W związku ze zmianą prawa i wprowadzeniu przepisów RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - aby nadal móc aktywnie i w dotychczasowy sposób korzystać z naszego serwisu - musisz zaakceptować naszą uaktualnioną politykę prywatności.
Jej pełna treść dostępna jest tutaj »

W jej ramach informujemy również, że serwis wislaportal.pl do swojego prawidłowego działania wykorzystuje pliki cookies »
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję, zamknij!
główna   piłka   kosz   siatka   kalendarz   kadra   tabela   archiwum   foto   multimedia   live   typer   rss   szukaj   zaloguj się          
Wtorek, 7 sierpnia 2018 r.
Wawelskie Smoki w grupie C II ligi
A- A+

W sezonie 2018/2019 koszykarze Wisły Kraków występować będą w grupie C II-ligowych rozgrywek. Wraz z nimi grać tam będzie trzynaście drużyn i w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu - tym razem nie zagramy żadnego meczu derbowego. Zespół AZS-u AGH Kraków uzyskał bowiem awans do I ligi, a Cracovia została zdegradowana. W pierwszej kolejce, zaplanowanej na 29 września, Wawelskie Smoki zagrają w Katowicach z tamtejszym AZS-em AWF-em.

Oto skład grupy C koszykarskiej II mężczyzn w sezonie 2018/2019:

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice
AZS Częstochowa
AZS UJK Kielce
Daas Basket Hills Bielsko-Biała
Hensfort Przemyśl
KK Polonia Bytom
KKS Tarnowskie Góry
KS Pogoń Ruda Śląska
MCKiS Jaworzno
MKS II Dąbrowa Górnicza
MUKS 1811 Unia Tarnów
TS Wisła Kraków
Zagłębie Sosnowiec

Terminarz meczów Wawelskich Smoków:

29.09.2018 r. AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - TS Wisła Kraków
06.10.2018 r. TS Wisła Kraków - MUKS 1811 Unia Tarnów
13.10.2018 r. Daas Basket Hills Bielsko-Biała - TS Wisła Kraków
20.10.2018 r. TS Wisła Kraków - AZS Częstochowa
24.10.2018 r. AZS UJK Kielce - TS Wisła Kraków
27.10.2018 r. TS Wisła Kraków - MKS II Dąbrowa Górnicza
03.11.2018 r. KS Pogoń Ruda Śląska - TS Wisła Kraków
10.11.2018 r. TS Wisła Kraków - KK Polonia Bytom
17.11.2018 r. MCKiS Jaworzno - TS Wisła Kraków
24.11.2018 r. Zagłębie Sosnowiec - TS Wisła Kraków
01.12.2018 r. TS Wisła Kraków - KKS Tarnowskie Góry
08.12.2018 r. TS Wisła Kraków - pauza
15.12.2018 r. TS Wisła Kraków - Hensfort Przemyśl

22.12.2018 r. TS Wisła Kraków - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice
05.01.2019 r. MUKS 1811 Unia Tarnów - TS Wisła Kraków
12.01.2019 r. TS Wisła Kraków - Daas Basket Hills Bielsko-Biała
19.01.2019 r. AZS Częstochowa - TS Wisła Kraków
23.01.2019 r. TS Wisła Kraków - AZS UJK Kielce
26.01.2019 r. MKS II Dąbrowa Górnicza - TS Wisła Kraków
02.02.2019 r. TS Wisła Kraków - KS Pogoń Ruda Śląska
09.02.2019 r. KK Polonia Bytom - TS Wisła Kraków
16.02.2019 r. TS Wisła Kraków - MCKiS Jaworzno
23.02.2019 r. TS Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec
02.03.2019 r. KKS Tarnowskie Góry - TS Wisła Kraków
09.03.2019 r. TS Wisła Kraków - pauza
17.03.2019 r. Hensfort Przemyśl - TS Wisła Kraków

Rywalizacja w II lidze mężczyzn toczyć się będzie w dwóch etapach.

ETAP 1

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup A, B, C i D.

Drużyny, które zajmą miejsca 1-8 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off.

W grupach A i B: Drużyny, które zajmą miejsca 9-10 w każdej z grup, kończą rywalizację w sezonie i zajmują miejsca 33-40 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc). Drużyny, które zajmą miejsca 11-14 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-out.

W grupach C i D: Drużyny, które zajmą miejsca 9-11 w każdej z grup, kończą rywalizację w sezonie i zajmują miejsca 33-44 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc). Drużyny, które zajmą miejsca 12-13 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-out.

ETAP 2 - PLAY-OFF

I runda - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 w ramach każdej grupy

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w II rundzie, pokonani zajmują miejsca 17-32 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).

II runda - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: A1/A8 - D4/D5
para 2: B1/B8 - A4/A5
para 3: C1/C8 - B4/B5
para 4: D1/D8 - C4/C5
para 5: A2/A7 - B3/B6
para 6: B2/B7 - C3/C6
para 7: C2/C7 - D3/D6
para 8: D2/D7 - A3/A6

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (ćwierćfinał), pokonani zajmują miejsca 9-16 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).

III runda - ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 9: zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 6
para 10: zwycięzca pary 2 - zwycięzca pary 7
para 11: zwycięzca pary 3 - zwycięzca pary 8
para 12: zwycięzca pary 4 - zwycięzca pary 5

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (półfinał), pokonani zajmują miejsca 5-8 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).

IV runda - półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 9 - zwycięzca pary 11
zwycięzca pary 10 - zwycięzca pary 12

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce)

V runda - finał - mecz i rewanż
grają zwycięzcy półfinałów
V runda - o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają pokonani w półfinałach

Zwycięzca uzyskuje prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn

ETAP 2 - PLAY-OUT

do dwóch zwycięstw (1-1-1)
w parach 11-14, 12-13 w grupach A i B oraz 12-13 w grupach C i D
Zwycięzcy zajmują miejsca 41-48 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).
Pokonani zajmują miejsca 49-54 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc) i tracą prawo gry w 2 Lidze Mężczyzn.

Zasady rozstawienia i przyznania miejsc:

O rozstawieniu w rywalizacji play-off (przewaga własnego boiska) oraz o kolejności końcowej po odpadnięciu w określonej rundzie, decydują kolejno:
1. Wyższe miejsce w tabeli końcowej Etapu 1
2. Większa liczba punktów meczowych w tabeli końcowej Etapu 1
3. Lepsza różnica punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1
4. Większa liczba zdobytych punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1
5. Losowanie.

Źródło: PZKosz

Dodał: Redakcja
Tagi: Koszykarze | PZKosz |

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?

    Dodaj komentarz »
    Zanim skomentujesz »
 
© 1998-2018 WISLAPORTAL.PL. Portal Kibiców Klubu Wisła Kraków    |    Strona wygenerowana w 0.032 sek.   |    Kontakt: redakcja@wislaportal.pl
Korzystając z portalu akceptujesz jego politykę prywatności & politykę cookies »