W związku ze zmianą prawa i wprowadzeniu przepisów RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - aby nadal móc aktywnie i w dotychczasowy sposób korzystać z naszego serwisu - musisz zaakceptować naszą uaktualnioną politykę prywatności.

główna   piłka   kosz   siatka   kalendarz   kadra   tabela   archiwum   foto   multimedia   live   typer   rss   szukaj   zaloguj się
Niedziela, 19 sierpnia 2018 r.
Mężczyzn poznaje się po tym jak kończą! Lech - Wisła 2-5
A- A+

Wisła mecz z Lechem rozpoczęła źle. Po osiemnastu minutach przegrywaliśmy bowiem 0-2, a po kolejnych pięciu wręcz powinno być aż 0-3, ale świetną sytuację zmarnował João Amaral. W odpowiedzi błąd defensywy Lecha wykorzystał Martin Košťál, strzelając kontaktowego gola, więc do przerwy przegrywaliśmy 1-2. Po niej wiślacy zagrali niezwykle skutecznie! Dwa gole strzelił Zdeněk Ondrášek, jednego Marko Kolar, do tego jeden padł po uderzeniu samobójczym i "Biała Gwiazda" pokonała Lecha aż 5-2!

Na mecz z Lechem trener Maciej Stolarczyk zaskoczył niewątpliwie składem, bo w pierwszej "jedenastce" pojawili się niespodziewanie Jakub Bartosz oraz Martin Košťál. Nie zmienia to natomiast faktu, że zanim minęła... pierwsza minuta wiślacy mieli w tym spotkaniu na swoim koncie... dwa uderzenia. Już bowiem w 27. sekundzie po podaniu właśnie Košťála strzał na bramkę strzeżoną przez Jasmina Buricia oddał Zdeněk Ondrášek, ale Bośniak nie dał się zaskoczyć. Zaraz zaś potem uderzył Bartosz, z tym, że jego próba była mocno niecelna.

Na nasze ogromne szczęście niecelnie uderzył też w 5. minucie Maciej Gajos, który po prostopadłym podaniu od Pedro Tiby, znalazł się oko w oko z Mateuszem Lisem, ale spychany przez nadbiegającego Jakuba Bartkowskiego - trafił w słupek! W odpowiedzi kiks zaliczył Nikola Vujadinović i swoją szansę mógł mieć Ondrášek, ale nie tylko strzelił niecelnie, co był na pozycji spalonej.

Na tej w 8. minucie nie mógł znaleźć się niestety João Amaral. Portugalczyk zdecydowanie zbył łatwo minął bowiem Macieja Sadloka i będąc na dobrej pozycji pewnie Lisa pokonał. Szybko i zdecydowanie zbyt łatwo, przegrywaliśmy więc w Poznaniu 0-1.

Lech poszedł zresztą za ciosem i już dwie minut później podwyższyć mógł Christian Gytkjær, ale po dograniu od Macieja Makuszewskiego - główkował obok bramki. Obok niej, po świetnym podaniu od Dawida Korta, strzelił też w 12. minucie Bartosz - i była to akcja, po której Wisła mogła wyrównać.

To się jej jednak nie udało, a zaraz potem nasza sytuacja była jeszcze gorsza. Ręką piłkę w polu karnym zagrał bowiem Rafał Pietrzak, sędzia bez wahania wskazał na "wapno" i od 18. minuty, po celnym uderzeniu Gytkjæra, przegrywaliśmy 0-2.

Rozpędzony Lech, już pięć minut później, wręcz powinien zdobyć natomiast gola numer trzy. Sam na sam nawet nie tyle z Lisem, co z... bramką znalazł się Amaral, ale uderzył w boczną siatkę.

Ta niewykorzystana okazja szybko się na Lechu zemściła. W 24. minucie długo zagraną piłkę przez Lisa i zgranie głową Ondráška zlekceważył Rafał Janicki, piłka trafiła pod nogi Košťála, a ten pewnie uderzył "po długim" i było już tylko 1-2! A Słowak cieszyć mógł się z pierwszego gola w wiślackich barwach.

Rozochocony Słowak szybko postarał się o kolejny strzał, ale w 28. minucie jego próba nie zaskoczyła Buricia. Podobnie jak i z przewrotką Amarala nie miał kłopotu Lis, co miało miejsce już w minucie 43. Jak więc łatwo wyliczyć - przez kwadrans między strzałami Košťála i Amarala - na boisku panowała głównie niedokładność, co nie sprzyjało okazjom bramkowym. Tę w 45. minucie miał jeszcze Lech, ale choć Lis niepewnie odbił strzał Gajosa, to ostatecznie pierwsza część rywalizacji zakończyła się wynikiem 1-2.

Drugą wiślacy rozpoczęli znakomicie, szybko bo w 49. minucie tylko kapitalna interwencja Buricia sprawiła, że nie było remisu po uderzeniu głową Marcina Wasilewskiego. Co się jednak odwlecze... Szybko nasza drużyna przeprowadziła składną akcję, znów pokazał się Košťál, który podał do Jesúsa Imaza, ten zgrał piętą do Ondráška, a Czechowi pozostało dopełnić formalności i od 50. minuty było 2-2, choć do uznania tego gola sędzia potrzebował pomocy systemu VAR, wcześniej niesłusznie odgwizdując spalonego.

Podrażniony Lech mógł na to odpowiedzieć w minucie 54., ale po zgraniu od Tiby strzał Gajosa ofiarnie zblokował Bartkowski. I teraz to Wisła odpowiedziała. Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym Košťál dograł przed bramkę, a tam niefortunnie interweniował Gytkjær i... Wisła prowadziła w Poznaniu 3-2!

Od 59. minuty mogło być... jeszcze lepiej, bo wiślacy wyszli z groźnym kontratakiem... w pięciu na dwóch! Źle podawał jednak Bartosz i okazja przepadła. I od razu przenieśliśmy się pod drugą bramkę, ale tam strzał Amarala obronił Lis, choć znów nie była to pewna interwencja.

Pewne było natomiast to, że w 64. minucie... było już 4-2 dla Wisły! Košťál wyszedł na pozycję przy wyrzucie z autu za linię obrony Lecha, odegrał do Ondráška, a ten... znów dopełnił formalności i prowadziliśmy różnicą już dwóch bramek!

Co równie ważne - Wisła kontynuowała swoją dobrą grę i w 67. minucie mogliśmy mieć kolejną dobrą okazję. Kort dogrywał bowiem do Imaza, ale tego tym razem uprzedził Burić. Po raz kolejny Gajosa zablokował za to zaraz potem w dogodnej pozycji niezawodny w tym Bartkowski. Tak jak i niezawodny mógł być Ondrášek, który w 70. minucie ponownie zatrudnił Buricia.

Oczywiście Lech starał się coś zdziałać, ale choćby w 81. minucie świetnego podania od Vernona De Marco nie wykorzystał Paweł Tomczyk, uderzając głową obok bramki, a minutę później jeszcze lepszą okazję miał Gytkjær, który z wydawałoby się idealnej pozycji fatalnie spudłował! Podobnie pomylił się też w 89. minucie Tiba, choć on miał akurat znacznie trudniejszą pozycję.

Najważniejsze było jednak to, ze wiślacy do końca ofiarnie się bronili, a w końcówce wypracowaną wcześniej przewagę jeszcze powiększyli. Po kontrataku Imaz wyrzucił się wprawdzie poza bramkę, ale podniósł głowę, dograł do Marko Kolara, a ten strzelił pewnie na 5-2! Także - jak Košťál - zaliczając premierowego gola w Wiśle. I z meczu, w którym przegrywaliśmy 0-2, a powinniśmy tak naprawdę jeszcze wyżej - po pudle Amarala... wyciągnęliśmy na aż 5-2, dopisując pierwsze wyjazdowe punkty w bieżącym sezonie! Do tego na boisku niepokonanego dotychczas Lecha!

Dodaj komentarz »
    Zanim skomentujesz »

Komentarze:

2018-08-19 19:52
~~~FanNatic90ABG !!!
!!!!EUFORIAAAAA!!!!!!
Tak gra klasowa druzyna z R22! Taka Wisle chce oglądać walka ambicja i serce ! Jestem szczęśliwy! Jazda po bilety na mecz z zabrzem
184
9
Ocena postu: 175
2018-08-19 19:53
aguero2
MACIEK STOLARCZYK - SZACUN
Dziekuje Stolar za to co dzisiaj zrobiles , masz u mnie wielki kredyt zaufania . To nie chodzi o to ze wynik z Lechem jest taki jest , a jest niesamowity , az sami pilkarze sa zaskoczeni . Ja bardziej to zaufanie do trenera opieram na grze , Wisle chce i da sie ogladac , a przede wszystkim ciesze sie ze w koncu dales szanse Kostalowi , chlopak potrzebowal po prostu ogrania i wiary we wlasne umiejetnosci , jak sie odplacil tego chyba nie trzeba pisac ... Pozdrawiam
Zamurowało mnie
Nie wiem czy mam cokolwiek więcej do powiedzenia poza jednym. Dobra robota Panowie, oby tak dalej.
Wow
BRAWO, BRAWO, BRAWOOOO!!!!! Kostal gol i 2 asysty, Kobra znów ukasila- nawet Kolar strzelił. Oby w sobotę była równie dobra skuteczność!!! Ale zmiana bramkarza musi byc- Lis na razie slabiutki, oby się rozwinął, ale na razie Buchalik jest solidniejszy. Jeszcze RAZ-BRAWA, PANOWIE!!!👏👏👏👏
92
3
Ocena postu: 89
2018-08-19 19:58
Pomian
Gratulacje! Teraz już wiadomo, że w Krakowie buduje się solidna drużyna, która potrafi gonić wynik i narzucić styl gry przeciwnikowi. Było to wiadome już od 1 kolejki tego sezonu, a dzisiaj się tylko potwierdziło. Jest to GENIALNA reklama Wisły Kraków jako Klubu w Polsce, który mimo problemów dumnie i honorowo prezentuje się w lidze. Jeśli będziemy tak grać, to wierzę, że będziemy mieć wysokie miejsce w lidze i dobrych sponsorów.
99
1
Ocena postu: 98
Drużyna dziś zagrała super mecz i pokazała KLASE ale
Teraz czas dla nas kibiców.zła sytuacja finansowa klubu wiec pokazmy teraz jak kochamy Wisle i frekwencja na meczu z Górnikiem minimum 20 tysiecy
Wszyscy na Górnika
nie ma bola,wszyscy na mecz nie ma wymówek ,umierać wolno dopiero w poniedziałek po meczu żeby nie było wymówek! SUPER WISŁA!!!
Wisła
Brawo Dziękuję. Nareszcie Trener i gracze którzy rozumieją co to Wisła w sercu. Gratulacje!!!
82
1
Ocena postu: 81
2018-08-19 20:03
~~~Czesław Mroczek
Nie mamy bramkarza
Świetny mecz i fura szczęścia że Lech nie potrafił trafić w bramkę. Gdyby tak było mecz byłby o innym wyniku. Bramkarz Lis. Człowiek nie potrafi bronić.
34
80
Ocena postu: -46
~~~Wislaczek
BRAWO!
Po slabym poczatku, bo tak sobie szczerze trzeba bylo powiedziec, zaczynajac praktycznie 2-0 w plecy i podniesc sie i strzelic 5 bramek na wyjezdzie w dodatku pokazuje zajebisty charakter druzyny! Brawo Stolar, i dziekuje za ta odwage i postawienie na Kostala i Bartosza, bo jeden z nich zaliczyl bodajze bramke i dwie asysty! Druga sprawa, to Lis. Narazie chlopak strasznie niepewny, ale trzeba powiedziec ze chlopak debiutuje w ekstraklasie i moze trzeba mu dac czas? Tak czy siak, taka Wisle walczaca, z ambicja chce ogladac co tydzien niezaleznie od wyniku!
70
Ocena postu: 70
adam10
brawo Wisła jak się mecie kibice sukcesu???
i jak tam kibice sukcesu się czujecie? Jak tam trener Stolarczyk słaby nie bez warsztatu. Wisła słaba walka o utrzymanie... Co teraz znajdziecie chwilę czasu i parę groszy by wpaść na naszą Wisełkę z Górnikiem? Brawo brawo i jeszcze raz brawo Wisło za walkę za ambicję za charakter za odrobienie od 2:0 do 2:5. Od początku wyglądało to bardzo dobrze brakowało szczęścia, skuteczności i zimnej krwi jak by nie to można by było mieć dzisiaj 13 punktów. Jeszcze raz Wisełko brawo!!!!
39
24
Ocena postu: 15
2018-08-19 20:04
milosević
Bajka
Sam nie wiem, co powiedzieć. Przecież nawet jak było 0-2, to my od tego Lecha nie byliśmy gorsi. Oni strzelali, my nie, za to później było na odwrót, tylko że w drugiej połowie rywal nie istniał. Bardzo cieszę się, że prawdziwą szansę wreszcie dostał Kostal (oczywiście MOTM - gol, asysta drugiego stopnia, asysta, asysta) i udowodnił, że da się grać bez Boguskiego, dla którego jak najbardziej widzę miejsce w drużynie, ale w roli zmiennika, jak dzisiaj. Coś tam poszarpać na koniec, pomóc doświadczeniem, proszę bardzo. Kobra? Dzisiaj ukąsił 2 razy, ale on we wszystkich dotychczasowych meczach pokazał klasę. I na co nam zakochany w Warszawie ***? Póki co Kobra - Zakochany 4-1. I oby tak dalej. Czapki z głów dla całej drużyny, czapki z głów dla Stolara. Biję się w pierś - nie wierzyłem w niego, jak widać niesłusznie. Punktów brakuje, bo powinniśmy ich mieć co najmniej 12, ale jest styl. Tę drużynę ogląda się z przyjemnością. I dalej - jak źle musiałoby być w Wiśle, żebyśmy spadli? Jak źle musiałoby być, żeby zakompleksiona sąsiadka nas zdominowała? Oni mają wszystko, żeby nam pokazać plecy. No, oprócz klasy oczywiście. I kibiców. Może to właśnie decyduje. Brawo, brawo, brawo!
60
2
Ocena postu: 58
2018-08-19 20:05
~~~Miron
Pan trener
Wisła ma pana trenera.I to Wisła powinna grać w pucharach i wstydu by nie przyniosła
57
1
Ocena postu: 56
2018-08-19 20:06
~~~Mario23
Mario 23
Nie wierzyłem w Stolarczyka.Na szczęście nie miałem racji.Gra rewelacja.Pressing,spokój w rozgrywaniu,mnóstwo sytuacji.To można oglądać oglądać.Ps.Luksemburg nosem wciągnęlibyśmy.TylkoWISŁA.
63
1
Ocena postu: 62
2018-08-19 20:07
~~~robben80..,
Brawo!!!
Wspanialy mecz gratulacje dle Pana Trenera i calego Zespolu!!!
53
1
Ocena postu: 52
Dario1906
Tak się
wszyscy bali tego Stolarczyka narzekali zresztą ja tez a tu proszę wszystkie mecze dobrze zagrane ten pięknie facet buduje (zbudował) mocna druzyne szacun !!!!
53
1
2018-08-19 20:08
~~~tw Bolek
.....
Mimo że tylko kilka osób tutaj jest na tyle honorowych a większość wręcz bezczelnie kłamie zamiast się przynać do swoich błędów to będę się wyróżniał i przyznam się do błędu. Na swoje usprawiedliwienie mam to że przewidziałem coraz to mniej logicznych rzeczy w naszej lidze. Cieszę się za to z nieprzewidzianych punktów i ufam że nie zostaniemy Janosikami co pewnym nie jest choć znajdą się tacy dla których to pewne.
21
11
Ocena postu: 10
2018-08-19 20:09
~~~Mecenas
Pokłony
Nic nie będę pisał, po prostu teraz wstaję i przez 15 minut klaszczę!!!
49
1
Ocena postu: 48
2018-08-19 20:14
kibic 357
A może być pieknie
Niesłusznie faworyzowany Lech rozstał rozjechany przez Wisełkę. Widać super pracę oraz taktykę Maćka Stolarczyka i możemy patrzeć w przyszłość z dużymi nadziejami. W rozbity i okaleczony / przez uciekinierów z Hiszpanii/zespół tchnął ducha walki i jeżeli utrzymamy podobna skuteczność może nasz zespół zdziałać wiele. Pokazał nasz trener , że warto stawiać na młodych a "święte krowy" mogą być też przydatne. Utarcie nosa bufonom z Poznania bezcenne - a teraz wypijmy zdrowie sprawców naszej radości.
59
Ocena postu: 59
2018-08-19 20:19
76piwowar76
szok
Jestem normalnie w szoku. Po 20 minutach kląłem jak szewc. Moja wiara wtedy równała sie zeru a Wiślacy pokazali mi jak marnej wiary jestem kibicem. Piękny mecz. Przypomniał mi sie mecz z Ruchem ale to było X lat temu w dodatku graliśmy u siebie. Jeszcze przed erą Cupiała. Do przerwy 0-2 a później 5-2 dla nas. Ale to co dziś sie stało to było jeszcze lepsze. Fajny comeback Wisełki i (chyba) fajny comeback kibiców amikorza na stadion :D
~~~kibicwisly76
Piękna historia! Ale nie mamy bramkarza!!!
Piękny wieczór, wreszcie dopisalo szczęście i była skuteczność. Wisła zagrała świetny mecz. Kolejny! Ale drodzy kibice, nie uważacie że Lis nie ma prawa bronić? Pierwsza bramka jego - dziurawe ręce, potem wypluwa strzały Gajosa i Amarala, nie wychodzi do piłek, które latają mu nad głową, fatalne wykopy, najczęściej do przeciwnika.
40
10
Ocena postu: 30
2018-08-19 20:22
~~~Joyo_79
J...ć carlitosa!
Z tym klaunem nigdy nie było takiego wyniku. Buguski i Małecki out inoenrsxu jest różnica. Brawo Kolar, Kostal i Kobra! Nie potrzebujemy carlitosow tylko ludzi którym zależy na Wiśle i grze dla niej.
66
5
Prezeso
SUPER WISEŁKA !!!
Ostatnio przyznam bez bicia , z tak wielką przyjemnością ogladałem Wisłę za trenera Henryka Kasperczaka !!!! Wszyscy na żaboli na czerwono!!! Widzimy się na R22
66
5
~~~Wisła Sarajevo
TO JEST PSYCHA!
Wyjsc z 0-2 na 5-2 na wyjezdzie. BRAK SLOW. Wielki szacun (!!!), bo taki wynik ostatnio pamietam za Musiala, ale to bylo 20lat temu? Brawo Stolar, brawo zespol za podniesienie sie przy 0-2!!!
61
1
Ocena postu: 60
2018-08-19 20:24
edgar
ściana
Stać pod ścianą, a w rezultacie zmiażdżyć pluton egzekucyjny, to umieją tylko Ci, którzy Wisełkę noszą na koszulkach, i....w sercu! JJBG!
Gra
Już nawet nie chodzi o ten wynik, tylko po prostu Stolar wszedł i za dużo mniejsze pieniądze niż poprzednik, mając mocno okrojony skład poukładał grę tak, że w końcu na Wisłę fajnie się patrzy. Bez żadnej gadki, że potrzeba czasu (bo już w pierwszej kolejce gra wyglądała przyjemnie) i bez kontraktu 25 tys euro miesięcznie.
58
1
2018-08-19 20:28
cinefun
Co za niespodzianka
Przed meczem chciałem chociaż remisu. Po dwóch bramkach zaczałem się obawiać, że może być pogrom. A ty 2:5. To co zrobiliście przejdzie do historii. Chylę czoła i otwieram naprawdę super whisky. Brawo piłkarze, bravo trenerski team.
60
2018-08-19 20:30
~~~Anotak
Pamietajmy.
O ile się nie mylę Ondrasek ma nie daleko do końca kontaktu. Może czas przy..bać w końcu komus kto się Tak prezentuje kontrakt na 4 lata a nie ze za rok znowu będziemy w dupie
23
9
Ocena postu: 14
rakdar
Wooow!
Skutecznosc nareszcie byla po naszej stronie. A o poziom pilkarski juz sie nie musimy martwic, bo w tej slabej lidze gramy chyba najlepszy futbol. Lech dzis pudlowal tak jak my w dotychczasowych meczach, a w drugiej polowie spuchl fizycznie. Kort wyrasta na bardzo dobrego rozgrywajacego.
50
Ocena postu: 50
2018-08-19 20:31
~~~Castorp
Dziwnie byłem dzisiaj spokojny..
(no dobra przed Płockiem też byłem spokojny, a się skończyło...)nie wydawało mi się aby Amikorz grał lepiej niż Wisełka- tylko skuteczniej. Potwierdziło się, moje noty: Lis - 5 (jeszcze nie te buty, zmiana na Buchalika), Bartkowski -6 (za te trzy obrony), Wasilewski/Sadlok po 7, Pietrzak - 5, Kort - 6(nie więcej bo miał 4, a może 5 koszmarnych strat), Bartosz- 6(szarpał, starał się, dużo do poprawy), Imaz - 7,Basha - 7(dobrze, ale miał lepsze mecze), Kostal -8 solidne, Ondraszek też solidne 8 , Boguski- 6 ,ale też solidna(ładnie rozgrywał, kilka razy dał się sfaulować, umiejętnie korygował czas gry),Kolar -7 na zachętę. No i Stolarczyk -7 (byłoby 8 ,ale postawił na Lisa).
7
30
Ocena postu: -23
2018-08-19 20:39
mariuszkoper
JJJ
Mega mecz. Powtarzałem dziewczynie, że dobrze grają i są efekty!!!! Proszę bez komentarzy, że bez Bogusia i Małego jakoś poszło, bo Kostal do pierwszego gola tak średnio wyglądał. Bartosz podobnie. Nie to jest ważne. JJJBG wygrana i 3 pkt, cała Wisła zwasze razem
31
2
Ocena postu: 29
2018-08-19 20:51
~~~Jazda
Jazda
Widać jest potencjał w chłopakach. Dobrze by było żebyśmy na koniec sezonu nie przeklinali ich że odchodzą za free a zwłaszcza wiadomo gdzie. Najwieksze jednak brawa dla trenera dla którego nie liczy się waga przeciwnika a wręcz przeciwnie - im mocniejszy przeciwnik/cięższa sytuacja boiskowa tym bardziej jest skory do dawania szansy mlodym/rezerwowym jak Kostal, Kolar, Plewka. Kiedys mu za to podziekują.
38
1
Ocena postu: 37
2018-08-19 20:55
TTT
Zespół zareagował pozytywnie
Sporo błędów w obronie i perfekcyjnie w ataku. W poprzednich meczach było odwrotnie. Cieszę się, że Stolar dał pograć młodym i są tego efekty. Bartosz jeszcze trochę słabo ale widać, że mamy potencjał i zaraz Maciek będzie mieć dobry ból głowy kogo wybierać do składu bo już wraca Arsenic i Hali. Myślę, że z taką grą możemy być spokojni . Już długo tak dobrej piłki w naszym wykonaniu nie oglądałem. A co lepsze dobrze gramy co mecz
Lis
Brakuje pewności siebie a może ciężko mu było wrócić na Bułgarską przecież przyszedł do nas z leszka... Trzeba postawić na niego i tyle może w ciągu 5 kolejek stanie się ściana nie do przejścia.
43
1
2018-08-19 21:31
GrzegorzS
Gratulacje, dla zespołu i sztabu trenerskiego
ale kurcze, czy oni nie mogli by mi się wstrzeliwac w wyniki typera postawiłem 2-1 dla nas a tu 5-2
15
13
Ocena postu: 2
2018-08-19 21:59
Kosmaty
GRATULUJĘ, SUPER WYNIK!!
Tak jak w poprzednich spotkaniach do defensywy nie było żadnych zastrzeżeń, tak w dzisiejszym meczu nasza gra obronna wyglądała niestety słabo. Za to ofensywa... Fakt, Lech ma dziurawą obronę, fakt że Wisła powinna ustrzelić jeszcze kolejne gole (strzał Ondraszka głową z kilku metrów za słaby; sytuacja Bartosza i jego strzał wzdłuż bramki zamiast do niej to tak na początek), ale strzelić Lechowi na jego terenie 5 goli (dość powiedzieć, że w poprzednich 4 kolejkach Lech stracił tylko 1 bramkę, więc dziurawa obrona to jedno, ale i tak nie jest łatwo to wykorzystać) i to wyciągnąć wynik z 0:2 na 5:2... BRAWO. Wielkie brawa dla Ondraszka za 2 gole i jeszcze asystę, równie wielkie dla Kostala za gola, asystę i wielki udział przy golu samobójczym, brawo dla Kolara za debiutanckie trafienie (sytuacja wymarzona, ale też Amaral pokazał, że i w takiej sytuacji da się spudłować ), mam nadzieję, że ta bramka doda mu pewności siebie i zacznie strzelać częściej. Imaz... cóż, jak zawsze gra na wysokim poziomie, brawo za dwie asysty, ale to ostatnie trafienie powinno należeć do niego, na szczęście po popełnieniu błędu i wyrzuceniu się z pozycji do strzału nie zagotował się na strzelanie samemu z ostrego kąta, za to przytomnie zdecydował się na podanie do Kolara i perfekcyjnie to przeprowadził. Jest jeszcze sporo rzeczy do dopracowania, ale takie spotkania będą przyciągały do Wisły i oby częściej piłkarze sprawiali nam tyle radości.
34
Ocena postu: 34
2018-08-19 22:04
~~~KRKPL
Radosny football, super wynik
Gsyby nie nieskuteczność po obu stronach to wynik byłby o wiele wyższy. Bardzo pozytywnie Kort, Lis niepewny potrzebuje czasu, Sadlok zjazd formy. Super Wisła!!!
o kur....cze!
Dopiero teraz zobaczyłem wynik. Nie wiem nic o meczu ale Szacun Biała Gwiazdo!
19
14
Ocena postu: 5
2018-08-19 22:52
Waldi2
Piękny dzień!
Tak porywająco grającej Wisełki nie widziałem od lat. Piękny dzień, piękny mecz, piękny wynik. Cały zespół zasłużył na wielkie oklaski. Jednak to co Maciek Stolarczyk zrobił z Kostalem, Ondraskiem i Kortem to jest mistrzostwo! Brawo
44
Ocena postu: 44
2018-08-19 22:55
delaliczi
Powódź
Wisła wystąpiła z brzegów i zalała Poznań . Brawo Panowie!!!
39
Ocena postu: 39
2018-08-19 23:07
~~~ricardinho
tylko dwa zdania
Tylko dwa zdania: 1. Byłem pełen obaw o ten "projekt". 2. Pozostaje tylko płacić w terminie - choćby niewiele ale terminowo i powinno być nieźle.
33
1
Ocena postu: 32
2018-08-19 23:30
Burczga28
..
Ale ich zbili A Ci kibice wychodzący ze stadionu po ostatniej bramce to wisienka na torcie. Jakby tak ladacznice ze stolicy stłukli jeszcze to bym piał z zachwytu.
42
2018-08-20 01:09
~~~Darek8
Brawo
Jak Sadlok po zakonczeniu pierwszej polowy z takim imponującym spokojem powiedzial ze przyjechali po 3 punkty, to wiedzialem ze będzie sie dzialo
35
2018-08-20 01:48
Lajos
Po prostu zaorali całe pyrowisko
No brawo, od meczu z Saragossą nie widziałem tak impomującego come backu i drugiej połowy, czysta masakra piłą łańcuchową i po cichu nawet liczę, że to ne będzie jednorazowy wybryk, oby tak dalej, a człowiek nie będzie wiedział w którym momncie przestać kalskać, tak trzymać!
34
2018-08-20 09:06
~~~Dry
.
Kobra 4 bramki na koncie , tymczasem niejaki Carlos Lopez 1 bramka. Dobrze że Wiśle udało się pozbyć tego zawodnika za tak DOBRE pieniądze
26
1
2018-08-20 09:36
~~~Jankus
Udane transfery ze Szczecina
Zarówno te piłkarskie, jak i te trenerskie. Kiedyś Maciek Stolarczyk jako piłkarz, Grzesiek Niciński, Olo Moskalewicz, a teraz Dawid Kort i Maciek Stolarczyk jako już trener. Wielka szkoda, że nie wzięliśmy od nich Zwolińskego, który był za darmo, a który by się z pewnością u nas odbudował jak Korcik.
26
Ocena postu: 26
2018-08-20 10:05
Replay
100 razy TAK poproszę
Nie wiem kiedy będzie następny tak zarąbisty mecz ale wiem jedno - wczoraj zrobili mi chłopaki i wieczór i weekend! Dla tych, którzy oglądali mecz a nie tylko wynik oczywiste było, że Wisła nawet przy 0-2 nie była gorsza od Lecha. A gdy do dobrej gry dojdzie fart i skuteczność kończy się właśnie "piąteczką"
26
2018-08-20 11:08
~~~pawel
wisla
dramat jak ci kibice po zwyciestwie sa zakochani w trenerze stolarczyku a po porazce juz go zwalniaja dramat
11
29
Ocena postu: -18
2018-08-20 11:21
~~~tsw slafko
super
co cieszy najbardziej to wypowiedź Korta(nie ma jej tu jeszcze ale może się pojawi) "jesteśmy dobra drużyną " to świadczy o tym że jest wiara w nich samych a to najważniejsze!
37
2018-08-22 20:59
wilkrobert132
Mówią nieuczeni,że Lech stracił siły...
Nie!!!Po prostu byliśmy lepsi piłkarsko,bo jak można przegrać mecz w...60 minucie,nawet po nieudanej pucharowej przygodzie..?