W związku ze zmianą prawa i wprowadzeniu przepisów RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - aby nadal móc aktywnie i w dotychczasowy sposób korzystać z naszego serwisu - musisz zaakceptować naszą uaktualnioną politykę prywatności.

główna   piłka   kosz   siatka   kalendarz   kadra   tabela   archiwum   foto   multimedia   live   typer   rss   szukaj   zaloguj się
Sobota, 14 kwietnia 2018 r.
Pierwszy półfinał dla CCC
A- A+

Niestety od porażki grę w półfinale Energa Basket Ligi Kobiet rozpoczęły koszykarki Wisły CanPack. We własnej hali przegrały bowiem, choć po zaciętej rywalizacji, z polkowickim CCC, 58-63. Przypomnijmy, że awans do finału uzyska zespół, który jako pierwszy wygra trzy spotkania, a druga potyczka wiślaczek z CCC odbędzie się przy Reymonta już jutro, tj. w niedzielę, 15 kwietnia, o godzinie 16:45.

Po pierwszej, niezwykle nieskutecznej z obydwu stron kwarcie, w drugiej zdecydowaną przewagę osiągnęły polkowiczanki, ale też trudno się dziwić, skoro do przerwy nasze eksportowe trio - Leonor Rodríguez, Giedrė Labuckienė i Maurita Ried miały na swoim koncie łącznie dwa punkty! Po dwudziestu minutach przegrywaliśmy więc 24-37 i po przerwie trzeba było mozolnie odrabiać straty.

I to zaczynało się podopiecznym trenera Krzysztofa Szewczyka udawać. Dobrze drugą połowę rozpoczęła dla nas Magdalena Ziętara, wreszcie trafiać zaczęła też Ried i po trzydziestu minutach było 42-49, a siedem "oczek" to strata, która była w tym spotkaniu "do odrobienia".

Wprawdzie ostatecznie wiślaczkom się to nie udało, ale przyznać wyraźnie trzeba, że zrobiły to trochę jakby na własne życzenie, bo choć decydująca kwarta była na jej początku wyrównana, co zdecydowanie bardziej "pasowało" ekipie z Polkowic, to po "trójce" Tamary Radočaj - na sześć minut przed końcem - było już tylko 51-55. Gdy zaś cztery minuty później również "trójkę" dołożyła Cheyenne Parker, na dwie minuty przed ostatnią syreną przegrywaliśmy już tylko 58-59! A wiślaczki miały swoje kolejne okazje, aby wyjść na prowadzenie. Niestety jednopunktową przewagę CCC poprawiła Temitope Fagbenle (58-61) i w ostatniej akcji meczu musieliśmy rzucać "za trzy", aby myśleć o dogrywce. I można tylko głośno zapytać, dlaczego próbowała robić to Rodríguez, która rzucała z kompletnie nieprzygotowanej pozycji? Do tego czemu zrobiła to zawodniczka, która cały mecz była niezwykle nieskuteczna i zakończyła go bez choćby punktu? Jej próba była bowiem zdecydowanie nieskuteczna, a że Sonja Greinacher jeszcze sfaulowała, więc Fagbenle dołożyła dwa kolejne punkty, ustalając wynik zawodów na 58-63.

Wiślaczki przegrywają więc pierwszy półfinał i są na jego początku w nie najlepszej sytuacji, ale też trudno się dziwić. Rodríguez i Labuckienė bez choćby punktu? Obydwie będą się - miejmy nadzieje - miały za co w kolejnych meczach rewanżować.

Statystyki indywidualne: pkt. min. za 2 za 3 za 1 zb. as. faul str. prz. bl. eval