W związku ze zmianą prawa i wprowadzeniu przepisów RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - aby nadal móc aktywnie i w dotychczasowy sposób korzystać z naszego serwisu - musisz zaakceptować naszą uaktualnioną politykę prywatności.

główna   piłka   kosz   siatka   kalendarz   kadra   tabela   archiwum   foto   multimedia   live   typer   rss   szukaj   zaloguj się
Sobota, 4 sierpnia 2018 r.
CLJ: Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 0-0
A- A+

W inauguracyjnym meczu nowego sezonu Centralnej Ligi Juniorów krakowska Wisła zremisowała bezbramkowo z Zagłębiem Lubin.

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 0-0

Wisła: Kamil Broda - Adrian Gałka, Kacper Laskoś, Dawid Szot, Damian Korczyk - Daniel Morys, Patryk Moskiewicz, Dawid Malik, Sławomir Chmiel (68. Szymon Jeziorski) - Maciej Śliwa (81. Arkadiusz Kasia), Konrad Gruszkowski (88. Patryk Pischinger).

Żółte kartki: Gruszkowski i Szot.

Po pomyślnym zakończeniu poprzedniego sezonu Centralnej Ligi Juniorów, bo Wiśle udało znaleźć się wśród sześciu najlepszych drużyn we wschodniej grupie CLJ, co z kolei pozwoliło utrzymać drużynę w najwyższej juniorskiej klasie rozgrywkowej na poziomie centralnym, młodzi piłkarze "Białej Gwiazdy" przystąpili do nowego rozdania. Mimo, że przez większą część ubiegłego sezonu Wisła opierała swój zespół na zawodnikach młodszych, bo tych z rocznika 2000, aktualna kadra naszej drużyny musiała zostać jeszcze bardziej odmłodzona. Wszystko to za sprawą przedsezonowej zmiany, wprowadzonej przez Polski Związek Piłki Nożnej, a która mówi, że co prawda najstarszym rocznikiem, który może przebywać na boisku w meczu CLJ, jest aktualnie wciąż ten z roku 2000, jednak takich zawodników na murawie może być jednocześnie tylko czterech.

Spore roszady w kadrze nie tylko Wisły, ale również gości z Lubina, mogły być widoczne, patrząc na postawę obydwu drużyn w sobotnie popołudnie. Sprawy nie ułatwiała również pogoda, a raczej lejący się żar z nieba, który od paru dni trapi mieszkańców naszego kraju. Mimo tego, od pierwszych minut lepiej odnaleźć mogli się gospodarze - zresztą już w pierwszej minucie spotkania piłka spadła pod nogi Sławomira Chmiela, który obił słupek bramki Zagłębia, bronionej przez byłego bramkarza naszych grup młodzieżowych - Bartosza Matogę. Futbolówkę dobić próbował jeszcze nowy zawodnik Wisły, pozyskany z krakowskiego Progresu, Dawid Szot, ale choć pewnym strzałem wpakował piłkę do siatki, to jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Ta niewykorzystana sytuacja mogła zemścić się już sześć minut później. Wtedy to po ogromnym zamieszaniu w szeregach wiślackiej defensywy na wyżyny umiejętności wznieść musiał się golkiper "Białej Gwiazdy" Kamil Broda, który z najwyższym trudem, jednak skutecznie, nie dał się przelobować Jakubowi Sypkowi i w podkrakowskim Zabierzowie nadal było 0-0. Do końca pierwszej połowy inicjatywa utrzymywała się po stronie lubinian, jednak wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie gra mocno się wyrównała, a w groźnych sytuacjach mieliśmy remis. Serca kibiców, którzy sprzyjali wiślakom, mogły zabić mocniej w minucie 69., kiedy to po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, do wycofanej piłki przed pole karne dopadł Maciej Śliwa. Młody zawodnik krakowskiej Wisły posłał celny strzał w samo okienko bramki i mimo, że bramkarz nie zdołał skutecznie interweniować, to gola nie było, bo uderzenie to z samej linii bramkowej wybił obrońca Zagłębia. Goście swoją "piłkę meczową" mieli w doliczonym czasie gry, jednak w sytuacji sam na sam z Brodą górą wyszedł nasz młody golkiper. Również dzięki jego skutecznej postawie, ligowa inauguracja juniorów Wisły zakończyła się bezbramkowym remisem.