W związku ze zmianą prawa i wprowadzeniu przepisów RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - aby nadal móc aktywnie i w dotychczasowy sposób korzystać z naszego serwisu - musisz zaakceptować naszą uaktualnioną politykę prywatności.
Jej pełna treść dostępna jest tutaj »

Akceptuję, zamknij!
główna   piłka   kosz   siatka   kalendarz   kadra   tabela   archiwum   foto   multimedia   live   typer   rss   szukaj   zaloguj się
Osobom grającym w naszego "Wiślackiego Typera" przypominamy, że w tym tygodniu typujemy w nim mecze reprezentacji Polski - z Austrią oraz Łotwą! Powodzenia!
Środa, 31 stycznia 2018 r.
Wypowiedzi po meczu: Wisła CanPack - Fenerbahçe SK
A- A+

Porażka 62-68 z tureckim Fenerbahçe SK oznacza dla naszych koszykarek odpadnięcie z dalszej rywalizacji w europejskich pucharach. Wprawdzie wiślaczki postawiły faworyzowanej ekipie z Turcji trudne warunki, ale mecz padł łupem naszego przeciwnika. Oto co po tym spotkaniu powiedziały zawodniczki oraz trenerzy obydwu ekip.

Hasan Fırat Okul (trener Fenerbahçe SK): - W pierwszej połowie nasza defensywa wyglądała fatalnie, z naszej strony było zbyt dużo niewymuszonych strat, również nie wystrzegaliśmy się błędów indywidualnych w ofensywie. Miało to wpływ na wyrównaną grę i małą przewagę punktową. W drugiej połowie wyglądało to już lepiej, ale nadal regularnie traciliśmy piłki. Przegraliśmy ostatnie dwa euroligowe mecze, dlatego chcieliśmy zakończyć zmagania grupowe w odpowiedni sposób. Ostatecznie jesteśmy bardzo szczęśliwi ze zwycięstwa.

Krzysztof Szewczyk (trener Wisły CanPack): - Gratuluję trenerowi. Rzuciliśmy na ten mecz wszystkie siły, ale niestety nie udało nam się. Zdecydowała walka na tablicach, bo przegraliśmy ją 27-51 i to było przesądzające. Podsumowując naszą euroligową przygodę to kibice mogą być dumni z dziewczyn, bo myślę, że przed sezonem nikt nie stawiał, że do ostatniej kolejki będziemy się bili o awans do rozgrywek EuroCup, że wygramy cztery spotkania, a w kilku innych będziemy blisko. Teraz pozostaje nam się skoncentrować na lidze. Musimy jeszcze, że tak powiem przeżyć mecz w Ostrowie, a po przerwie na kadrę czeka nas spotkanie z Polkowicami, ale będzie już wtedy czas na trening i myślę, że to wszystko wróci do tego, jaki to wyglądało jeszcze dwa-trzy tygodnie temu.

Kelsey Plum (zawodniczka Fenerbahçe SK): - Wisła zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, dobrze operowała piłką i sprawiła, że dzisiaj zmagałyśmy się z bardzo trudnym zadaniem. Muszę zgodzić się z trenerem, że miałyśmy dziś duże problemy w obronie, ale ostatecznie udało się przełamać ten mankament i w drugiej połowie wyglądało to zupełnie inaczej.

Maurita Reid (zawodniczka Wisły CanPack): - Mogę powiedzieć to samo, co moi przedmówcy. Nasza obrona też nie może nas zadowalać, chyba najgorzej zaprezentowaliśmy się w zbiórkach defensywnych. Oczywiście, nie byłyśmy dziś faworytami, ale w takich sytuacjach trzeba walczyć o każdą piłkę, w każdej możliwej sytuacji na parkiecie. Przez małe błędy nie udało nam się dzisiaj wygrać, mimo że przez cały czas czułyśmy kontakt z przeciwniczkami. Generalnie nie było to złe spotkanie, ale musimy popracować nad małymi błędami w defensywie. Euroliga dla nas się skończyła, ale dalej musimy walczyć.

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?