W związku ze zmianą prawa i wprowadzeniu przepisów RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - aby nadal móc aktywnie i w dotychczasowy sposób korzystać z naszego serwisu - musisz zaakceptować naszą uaktualnioną politykę prywatności.
Jej pełna treść dostępna jest tutaj »

Akceptuję, zamknij!
główna   piłka   kosz   siatka   kalendarz   kadra   tabela   archiwum   foto   multimedia   live   typer   rss   szukaj   zaloguj się
Osobom grającym w naszego "Wiślackiego Typera" przypominamy, że w tym tygodniu typujemy w nim mecze reprezentacji Polski - z Austrią oraz Łotwą! Powodzenia!
Wtorek, 3 kwietnia 2018 r.
Wypowiedzi po pierwszym ćwierćfinale EBLK
A- A+

Koszykarki Wisły CanPack bez większych problemów wygrały w pierwszym ćwierćfinale fazy play-off Energa Basket Ligi Kobiet z gorzowskim AZS-em i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 1-0. Oto co po tym spotkaniu mówiły zawodniczki oraz trenerzy obydwu zespołów.

Dariusz Maciejewski (trener InvestInTheWest AZS AJP): - Gratuluję, pierwszy krok zrobiony. Staraliśmy się tak, jak mogliśmy, ale dziś to nie był nasz jakiś rewelacyjny mecz, szczególnie w ataku. Skuteczność, żeby tutaj wygrać, musi być powyżej 70 punktów, ale na pewno nie na 32-procentowa. Bardzo żałuję szczególnie siedmiu minut drugiej kwarty, kiedy przegraliśmy jej fragment 12 lub 14 do 2. To jakby ustawiło mecz, bo pozostałe kwarty były bardzo wyrównane, ale siedem minut drugiej było w naszym wykonaniu beznadziejne. Tak naprawdę nie wyglądaliśmy dobrze motorycznie, słabo w ataku i chcemy już o tym zapomnieć, chcemy wyciągnąć wnioski i skoncentrujmy się na jutrzejszym spotkaniu. Jeszcze raz gratuluję.

Krzysztof Szewczyk (trener Wisły CanPack): - Dziękuję za gratulacje. Nie był to jakiś olśniewający mecz, ale w play-offach liczy się zwycięstwo. Cieszy to, że straciliśmy tylko 61 punktów, a gdyby nie niepotrzebne rozluźnienie w końcówce, kiedy mieliśmy ogromne problemy z powrotem do obrony, to tych punktów byłoby jeszcze mniej. Cieszy 28 asyst, przy 26 celnych rzutach, wiadomo że te asysty są też liczone przy osobistych, ale praktycznie każdy nasz rzut był z asystą. Mieliśmy trochę problemy z obroną strefową Gorzowa, ale bardziej wynikało to z tego, że mając otwarte pozycje nie decydowaliśmy się na rzuty. Na pewno musimy to poprawić. Jutro jest nowy mecz, zacznie się od 0-0, więc zapominamy o tym co dziś, bo czeka nas nowe rozdanie.

Julija Rytsikowa (zawodniczka InvestInTheWest AZS AJP): - Gratuluję zespołowi Wisły. Przegrałyśmy, bo nie miałyśmy dobrych rzutów, miałyśmy także za dużo strat. Dziś naszym problemem była skuteczność, ale to jest pierwszy mecz i będziemy walczyły.

Katarzyna Suknarowska-Kaczor (zawodniczka Wisły CanPack): - Na pewno cieszy zwycięstwo, choć ten mecz był w naszym wykonaniu średni. Najważniejsze jest jednak to, że zaczęłyśmy od wygranej i chcemy pójść za ciosem. Cieszy na pewno to, że wygrałyśmy także zbiórki. Tak jak powiedział trener, w końcówce powinnyśmy ograniczyć liczbę strat, bo trochę za bardzo się rozluźniłyśmy, ale cieszy zwycięstwo i mam nadzieję, że jutro to powtórzymy, żeby pojechać do Gorzowa z wynikiem 2-0.

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?