W związku ze zmianą prawa i wprowadzeniu przepisów RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - aby nadal móc aktywnie i w dotychczasowy sposób korzystać z naszego serwisu - musisz zaakceptować naszą uaktualnioną politykę prywatności.

główna   piłka   kosz   siatka   kalendarz   kadra   tabela   archiwum   foto   multimedia   live   typer   rss   szukaj   zaloguj się
Niedziela, 7 października 2018 r.
Podsumowanie 11. kolejki LOTTO Ekstraklasy
A- A+

Najważniejszym meczem 11. kolejki były bez wątpienia krakowskie derby. I choć nie stały one na najwyższym piłkarskim poziomie, to najważniejszy był w nich końcowy wynik. A ten był korzystny dla "Białej Gwiazdy", która ograła "Pasy" 2-0. Dało to Wiśle Kraków awans na trzecie miejsce w tabeli, a skok w niej zaliczają również Lechia, która jest liderem dzięki lepszemu bilansowi bramek od Legii. Tak będzie wyglądać czołówka stawki w Ekstraklasie przez co najmniej dwa tygodnie, bo w nadchodzący czekają nas spotkania reprezentacyjne.

Piątek, 5 października:

Miedź Legnica 2-2 Piast Gliwice
1-0 Mateusz Szczepaniak (5.)
1-1 Michal Papadopulos (18.)
1-2 Artur Pikk (41. sam.)
2-2 Fabian Piasecki (45.)
Całkiem radosny futbol pokazały obydwa zespoły, głównie jednak za sprawą koszmarnych błędów w defensywie, które pozwoliły kibicom zobaczyć cztery bramki. Te padły już w pierwszej połowie, w której stroną przeważającą byli gliwiczanie. I zapewne z tego powodu mogą być bardziej od beniaminka rozczarowani końcowym rezultatem.

Górnik Zabrze 2-2 Lech Poznań
1-0 Jesús Jiménez (7.)
2-0 Szymon Żurkowski (49.)
2-1 Pedro Tiba (55.)
2-2 Wołodymyr Kostewycz (77.)
Gdy na początku drugiej połowy kapitalnym strzałem z dystansu wynik tego meczu na 2-0 podwyższył Szymon Żurkowski, zanosiło się na pierwsze w bieżącym sezonie zwycięstwo zabrzan na własnym stadionie. Lech pokazał jednak charakter i bolesne straty odrobił, a w końcówce mocno starał się, aby wywieźć z Górnego Śląska komplet punktów. To poznaniakom ostatecznie się nie udało, więc zarówno jedni - jak i drudzy - zakończyli tę potyczkę z niedosytem.

Sobota, 6 października:

Pogoń Szczecin 4-0 Wisła Płock
1-0 Kamil Drygas (17.)
2-0 Sebastian Kowalczyk (70.)
3-0 Adam Buksa (76.)
4-0 Igor Łasicki (85. sam.)
Trzecie kolejne zwycięstwo odnieśli "Portowcy" i chyba mocno żałują, że ligowców czeka teraz reprezentacyjna przerwa, bo mocno się ostatnio rozpędzili. "Nafciarzy" ograli bardzo brutalnie i awansowali do środkowej części ligowej stawki.

Lechia Gdańsk 4-1 Zagłębie Sosnowiec
1-0 Patryk Lipski (8.)
1-1 Vamara Sanogo (23.)
2-1 Jarosław Kubicki (45.)
3-1 Flávio Paixão (50. k.)
4-1 Patryk Lipski (62.)
Wprawdzie po szybkiej bramce Patryka Lipskiego, sosnowiczanie zdołali odpowiedzieć, ale bramka na 2-1 "do szatni" i potem kolejna zaraz po wyjściu z niej - załatwiły sprawę. Lechia cieszy się tym samym z powrotu na fotel lidera, efektownie ogrywając bezradnego w II połowie beniaminka.

Śląsk Wrocław 0-1 Legia Warszawa
0-1 Cafú (34.)
Z jednej strony legioniści zasłużyli na wygraną we Wrocławiu, ale z drugiej - ostatnie pół godziny, po czerwonej kartce dla Arkadiusza Piecha, gospodarze radzić sobie musieli w "dziesiątkę", a mimo to stworzyli kilka okazji do tego, aby z zespołem z Warszawy nie przegrać. Ostatecznie jednak żadnej z szans nie wykorzystali i komplet punktów jedzie do stolicy. To przerywa niezłą ostatnio serię piłkarzy z Wrocławia.

Niedziela, 7 października::

Arka Gdynia 3-1 Zagłębie Lubin
0-1 Saša Balić (12.)
1-1 Michał Nalepa (56.)
2-1 Maciej Jankowski (81.)
3-1 Maciej Jankowski (90.)
Wszystko układało się przyjezdnym idealnie aż do 55. minuty. Prowadzili bowiem 1-0, ale właśnie wtedy Jakub Tosik zobaczył drugi żółty kartonik, a Michał Nalepa wyrównał z rzutu wolnego. Grająca z przewagą jednego zawodnika Arka - w pełni ten fakt wykorzystała. Przypomniał bowiem o sobie Maciej Jankowski i komplet punktów został w Gdyni. Inna sprawa, że znów bohaterem gdynian był Pāvels Šteinbors, który zaliczył kilka fenomenalnych interwencji. Za to za antybohatera gospodarzy można było wskazać sędziego Szymona Marciniaka, który pokazał, że wszystko "wie lepiej" i zamiast skorzystać z pomocy VAR... nie podyktował "jedenastki" po faulu na Luce Zarandii. Na "szczęście" dla arbitra nie miało to ostatecznie wpływu na końcowy wynik.

Korona Kielce 1-1 Jagiellonia Białystok
0-1 Arvydas Novikovas (18.)
1-1 Matej Pučko (54.)
Kiedy w 18. minucie fatalny kiks zaliczył Bartosz Rymaniak zanosiło się na to, że dobrze ustawiony mecz pod gości, zostanie przez nich wykorzystany. Korona miała jednak w swoich szeregach Mateja Pučko. Słoweniec wyrównać mógł jeszcze przed przerwą, co ostatecznie udało mu się na początku części drugiej i obydwie ekipy punktami się podzieliły.

Cracovia 0-2 WISŁA KRAKÓW
0-1 Jesús Imaz (19.)
0-2 Jesús Imaz (32.)
Niezły patent na ekipę "Pasów", jeśli chodzi o grę na stadionie przy ulicy Kałuży, ma Jesús Imaz. Przy okazji poprzedniej tam wizyty strzelił aż dwa gole, a wynik ten powtórzył także i tym razem. Hiszpan nie był jedynym bohaterem spotkania derbowego. Walcząca o honor ekipa Cracovii stworzyła sobie bowiem w drugiej połowie sporo sytuacji do zdobycia gola, ale wtedy ze świetnej strony pokazał się Mateusz Lis, który ostatecznie swoje pierwsze derby zakończył z czystym kontem.