W związku ze zmianą prawa i wprowadzeniu przepisów RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - aby nadal móc aktywnie i w dotychczasowy sposób korzystać z naszego serwisu - musisz zaakceptować naszą uaktualnioną politykę prywatności.

główna   piłka   kosz   siatka   kalendarz   kadra   tabela   archiwum   foto   multimedia   live   typer   rss   szukaj   zaloguj się
Niedziela, 27 stycznia 2019 r.
Biała Gwiazda zremisowała z Etyrem
A- A+

W spotkaniu towarzyskim, które rozegrane zostało w tureckim Kemerağzı, piłkarze krakowskiej Wisły zremisowali 1-1, z aktualnie siódmą drużynę ligi bułgarskiej, Etyrem Wielkie Tyrnowo. Jedyną bramkę dla "Białej Gwiazdy" zdobył po bardzo ładnej akcji Marko Kolar.

Podopieczni trenera Macieja Stolarczyka przeważali od pierwszych minut. Dobrze nasze akcje napędzał bowiem Jakub Błaszczykowski, tak też radził sobie po drugiej stronie boiska Maciej Śliwa, ale to jednak z prawej strony, w 16. minucie, wiślacy przeprowadzili skuteczny atak. Krzysztof Drzazga idealnie dograł do Marko Kolara, a ten dopełnił formalności.

Już trzy minuty później wydawało się, że Wisła stanie przed szansą na podwyższenie prowadzenia, bo w polu karnym podcięty został Błaszczykowski, ale gwizdek sędziego niespodziewanie milczał. Zabrzmiał natomiast w minucie 33., kiedy po kolejnej składnej akcji piłkę do bułgarskiej siatki wpakował Drzazga. Arbitrzy uznali jednak, że wiślak swoją akcję "spalił". Zgodnie ze znaną zasadą po kolejnych dwóch minutach arbiter już jednak nic nie odgwizdał, choć ręką piłkę w polu karnym zagarnął obrońca. Jeszcze natomiast przed przerwą bliski szczęścia mógł być Lukas Klemenz, ale piłka po jego uderzeniu nieznacznie minęła bramkę.

Na drugą połowę "Biała Gwiazda" wyszła z grającym po raz pierwszy w naszych barwach Sławomirem Peszko i w 67. minucie mógł podwyższyć nasze prowadzenie, ale po podaniu od Błaszczykowskiego jego próba została zablokowana przez obrońcę.

W kolejnych fragmentach meczu mocniej uaktywnili się walczący o wyrównanie nasi rywale, ale choćby w 76. minucie bardzo dobrze spisał się strzegący po przerwie naszej bramki Michał Buchalik, nie dając się pokonać Iliji Dżamowowi.

Niestety w 81. minucie nie był już w stanie zapobiec utraty bramki, po mocnym uderzeniu Georgiego Syrmow. W ostatnich czterech minutach Bułgarzy grali w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce dla Zdrawko Ilijewa, ale to oni bliżej byli wygranej. Jeden z kontrataków zakończyli bowiem celnym trafieniem, ale sędzia odgwizdał spalonego i całe spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

dobranoc pierwsza polowa
Kuba kilka rajdów po jednym z nich bramka drzazgi ale sędzia pokazał spalonego. gra dość dobra jestem optymistą przed wiosenna runda. kolar i drzazga niezle
Sparingi Wisły
Nie ma optymizmu , wynik zasłużony , gol na pograniczu spalonego , w ramach rewanżu brak ewidentnego karnego na kapitanie , Bułgarzy mieli słupek , nie ma jakości w ofensywie , indywidualne zrywy Błaszczykowskiego i nic ponadto, po przerwie sytuacja Kolara i granie na wynik . Nowe twarze ? Klemenz mało zwrotny , brak otwierającego prostopadłego podania , jedna udana interwencja w polu karnym , lepiej ogrywać Plewkę czy Szota , Peszko po za ambicją i szybkością nie zapunktował
18
59
Ocena postu: -41
2019-01-27 17:19
therone
Lech przegrał z Etyrem
W środę 1:3. Więc patrząc pod tym kątem, to jest nieźle.
Generalnie widać poprawę w organizacji gry
względem poprzednich sparingów. Widać, że piłkarze już się oswoili z wyglądem obecnej kadry i powoli uczą grać ze sobą. Inna sprawa, że dziś Stolarczyk wystawił kadrę, która wydaje się być bardzo bliską temu co zobaczymy z Górnikiem. Bardzo fajnie wyglądała współpraca Kolara z Drzazgą (przyniosła nawet gola), Klemenz... trochę dziwnie: w grze obronnej przeciętnie (kilka razy poszedł "na raz", generalnie w tym elemencie gry nie zachwycił), za to z drugiej strony ma ochotę do gry, kilka razy zapędził się z pressingiem aż pod bramkę rywala, generalnie często podłączał się do ataku, raz szczególnie fajnie wszedł w pole karne i oddał dobry strzał (choć lepiej by zrobił, gdyby podawał na środek pola, był tam Wiślak (chyba Krzysiek Drzazga), to decyzja o strzale też nie była zła). Zobaczymy co dla niego wymyśli sztab, ale myślę że to będzie pożyteczny piłkarz. W 2 połowie widać było zmęczenie i mocno wpłynęło to na wyrównanie gry (i niestety także wyniku), ale to nic dziwnego biorąc pod uwagę ilość przeprowadzonych w obu zespołach zmian i etap przygotowań na jakim jest Wisła.
37
8
Ocena postu: 29
2019-01-27 17:28
~~~22ABG22
Powialo optymizmem
Etar srodek bulgarskiej ligi, czyli nieco lepszy poziom niz Puszcza i Garbarnia. Przydaloby sie jeszcze wypozyczyc z 3 pomocnikow. Vassiliev z Piasta? ; )
14
33
Ocena postu: -19
2019-01-27 17:37
~~~Pablitos84
Mecz
W pierwszej połowie gra wyglądała bardzo dobrze. Drugiej niestety nie mogłem oglądnąć. Fajnie grał ten lewoskrzydłowy z numerem 70 Śliwa. Dobrze grali Kolar i Drzazga oraz Kuba.
38
2
Ocena postu: 36
2019-01-27 17:38
~~~wislakosw
Wojtkowski
Czy ktoś wie dlaczego nie grał Wojtkowski???
28
6
Ocena postu: 22
2019-01-27 17:49
Maxi
~~~Jarek
Mądrala nie ma optymizmu ??? a wiesz że budujemy drużynę od nowa przecież z klubu odeszło z 7, 8 zawodników większość z nich to były ważne ogniwa Wisły jak Zdenek , Arsenic , Imaz , Bartkowski , Kort , Kostal , Halilović . Ja tam jestem optymistą i wierzę że trener odpowiednio poukłada te klocki zawodnicy muszą się zgrać z sobą , poznać się i będzie dobrze