W związku ze zmianą prawa i wprowadzeniu przepisów RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - aby nadal móc aktywnie i w dotychczasowy sposób korzystać z naszego serwisu - musisz zaakceptować naszą uaktualnioną politykę prywatności.
Jej pełna treść dostępna jest tutaj »

Akceptuję, zamknij!
główna   piłka   kosz   siatka   kalendarz   kadra   tabela   archiwum   foto   multimedia   live   typer   rss   szukaj   zaloguj się
Osobom grającym w naszego "Wiślackiego Typera" przypominamy, że w tym tygodniu typujemy w nim mecze reprezentacji Polski - z Austrią oraz Łotwą! Powodzenia!
Sobota, 21 kwietnia 2018 r.
CLJ: Wisła Kraków - Legia Warszawa 1-1
A- A+

W spotkaniu rozgrywanym w ramach 24. kolejki Centralnej Ligi Juniorów młodzi zawodnicy Wisły Kraków zremisowali z Legią Warszawa 1-1. Jedyną bramkę dla "Białej Gwiazdy" zdobył Michał Feliks.

Wisła Kraków - Legia Warszawa 1-1 (1-1)

1-0 Michał Feliks (10.)
1-1 Mateusz Grudziński (20.)

Wisła: Kacper Chorążka - Daniel Morys, Miłosz Stawowy, Szymon Jeziorski, Jakub Żółkoś - Adrian Gałka (46. Maciej Śliwa), Kacper Laskoś, Patryk Plewka, Damian Korczyk (85. Dawid Malik) - Michał Feliks, Franciszek Wróblewski (72. Michał Banik).

Juniorzy krakowskiej Wisły, po rozgrywaniu swoich spotkań w roli gospodarza w Zabierzowie, a zimą na sztucznym boisku w ośrodku treningowym w Myślenicach, sobotniego popołudnia... "wrócili do domu". Spotkanie z młodymi zawodnikami warszawskiej Legii odbyło się bowiem na bocznym placu gry, przy ulicy Reymonta 22.

Swoista sentymentalna podróż dla zawodników krakowskiej Wisły rozpoczęła się w najlepszy możliwy sposób. Już w dziesiątej minucie celnie, ze stałego fragmentu gry piłkę w pole karne wrzucił Patryk Plewka, a główkujący Michał Feliks wpakował ją do siatki! Tym samym młody napastnik "Białej Gwiazdy" kolejny już raz wpisał się na listę strzelców i z trzema trafieniami w rundzie wiosennej Centralnej Ligi Juniorów jest najskuteczniejszym zawodnikiem podopiecznych Mariusza Jopa w 2018 roku.

Krakowianie długo z prowadzenia się jednak nie cieszyli, bo w dwudziestej minucie, również po stałym fragmencie gry, bramkę zdobył Mateusz Grudziński. Dwie minuty później Legia mogła już prowadzić. Niepotrzebnie pod własnym polem karnym w drybling wszedł Jakub Żółkoś, który ostatecznie zakończył się stratą lewego obrońcy. Bramki na 1-2 jednak nie było, bo bardzo pomylił się napastnik "wojskowych". Od zdobycia gola wyrównującego warszawiacy zepchnęli Wisłę do defensywy, która w swoich poczynaniach skupiała się na grze z kontrataku. Mimo to do przerwy utrzymał się wynik 1-1.

W drugiej części gry na boisku pojawił się Maciej Śliwa, który rozruszał grę naszej drużyny. To właśnie po jego fantastycznym podaniu do Daniela Morysa, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Prawy obrońca gola jednak nie zdobył, bo jego strzał został zablokowany przez ofiarnie interweniującego obrońcę. Krakowianie w drugich 45 minutach mieli więcej z gry, jednak nie przełożyło się to na końcowy wynik spotkania. Ostatecznie po trudnym spotkaniu Wisła zdobywa punkt, a mając na uwadze różnice punktowe między drużynami walczącymi o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów, śmiało można stwierdzić, że to jedno oczko trzeba po prostu uszanować.