W związku ze zmianą prawa i wprowadzeniu przepisów RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - aby nadal móc aktywnie i w dotychczasowy sposób korzystać z naszego serwisu - musisz zaakceptować naszą uaktualnioną politykę prywatności.

główna   piłka   kosz   siatka   kalendarz   kadra   tabela   archiwum   foto   multimedia   live   typer   rss   szukaj   zaloguj się
Poniedziałek, 26 lutego 2018 r.
Wypowiedzi po meczu: Wisła CanPack - Enea AZS
A- A+

Dla koszykarek "Białej Gwiazdy" wygrana z beniaminkiem Energa Basket Ligi Kobiet, zespołem Enea AZS Poznań, to była pozycja obowiązkowa. I choć pierwsze trzy kwarty były w miarę wyrównane, choć cały czas z lekką przewagą faworyta z ulicy Reymonta, to zdecydowanie wygrana kwarta numer cztery - przesądziła o pewnym zwycięstwie aktualnych wicemistrzyń Polski 85-69. Oto co po rozegranym nietypowo, bo w poniedziałek meczu, mówiły zawodniczki oraz trenerzy obydwu ekip.

Marek Lebiedziński (trener Enea AZS): - Gratuluję zespołowi Wisły oraz trenerowi Szewczykowi wygranej. My z tego wyniku moglibyśmy być zadowoleni, ale też Wisła pozwoliła nam na grę i cieszę się, że mimo choroby niektórych zawodniczek, bo jesteśmy trochę w kryzysie zdrowotnym, to do trzeciej kwarty mogliśmy się bić z bardziej doświadczonym i lepszym zespołem od nas. I to cieszy. Na pewno z naszej strony mamy problem z rzutami osobistymi i może gdyby tutaj było lepiej, to i ten wynik byłby dla nas lepszy. Cieszy też dobra forma Jazmine Davis, ale więcej zawodniczek musi się włączyć do nasze gry ofensywnej i wtedy na pewno będziemy szukać zwycięstw z zespołami, z którymi bijemy się o utrzymanie, czy też o miejsce dziewiąte. Jeszcze raz gratuluję drużynie Wisły Kraków. Było to bezapelacyjne zwycięstwo.

Krzysztof Szewczyk (trener Wisły CanPack): - Dziękuję Markowi, który już wszystko o tym meczu powiedział. My w tym tygodniu zaczęliśmy trochę ciężej trenować, przez rundą play-off i pod jej kątem, i to było widać. Dla nas play-offy są najważniejsze. Na pewno mecze do końca rundy nie będą wyglądały olśniewająco, ale świadomie to ryzyko podejmujemy, żeby być gotowym właśnie na rundę play-off. Kolekcjonujemy zwycięstwa - i to tyle. Powiedziałem dziewczynom w szatni, że czy skończymy na pierwszym miejscu, czy też drugim, lub trzecim - to nie ma znaczenia, bo ta liga jest taka, że nawet w ćwierćfinale z każdym można wygrać i z każdym można mieć duży kłopot. To samo będzie w ewentualnych półfinałach, dlatego zaczęliśmy trochę ciężej trenować, a w następnych tygodniach będzie jeszcze ciężej, ale wszystko to robione jest po to, aby przygotować się na tę decydującą fazę. A dziś cieszy nas zwycięstwo.

Julia Niemojewska (zawodniczka Enea AZS): - Także chciałabym pogratulować zespołowi przeciwnemu, ale my także możemy być z tego meczu zadowoleni, ponieważ do trzeciej kwarty spotkanie było zacięte, a nasza gra wyglądała dużo lepiej, niż w poprzednich naszych występach. I to na pewno cieszy. Mam nadzieję, że tak będzie dalej, bo te najważniejsze mecze są dopiero przed nami. Powinno to zaprocentować.

Aleksandra Klimas (zawodniczka Wisły CanPack): - To prawda, że zaczęłyśmy cięższe treningi i może dlatego podeszłyśmy na początku tego meczu nie do końca skoncentrowane, ale na drugą połowę zmotywowałyśmy się w szatni, trener nas zmotywował. Zrobiłyśmy większą przewagę i wygrałyśmy ten mecz. Cieszę się ze zwycięstwa. Do końca rundy zasadniczej pozostało nam jeszcze parę meczów, które nie będą łatwe, ale przede wszystkim przygotowujemy się do play-offów.

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?