W związku ze zmianą prawa i wprowadzeniu przepisów RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - aby nadal móc aktywnie i w dotychczasowy sposób korzystać z naszego serwisu - musisz zaakceptować naszą uaktualnioną politykę prywatności.

główna   piłka   kosz   siatka   kalendarz   kadra   tabela   archiwum   foto   multimedia   live   typer   rss   szukaj   zaloguj się
Sobota, 12 października 2019 r.
Miła niespodzianka przy Reymonta! Koszykarki Wisły pokonują Artègo!
A- A+

Z ogromną huśtawką nastrojów przystępowały koszykarki Wisły Kraków do swojej ligowej inauguracji, którą przyszło nam rozegrać dopiero w ramach 3. kolejki EBLK. Dwa wcześniejsze z zaplanowanych spotkań zostały bowiem - z przyczyn organizacyjno-finansowych - przełożone. Pierwszy mecz nowego sezonu przypadł nam więc na rywalizację z bydgoskim Artègo, które to w pierwszych dwóch meczach wyraźnie wygrywało. I długo bydgoszczanki prowadziły też przy Reymonta, ale ostatecznie to "Biała Gwiazda" zdobyła komplet punktów, wygrywając 65-61!

Wiślaczki słabo rozpoczęły mecz z faworyzowaną ekipą z Bydgoszczy, ale czy można się temu dziwić? Dopiero wczoraj było wiadomo, że w spotkaniu tym będzie mogła zagrać podstawowa drużyna Wisły, a nie - jak się zanosiło - Polki z pierwszej drużyny, które wspomagać miały juniorki.

Przegrane więc różnicą czternastu punktów pierwsze dziesięć minut nie mogło poniekąd dziwić, a od wyniku martwić musiała bardzo słaba skuteczność naszych koszykarek.

Z każdą jednak minutą ta zaczynała się poprawiać, a faworyt z Bydgoszczy chyba momentami lekko zlekceważył naszą drużynę i został za to srogo ukarany. Wiślaczki zaczęły się bowiem "rozkręcać" i na początku IV kwarty wyszły na prowadzenie. Mimo nerwowej i wyrównanej końcówki - wykazały więcej zimnej krwi i utrzymały prowadzenie do ostatniej syreny! Brawo!

Dodajmy, że do wygranej poprowadziły nasz zespół Amerykanki. Krystal Vaughn zdobyła bowiem 26 punktów, a Chloe Wells 14.

Statystyki indywidualne: pkt. min. za 2 za 3 za 1 zb. as. faul str. prz. bl. eval