W związku ze zmianą prawa i wprowadzeniu przepisów RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - aby nadal móc aktywnie i w dotychczasowy sposób korzystać z naszego serwisu - musisz zaakceptować naszą uaktualnioną politykę prywatności.

główna   piłka   kosz   siatka   kalendarz   kadra   tabela   archiwum   foto   multimedia   live   typer   rss   szukaj   zaloguj się
Niedziela, 11 marca 2018 r.
Wiślaczki lepsze od gorzowianek
A- A+

W meczu 22. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, koszykarki Wisły CanPack Kraków pokonały we własnej hali gorzowski zespół InvestInTheWest AZS AJP 75-63. Zwycięstwo to pozwala wiślaczkom utrzymać wiceliderowanie w tabeli, tym bardziej, że w pościgu za tą lokatą krok wstecz - po wczorajszej porażce w Toruniu - zrobiła ekipa polkowickiego CCC.

W spotkaniu z gorzowiankami trener Krzysztof Szewczyk nie mógł skorzystać z kontuzjowanej Maurity Reid i w jej miejsce do pierwszej piątki desygnował Tamarę Radočaj. Pierwsze akcje meczu pokazały, że krakowianki aby wygrać będą musiały wykazać się zdecydowanie lepszą formą, niż w swoich ostatnich występach. Bardzo dobrze w mecz weszły jednak zwłaszcza Magdalena Ziętara i Cheyenne Parker, których to punkty pozwalały na dotrzymywanie kroku nieźle dysponowanym w pierwszych dziesięciu minutach spotkania gorzowniankom. Drugą kwartę bardzo dobrze rozpoczyna Sonja Greinacher i po jej ładnym rzucie z półdystansu w 12. minucie prowadziliśmy 25-19. Gdy dwie minuty później ładną akcją "dwa plus jeden" popisuje się Leonor Rodríguez, wydaje się, że nasze zawodniczki pójdą za ciosem i odjadą rywalkom. Jednak zawodniczki AZS tak łatwo nie miały zamiaru się poddać. Najwięcej kłopotów sprawia wiślaczkom najwyższa na parkiecie Carolyn Swords, z którą pod koszem nie radzą sobie ani Giedrė Labuckienė ani Sonja Greinacher. Pilnująca ja wcześniej Parker - łapiąc szybko trzy przewinienia - niestety prawie całą drugą kwartę spędza na ławce rezerwowych. W 17. minucie kolejne punkty Swords zmniejszają więc przewagę do tylko trzech punktów (30-27). Jednak dwie "trójki" z rzędu najpierw Rodríguez a następnie Ziętary, poprawiają wynik i jest 36-27. Pierwszą połowę kończy wprawdzie udana akcja Annamarii Prezelj, ale na przerwę schodzimy z siedmiopunktową przewagą (38-31).

Druga połowa to popis Leonor Rodríguez. Trafia zarówno z dystansu, jak spod samego kosza. Gdy w 24. minucie dokłada swoją kolejną "trójkę", jest już 48-35. Udanie wspiera ją też Cheyenne Parker, która zdecydowanie lepiej radzi sobie ze Swords. Gdy pod koniec trzeciej kwarty, to właśnie na Parker środkowa gorzowianek łapie piąty faul, jest już prawie pewne, że przyjezdne będą mieć ogromne problemy, aby odrobić 10-punktową stratę w ostatniej ćwiartce meczu. Ta rozpoczyna się identycznie jak poprzednia od skutecznych akcji na przemian Rodríguez i Parker. Gdy w 36. minucie nasza center trafia spod samego kosza, po kapitalnej asyście Katarzyny Suknarowskiej-Kaczor na tablicy jest 67-49 i zwycięstwo staje się pewne. Wprawdzie minutę później akcją "trzy plus jeden" popisuje się Aleksandra Pawlak, jednak nie ma to większego wpływu na końcowy wynik i 17. zwycięstwo w sezonie zasadniczym zawodniczek Białej Gwiazdy staje się faktem.

Podsumowując należy zaznaczyć zdecydowanie lepszą formę naszych zawodniczek. Zwyciężczyń się nie sądzi, jednak mały kamyczek do ogródka trzeba wiślaczkom wrzucić. 62-procentowa skuteczność rzutów osobistych, to trochę słaby wynik. Tym razem nie miało to większego znaczenia, ale przy bardziej wyrównanym meczu tych punktów może zabraknąć.

Statystyki indywidualne: pkt. min. za 2 za 3 za 1 zb. as. faul str. prz. bl. eval