W związku ze zmianą prawa i wprowadzeniu przepisów RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - aby nadal móc aktywnie i w dotychczasowy sposób korzystać z naszego serwisu - musisz zaakceptować naszą uaktualnioną politykę prywatności.

główna   piłka   kosz   siatka   kalendarz   kadra   tabela   archiwum   foto   multimedia   live   typer   rss   szukaj   zaloguj się
Piątek, 16 sierpnia 2019 r.
Jak dobrze naoliwiona maszyna! Wisła - ŁKS 4-0
A- A+

Po naprawdę bardzo dobrym meczu krakowska Wisła rozbiła na własnym stadionie drużynę Łódzkiego Klubu Sportowego aż 4-0. Tym razem "Biała Gwiazda" pokazała atuty, z których była znana w poprzednim sezonie, a więc ofensywę, z którą beniaminkowi ligi trudno dziś było konkurować! Bramki dla naszej drużyny zdobyli: dwie Paweł Brożek, a także David Niepsuj oraz Vukan Savićević.

Tak jak można się było spodziewać mocno od początku bieżącego sezonu chwalony beniaminek z Łodzi mecz z wiślakami rozpoczął bez kompleksów i w pierwszych dziesięciu minutach dwukrotnie wykazać musiał się Michał Buchalik - najpierw parując na rzut rożny strzał Jana Grzesika, a po chwili wyłapując zblokowaną próbę Łukasza Sekulskiego.

Wiślacy odpowiedzieli na te akcje w 10. minucie, kiedy to ofensywnie w tym meczu usposobiony Maciej Sadlok popędził pod pole karne gości, ale jego strzał obił nogi obrońcy ŁKS-u. Sadlok powalczył jeszcze o piłkę i został sfaulowany. Z rzutu wolnego Vukan Savićević zagrał krótko właśnie do Sadloka, ale i tym razem uderzenie naszego obrońcy obiło nogę defensora ŁKS-u.

W 12. minucie łodzianie mogli zostać srogo ukarani za to, że nie... oddali piłki wybitej w związku z urazem Savićevicia. Stracona przez obrońcę futbolówka trafiła bowiem pod nogi Pawła Brożka, który choć wpadł w pole karne gości, to uderzył dokładnie tam, gdzie stał Michał Kołba.

Kolejne akcje należały do przyjezdnych, ale zarówno w 14., jak i w 19. minucie Buchalik nie dał się zaskoczyć po strzałach łodzian.

Zaskoczyć dali się za to oni sami. Po kapitalnym dograniu od Savićevicia - Brożek celnym uderzeniem głową, choć po rykoszecie od obrońcy, wpakował futbolówkę do siatki i od 23. minuty prowadziliśmy 1-0.

Goście tego meczu na stratę gola odpowiedzieli dwoma niecelnymi strzałami z dystansu, w 31. minucie pomylił się bowiem Maksymilian Rozwandowicz, a po kolejnych dziesięciu minutach podobnie zrobił Jan Sobociński.

O wiele groźniejsza była Wisła, bo w 43. minucie znów pokazał się Sadlok, który oddał soczysty strzał po odegraniu piłki od Rafała Boguskiego, ale dało nam to po rykoszecie rzut rożny. Po nim Sadlok bardzo dobrze dograł jednak na głowę Davida Niepsuja i prowadziliśmy 2-0!

Na drugą część meczu Wisła wyszła bez kontuzjowanego Lukasa Klemenza, którego zastąpił Marcin Wasilewski, ale też po przerwie zaczęło się od mocnej akcji łodzian, którzy już w 46. minucie mogli zdobyć bramkę kontaktową, ale Buchalik świetnie wyłapał strzał Daniego Ramíreza.

"Biała Gwiazda" odpowiedziała na to niecelnym uderzeniem z rzutu wolnego w wykonaniu Sadloka oraz ładną akcją, po której Boguski obił słupek! ŁKS nie zamierzał być wiślakom dłużny, co w 55. minucie pokazał Grzesik, ale znów świetnie spisał się Buchalik, podobnie jak i po dwóch kolejnych minutach, kiedy to na rzut rożny sparował kolejną próbę Ramíreza.

W 58. minucie świetnie piłkę przejął Kamil Wojtkowski, ale zamiast dograć do wychodzących na czystą pozycję Chuki lub Savićevicia - wybrał Brożka i choć nasz napastnik poszukał podaniem wspomnianej i lepiej ustawionej dwójki pomocników, to futbolówkę przejął obrońca.

Nikt nie przejął za to piłki, którą zaraz po wejściu zagrał Jakub Błaszczykowski, bo ta źle wybita trafiła pod nogi Savićevicia, a świeżo powołany do kadry Czarnogórzec huknął kapitalnie w krótki róg i od 61. minuty "Biała Gwiazda" prowadziła już 3-0!

I poszła za ciosem, bo w 65. minucie powinno być jeszcze lepiej. Świetnie z akcją wyszedł Wojtkowski, dograł do Błaszczykowskiego, a nasz kapitan wyłożył dokładnie do nadbiegającego Boguskiego, tyle że strzał tego ostatniego nogami obronił bramkarz. Po chwili sam Wojtkowski mógł wpisać się na listę strzelców, ale po dośrodkowaniu od Sadloka wywalczył tylko rzut rożny.

W kolejnych minutach na murawie działo się niewiele, bo zadowoleni z wyniku wiślacy nie forsowali tempa, a łodzianie nie znajdywali sposobu na dobrze grających w defensywie piłkarzy trenera Macieja Stolarczyka. Dość powiedzieć, ale groźnie pod naszą bramką zrobiło się dopiero w 78. minucie, gdy kolejny strzał z dystansu dał gościom po rykoszecie rzut rożny.

W odpowiedzi bardzo dobrze w 81. minucie z piłką ruszył wprowadzony chwilę wcześniej Aleksander Buksa, ale jego strzał sprzed pola karnego obił słupek! Wiślacy ostrzeliwali łódzką bramkę także w 83. minucie, ale próba Błaszczykowskiego wrociła przed pola karne, a poprawka Savićevicia tym razem była niecelna.

Ostatecznie całość kończy się naszą zasłużoną wygraną... 4-0, bo w doliczonym czasie gry o piłkę powalczył Savićević, dograł ją do Błaszczykowskiego, a ten zaliczył dośrodkowanie prosto na głowę Brożka, który dopełnił formalności! A podsumowując ten mecz można dodać tylko jedno - taką Wisłę chcielibyśmy oglądać zawsze!

OldTS
Kuba niesamowity reszta chłopaków również, ale najsłabszy Chuca i Boguski. Boguski przespał 2 połowę.
33
83
Ocena postu: -50
2019-08-16 22:30
~~~ziomek
Obiektywnie
Chciałbym kogoś wyróżnić za ten mecz ale ciezko, wszyscy zagrali na prawdę dobrze napisze tylko że fajnie oglądalo się Wojtkowskiego i...Bukse, brawo młodzież
80
2
Ocena postu: 78
2019-08-16 22:32
~~~Kam
Brawo
Brawo Panowie po prostu brawo!! Oby tak dalej, wszyscy dzisiaj na plus mógłbym wymienić każdego z osoba ale po co skoro jesteśmy drużyną i to widać. Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale jest duży postęp. Brawo chłopaki brawo młody Buksa ma chłopak parcie na grę. Oby to przenieść na następny mecz. jedziemy dalej JJJBG!!!
51
3
Ocena postu: 48
~~~abg
gdzie
Znakomita druga połowa. Gdzie jesteście #stolarczykout ?
Ukłony,
panie Pawle. Te 150 goli pęknie w tym sezonie!
na przełamanie
Wspaniały mecz. Czwórka do zera, a mogło być jeszcze wyżej. Wynik dla tych mędrców, którzy już zwalniali Stolara, i kpiło z Brożka. A co najważniejsze - Wisła ma wreszcie stabilną formację obronną. A Buchalik broni jak....nie Buchalik. Brawo! JJBG!
71
3
Ocena postu: 68
2019-08-16 22:39
~~~Slafkoo
Brawo brawo brawo
Brozio, Vukan, Kuba to klasa sama w sobie! Ale chce bardzo wyróżnic Carlosa Silve , świetny mecz , Buchal i cała obrona na duży plus , z przodu poezja grana , brawo chłopaki
Ciekawym...
...ile zajmie trolom zza Błoń wymyślenie czegoś, na co można ponarzekać, podając się za kibica Wisły, po takim meczu ?
51
3
2019-08-16 22:46
~~~tw Bolek
Edgar
Głupoty gadać sobie mogą bo nie dają pieniędzy na zatrudnienie trenera z Wielkim nazwiskiem .Taki po zwolnieniu Stolarczyka musiałby przyjść bo na nikogo z naszej ligi bym go nie zamienił 😆Byłby to zwykły bezsens.
41
2
Ocena postu: 39
2019-08-16 22:47
ddd
BRAWO
Brożek profesor,piękny gol Vukana,bardzo dobra 2 połowa Silvy,niezmordowany Boguś,kapitalna zmiana Kuby... Jest za co chwalić. I oby teraz worek z bramkami się rozwiązał- takie mecze chce się oglądać! JJJBG!!
60
4
Ocena postu: 56
2019-08-16 22:59
~~~Gammay
nauczyć się wyprowadzania piłki!
nie potrafię pojąć skąd taka panika naszej defensywy przy wyprowadzaniu piłki spod własnej bramki. ŁKS zakładał wysoko taki niby pressing na naszej połowie a nasi sie wtedy gubili jak nowicjusze. No i druga rzecz - mieliśmy za dużo przegranych pojedynków indywidualnych. 4 : 0 cieszy
11
22
Ocena postu: -11
2019-08-16 23:00
szczebelek
Odpalili petardy na Reymonta...
Tyle okazji to we wszystkich meczach tego sezonu nie było... Mam nadzieję, że Klemenz nie odniósł jakieś poważnej kontuzji, bo po jego zejściu brakowało stopera, który wychodził i kasował akcje przed polem karnym... Niestety Wasyl nie ma dynamiki. Zmiany były dziwne Chuca i Wojtkowski zeszli z boiska natomiast Boguski marnował setki, a potem zgasł co innego Brożek, który miał trzy sytuacje i dwie wykorzystał... Niepsuj strzelił gola, ale on ma tragiczne podania , które za każdym razem zagrywane są tak, że jak nikt nie dojdzie to wychodzą na aut... Błaszczykowski i Savicević to inna liga, a Chuca nie jest skrzydłowym, ale na pewno jego akcje nie kończą się na trybunach lub plecach obrońców. Sadlok za dużo kombinuje na ryzyku i szuka trudnych podań, a one nie wychodzą do tego moda odwracania plecami do rywali przy wyprowadzaniu piłki... Wojtkowski grający jak dzisiaj to jeden z lepszych młodzieżowców... Silva wolałby grać bliżej bramki. Buchalik może nie umie wyprowadzić piłki, ale jeszcze gola nie zawalił natomiast Lis mógłby wpuścić ze dwie.
21
13
Ocena postu: 8
2019-08-16 23:02
rakdar
Az milo sie ogladalo
Wielkie brawa. Zmiana systemu, bieganie, wysoki pressing, wychodzenie na pozycje. To wszystko musialo przyniesc efekt. Kazdego mozna pochwalic. Od pewnie broniacego Buchalika, po Brozka strzelajacego 2 gole. Jesli tak bedziemy grali jak dzis, to w tej lidze (slabej) malo jest druzyn, ktore beda mogly nam sprostac.
37
Ocena postu: 37
2019-08-16 23:12
~~~Stachu
Brawo
Konsekwencja i ciężka praca przynoszą pierwsze efekty. Wszystkie klocki musiały sie dopasować i to dziś nastąpiło. Wróciła Wisełka grająca z polotem i determinacją.
32
1
Ocena postu: 31
2019-08-16 23:14
todoforyou
Gniazdowy zrobił z meczu żyg
Super mecze tylko na gnieździe na C był jakiś prostak, tylko qurwy. Nie dało się tego oglądać.
77
32
Ocena postu: 45
2019-08-16 23:17
Realista80
liga
Ogromny szacun dla Pawla Brozka,chlopak osmiesza lige,nikt sie chyba nie spodziewal ze osiagnie taka forme a przeciez gdyby nie bieda w klubie skonczylby juz kariere.
52
2
Ocena postu: 50
2019-08-16 23:24
~~~Janko Buszewski
Brawo!!!
Ciągle tylko marudzimy wymyślamy,narzekamy o tym co nam Wisła dała o tym juz-zapominamy. Miłośc od pierwszego wejścia fascynacja małolata radośc wielka i owocna gdy na stadion zabrał tata. Nie kolejny mecz o punkty tylko najprawdziwsze święto i ta "dycha" wulkaniczna sektor owiany legendą. To braterstwo i wspolnota kiedy podnosimy ręce to uczucie podczas hymnu kiedy ściska cos za serce. Ten pijany głośny Rynek roztańczone Sukiennice swiętujące tytuł miasto i krakowskie okolice. Bo to Wisła Kralków własnie Klub ktoremu serce dałem i tak bedzie do mej smierci bo Jej kiedys przysiegałem !!!! Brawo chłopaki,daliscie rade.Zamkneliscie buzie tym wszystkim "statystykom" co to minuty bez gola wyliczali i wieszczyli kataklizm. Wybacz Kaziu,wybacz Maćku -gracie niezłą piłę jak na beniaminka.W kazdym kolejnym meczu zycze Wam sukcesu. Weekend zaczął nam sie bardzo ale to bardzo miło. JJJBG !!!!!!!!
LKS poszedl na wymiane ciosow
Brawa za odwage, ale nokaut!! VUKAN kapitalnie, Broze najlepsza forma od dekady? Szybki, zadziorny, precyzyjny, wytrzymalosc bdb.
35
Ocena postu: 35
2019-08-16 23:58
~~~Szogun
Cała drużyna
Zasłużyła na brawa. Klemenz pewny w obronie. Wojtkowski chyba wreszcie chyba odpalił. Profesor Savicevic. Wejście smoka Kuby. Sadlok też szarpał. Oby w Białymstoku była kontynuacja takiej Wisły.
To było to!
Brawo Panowie! Dzis zagraliście świetny mecz, wszyscy! To była stara dobra Wisła
33
Ocena postu: 33
2019-08-17 01:54
~~~Smoque
Brizinho
Przepraszać mi tu zaraz pana Pawła jeden z drugim.
41
3
2019-08-17 02:26
~~~Torus
...
To co hejterzy jednak nie zwalniamy trenera?
35
4
2019-08-17 07:32
~~~Kibic z Polski
Kibic z Polski
Pisałem na forum ręce precz od Stolarczyka.Ciekawe co teraz powiedzą zwalniajacy trenera hejterzy? Schowali się. Gratulacje dla całej Wisły.
Mecz wygrany,
A komentarzy jakby mniej, czy mi się tylko wydaje? Brawa dla drużyny za występ - była w tym wszystkim radość z gry, myśl, kondycyjnie również dali radę. Broziu jak młody Bóg, Brazylijczyk efektownie pokiwał, Vukan, Kuba - dla takich piłkarzy ludzie przychodzą na stadion. Dobre wejście z ławki zaliczył młody Buksa - kilka razy fajnie poklepał i ta akcja gdzie trafił w słupek - eleganckie przyjecie, zwód i strzał zza pola karnego - super! Wojtkowski również dobry mecz, widać że czuje się pewniej - niech tylko więcej strzela bo potrafi, miał jedną sytuacje w drugiej połowie, żeby kropnąć z dystansu, szkoda że się nie zdecydował. Do zobaczenia na meczu z Zagłębiem Lubin.
30
Ocena postu: 30
2019-08-17 09:51
~~~WisłaNaZawsze
Pisałem wielokrotnie
zdrowy Paweł Brożek to nadal bardzo dobry napastnik jak na ekatraklase. Warte podkreślenia jest to, że najprawdopodobniej znów sciągneliśmy wartościowych zawodników za frytki. Silva, Chuca, Niepsój, Janicki grają dobre mecze, a i z Maka będzie jeszcze pociecha. Jeśli ominie nas plaga kontuzji spokojnie powinniśmy wejść do 8.
22
Ocena postu: 22
2019-08-17 10:10
~~~stary zgred
A tyle było krytyki ....
trenera, drużyny, zawodników, klubu przez ostatnie tygodnie. Napiszcie coś krytykanci. Teraz ja coś napiszę od siebie, nie zważając na ewentualną krytykę; dobrze było, ale szanowni; bez hurraoptymizmu, to był dopiero mały kroczek we właściwym kierunku.
22
3
Ocena postu: 19
2019-08-17 10:30
kajus19
Propozycja dla trenera !
Proponuję eksperymentalny skład może nie na ligę ale towarzysko z Barceloną : Buchalik ,Burliga,Bartosz,Bascha,Błaszczykowski,Brożek, Boguski,Aleksander Buksa,Balicki i z Pogoni ściągnąć Bortnowskiego i Adama Buksę . A tak na serio to jestem spokojniejszy gdy w obronie gra Wasilewski. Gra Wisły coraz lepsza myślę że ustabilizuje się na tym poziomie. Cieszy mnie dobra zmiana Buksy,może przy Brożku wyrośnie detronizator Lewandowskiego.
15
8
Ocena postu: 7
2019-08-17 12:18
Kosmaty
BRAWO, BRAWO, BRAWO!!!
Oczywiście było kilka elementów do poprawy (kilka głupich strat (także niebezpiecznych, zwłaszcza u Vukana), mimo strzelenia 4 goli... nieskuteczność (akcja Brożka z początku spotkania i strzał Boguskiego po podaniu Kuby to powinny być gole, do tego brak odrobiny szczęścia przy 2 słupkach...). Także brak Bashy był widoczny w grze obronnej. Nie można tego pominąć i trzeba mieć tego świadomość. JEDNAK w zasadzie nie ma się do czego przyczepić jeśli chodzi o grę drużynową. Obrona pewnie. O ile Łks próbował zagrozić bramce Wisły, o tyle wszystko to działo się przed polem karnym (średnia odległość z jakiej ŁKS oddawał strzały to ponad 24 metry!!!). To dobrze świadczy o naszej obronie. Atak był kreatywny, ale co ważniejsze wreszcie strzały były zamieniane na gole. To bardzo ważne, bo w poprzednich spotkaniach były doskonałe sytuacje, ale te strzały nie chciały wpaść. Coraz wyższa forma Silvy (dziś może nie miał gola czy asysty, ale wykonał masę roboty nie tylko w ofensywie, ale i defensywie). Sporo mało widocznej pracy wykonał także trochę krytykowany Chuca, nie mam do niego zastrzeżeń za to spotkanie. No, ale to co robił Kuba to klasa sama w sobie. Mam nadzieję, że szybko wróci do formy fizycznej predestynującej go ponownie do gry w wyjściowej jedenastce. DZIĘKUJĘ za takie zwycięstwo, drużyna zasłużyła na pochwały.
No żesz
Przed meczem z ŁKS pewne osoby zwalniały trenera- apelowałem o spokój i czas,po zwycięstwie nad ŁKS kolejni idą na mistrza....Panowie , spokojnie, Moskal to pierwszy trener który poleci, lubię gościa ale trenerem jest marnym!! Chce grać super piłkę ale gdzie z takimi lamagami,to się nie da!! Już nie pamiętacie Kaziu Remis Moskal? Wygraliśmy z słabym ŁKS który będzie coraz słabszy. Ja w naszą drużynę wierzę, w trenera i budowę klubu. Potrzeba czasu, będą mecze zremisowane, przyjdą zwycięstwa ale i wtopy
Widać przede wszystkim, dobre przygotowanie
fizyczne szybkościowe i taktyczne do tego meczu. Trener pod kontem gry rywala zmienił ustawiene wyjściowe, ale co zwraca uwagę, że drużynia w trakcie meczu płynnie przechodziła do 1-4-3-3, gdy wychodziła do szybkiej kontry i fajnie wracala do -1-4-4-2 gry rywal atakował lub gdy sami prowadziliśmy atak pozycyjny. Początkowy zapal dobrze ułozonej gry Łodzian owocował jedynie walką o połkę na naszym przedpolu lub strzalami rywala z za pola karnego. Przez cały mecz rywal może ze trzy razy doszedł do sytuacji strzeleckiej w naszym polu karnym na szczęście Buchalik dał sobie radę. Wisłą naprawdę dobrze broniła w tym spotkaniu, co więcej miała przez większośc czasu kontrolę nad piłką i wydarzeniami na boisku. Owszem ŁKS robił zamieszanie grał ale do 20/30 metra i kończyło się to strata lub w sumie niegrożnmi na notę dla bramkarza strzałmi. W ataku Wisły wróciła dynamika, pomysł na rozegranie akcji, było sporo sytuacjie. Gra na spokoju i porządu w naszym wykonaniu pojawiła się jednak dopiero w drugiej połowie gdy na boisku pojawili się Wasilewski i Błaszczykowski, którzy uzupełnili grę Boguskiego, Sadloka, Brożka. Ta piątka na tle rywala pokazała, że Wisła może grać uporządkowany mądry futbol w który młodzi zawodnicy jak Wojtkowsi, Silva Buksa nędą mogli pokazać swoją jakość i rozwijać swoją grę. Osobne słowa uznania dla bocznych obrońców, ktorzy naprawdę zagrali dobry mecz.
Świetnie że wygraliśmy
ale żeby dodać łyżkę dziegciu do tego tej miodowej atmosfery to popatrzcie jak nasza liga spada w dół i nie chodzi mi tylko o nasz klub link »
4
3
2019-08-18 08:41
Dawidek1989
mecz
Nie ogladalem meczu ale sadzac po waszych opiniach wnioskuje ze byl to nasz bardzo dobry mecz. Kuba i Vukan inna liga, fajnie ze Pawel odpalil i szkoda mlodego Buksy ze obil slupek
12
Ocena postu: 12
2019-08-19 10:27
darwos
@kibic z polski
Prezesi typu Cupial? Co ty bierzesz? Z leśnym można się zgodzić że chłop miał wizję budowy drużyny plus potrafił słuchać innych. Natomiast Cupial? Wszystko co osiągnął w Wiśle to zasługa pieniędzy - pożyczanych !! Żadnej wizji chłop nie miał,nie potrafił również ocenić swoich współpracowników. Nie zbudował niczego,kupił sobie sukcesy i tyle. Tylko że na ten moment aby powtórzyć wyczyn Cupiala musiałby tutaj zainwestować ktoś kto dysponuje 3-4 krotnie większymi pieniędzmi niż Cupial. Wisła która teraz jest budowana to przyszłość. Potrzeba na to czasu,trochę szczęścia ale to odpowiedni sposób na budowę czegoś murowanego a nie konstrukcji z zapałek.