W związku ze zmianą prawa i wprowadzeniu przepisów RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - aby nadal móc aktywnie i w dotychczasowy sposób korzystać z naszego serwisu - musisz zaakceptować naszą uaktualnioną politykę prywatności.

główna   piłka   kosz   siatka   kalendarz   kadra   tabela   archiwum   foto   multimedia   live   typer   rss   szukaj   zaloguj się
Wtorek, 12 lutego 2019 r.
Statystyki meczu: Górnik - Wisła
A- A+

Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami meczu 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy w sezonie 2018/2019, w którym krakowska Wisła przegrała z Górnikiem Zabrze 0-2.

199 - Jakub Błaszczykowski

* - InStat index to algorytm, który wszystkie statystyczne osiągnięcia zawodnika w danym meczu przelicza na wartość liczbową.

Jak się przyjżec statystykom
to ozdwierciedlaja one nasz problem i to nie tylko z tego meczu, ale i z paru innych w tym sezonie. Wisła nie radziła sobie z agresywną grą rywala w pierszych 15/20 minutach spotkania w środku pola i wysokim presingiem silnych fizycznie Zabrzan, za szybko traciliśmy piłki nie podawaliśmy ich celnie koledzy nie wychodzili na pozycję czekali na podanie. Niby to Wisła była przy piłce, ale nie potrafiła sobie ułozyc gry następowały szybkie czsem nie wymuszone straty na własnej połowie, kończone szybka kontra rywala. Zabrzanie w pierwszych 25 minutach ułożyli sobie ten mecz. Wisła dopiero ok. 20 minuty opanowała sytuacje przegrywając 1-0. Wypracowała sobe wówczas dwie trzy dobre okazje bramkowe, gdyby ciut inaczej te akcje zagrano spokojnie wykończono to mecz ułozył by się w inny sposób. Problemem stała się więc nieskutecznośc w wykończeniu własnych akcji. Wisła miała piłkę rywal mias skuteczne akcje i konsekwentnie bronił dostępu do własnej bramki. Ten scenariusz spotkania nie jest odosobniony w naszym przypadku. W podobnych okolicznościach przegrywaliśmy juz niejedno spotkanie w ostatnich latach. Jest nad czym pracować. Kolejny mecz u siebie a to ma spore znaczenie, bo teraz to trybuny będa po naszej stronie presja będzie co prawda większa, ale też mobilizacja powinna byc na odpowiednim poziomie. Jak czytam o tym meczu co o nim napisano i słucham tego co przewinęło sie w mediach to utwierdzam sie w przekonaniu o poziomie dziennikarzy sportowych. Zamiast konkretnej analizy przyczyn powodów skutków opartej o znajomośc ligi to mamy opowieści wręcz o klesce Wisły i tryumfie rywala. Zas odnosze wrażenie, że gdybysmy zmienili miejsce rozegranie meczu to zgoła wynik i nastroje był odwrotny. Wisła jeszcze nie jest zespołem, który pojedzie i będzie ogrywał zdeterminowanych walczących rywali. Co więcej jesienię tez z tym bywał różnie. Myślę, że w kolejnych spotkaniach wyjdzie jakość poszczególnych zawodników i ona przełoży się nie tylko na gre ale i na wyniki. Ważne jest strzelenie pierwszego drugiego gola bo to pozwoli nabrac wiatru w żagle i nabrac pewności siebie.