W związku ze zmianą prawa i wprowadzeniu przepisów RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - aby nadal móc aktywnie i w dotychczasowy sposób korzystać z naszego serwisu - musisz zaakceptować naszą uaktualnioną politykę prywatności.

główna   piłka   kosz   siatka   kalendarz   kadra   tabela   archiwum   foto   multimedia   live   typer   rss   szukaj   zaloguj się
Czwartek, 21 marca 2019 r.
Wisła remisuje z Odrą
A- A+

Korzystając z przerwy na mecze reprezentacyjne piłkarze Wisły Kraków zmierzyli się w towarzyskiej potyczce z ekipą I-ligowej Odry Opole. I dzięki bramce wracającego do gry po kontuzji Pawła Brożka, który skutecznie wykorzystał "jedenastkę", podopieczni trenera Macieja Stolarczyka zremisowali z opolanami 1-1.

Spotkanie z Odrą było okazją do tego, aby w szerszym zakresie czasowym wystąpili piłkarze, którzy mają do tego ostatnio mniej okazji, jak choćby Lukas Klemenz. Ponadto po raz pierwszy w naszym składzie pojawił się pozyskany z Ruchu Chorzów młody napastnik - Artur Balicki, a szansę otrzymał także Emmanuel Kumah. W drugiej połowie na murawie pojawił się ponadto kolejny obok Brożka rekonwalescent, a mianowicie Rafał Boguski.

Poza nimi trener Stolarczyk mógł dokonać kolejnego "przeglądu" wiślackiej młodzieży.

Dodajmy, że w związku z kontuzją Michała Buchalika, dla którego bieżący sezon w praktyce się zakończył, w naszym zespole testowano byłego bramkarza Odry Opole, 22-letniego Tobiasza Weinzettela.

Jako ciekawostkę warto dodać, że w składzie opolan wystąpił nasz były zawodnik, Piotr Żemło.

Dodaj komentarz »
    Zanim skomentujesz »

Komentarze:

2019-03-21 14:59
~~~Jarek
Podsumowanie
Na Pawła Brożka można zawsze liczyć , 0,5 setki i gol z karnego , ogólnie , Klemenz dwa razy wybija z pustej bramki , dobrze broni testowany i Broda reprezentant U-18 a grali bez 10 podstawowych zawodników , Wojtkowskiego też liczę , a Odra Opole w najsilniejszym składzie, bez Szota i Modera bo Krysiaka nie liczę bo mają trzech klasowych bramkarzy , wynik nieważny a mogli cudem wygrać bo Balicki na początku drugiej połowy w słupek , szkoda , że nie ma rezerw na poziomie Hutnika Kraków ale w CLJ ci co zagrali poprawnie a obronę trzymali wspomniany Klemez z Pietrzakiem i Sadlokiem przez 66 minut , Vukan oszczędzany a Boguski 25 minut pobiegał
Sparing
W pierwszej połowie Odra miała więcej setek, ale wynikało to z eksperymentalnego składu Wisły. Co do występów. Weinzettel - bardzo dobra gra, kilka udanych interwencji, Klemenz - nie wyglądał najlepiej, grał cały mecz na środku obrony, ma warunki ale wygląda ociężale, myślę że lepszą pozycją dla niego jest 6, Sado i Pietrzu - poprawnie, Vukan - dobry występ, zaprzepaścił co prawda setkę już w 1 min po bardzo dobrym podaniu Pawła, ale póżniej często wracał się do obrony do rozegrania piłki, dobry przegląd i panownie nad piłką, będzie z niego pożytek. Plewa - I połowa prawa obrona, II - srodek pola - potrzebuje gry, nabrania pewności ale będą z niego ludzi. Kumah - grał w środku pola i na skrzydle, szybki dobry technicznie, ale przegrywał pojedynki fizyczne. Balicki - miał dwie dobre sytuacje, szczególnie na początku II połowy kiedy trafił w słupek (sam na sam) - zwiększy pole manewru w ataku, ale to raczej melodia przyszłości. Brozio - dobry występ, kilka dobrych podań no i pewna bramka z karnego. Boguś - grał krótko, ale był widoczny. Co do młodych to czeka ich dużo pracy. Razili tylko Śliwa i Szot, niedokładni i łatwo ogrywani.