W związku ze zmianą prawa i wprowadzeniu przepisów RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - aby nadal móc aktywnie i w dotychczasowy sposób korzystać z naszego serwisu - musisz zaakceptować naszą uaktualnioną politykę prywatności.

główna   piłka   kosz   siatka   kalendarz   kadra   tabela   archiwum   foto   multimedia   live   typer   rss   szukaj   zaloguj się
Sobota, 10 marca 2018 r.
CLJ: Progres Kraków - Wisła Kraków 0-1
A- A+

W rozgrywanych w Myślenicach małych derbach Krakowa juniorzy Wisły odnieśli arcyważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów, ogrywając swoich rówieśników z Progresu Kraków 1-0. Bramkę dla "Białej Gwiazdy" zdobył Damian Korczyk, a ważną dla losów spotkania interwencję zaliczył nasz bramkarz, Kacper Chorążka, który w 27. minucie obronił "jedenastkę".

Progres Kraków - Wisła Kraków 0-1 (0-1)

0-1 Damian Korczyk (4.)

Wisła: Kacper Chorążka - Daniel Morys, Piotr Świątko, Miłosz Stawowy, Jakub Żółkoś - Mateusz Wyjadłowski (70. Franciszek Wróblewski), Patryk Plewka, Kacper Laskoś, Damian Korczyk (90. Dawid Malik) - Maciej Śliwa (85. Błażej Skórski), Michał Feliks (80. Filip Handzlik).

Juniorzy krakowskiej Wisły w idealny sposób rozpoczęli spotkanie rozgrywane w sobotnie południe i już po czterech minutach objęli prowadzenie. Daleki wrzut z autu spadł pod nogi niepilnowanego Damiana Korczyka, który strzałem lewą nogą, po ziemi, pewnie umieścił piłkę w siatce.

Po zdobyciu gola wiślacy cofnęli się na własną połowę, wyczekując na to co zrobi rywal. Takie nastawienie mogło okazać się zgubne, bo w 27. minucie, po niefrasobliwości w naszym polu karnym, prowadzący te zawody sędzia Sebastian Jarzębak, odgwizdał rzut karny. Ostatecznie jednak po pierwszej połowie spotkania Wisła prowadziła 1-0, bo fenomenalna interwencja Kacpera Chorążki, uchroniła nas przed utratą gola.

Druga część gry mogła rozpocząć się dla Progresu, podobnie jak pierwsza dla Wisły. Ładna akcja występującej w roli gospodarzy tego spotkania drużyny zakończyła się dokładnym dośrodkowaniem i ekwilibrystycznym uderzeniem nożycami jednego z napastników Progresu. Piłka uderzyła jednak tylko w poprzeczkę bramki Wisły. Ta w drugich czterdziestu pięciu minutach skupiła się na grze z kontrataku, a w tym aspekcie najlepiej odnajdywał się Michał Feliks, wyróżniający się zawodnik Wisły w sobotnim meczu. Były zawodnik grup młodzieżowych FC Nantes raz za razem wygrywał pojedynki główkowe z rosłymi obrońcami Progresu, a umiejętnie zastawiając futbolówkę stwarzał dobre okazje swoim kolegom z zespołu. Taka sytuacja miała miejsce w 54. minucie, gdy na sytuację sam na sam z bramkarzem dokładnym podaniem wyprowadził Macieja Śliwę, jednak ten, w dogodnej sytuacji, nie potrafił wyprowadzić Wisły na dwubramkowe prowadzenie. Minutę później taka sztuka nie powiodła się Patrykowi Plewce, który po dośrodkowaniu Korczyka, będąc sam przed bramkarzem, solidnie przestrzelił.

Końcowe minuty meczu to napór Progresu, który nie przekładał się jednak na stwarzane sytuacje. Na nasze szczęście niewykorzystane okazje w tym przypadku się nie zemściły, w czym duża zasługa dobrze dysponowanej linii defensywnej, na której czele stał Piotr Świątko.

W bardzo ważnym dla końcowego układu tabeli Centralnej Ligi Juniorów spotkaniu, a także - co by nie było - w "małych derbach" Krakowa, Wisła odnosi więc bardzo ważne zwycięstwo.