W związku ze zmianą prawa i wprowadzeniu przepisów RODO, czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - aby nadal móc aktywnie i w dotychczasowy sposób korzystać z naszego serwisu - musisz zaakceptować naszą uaktualnioną politykę prywatności.

główna   piłka   kosz   siatka   kalendarz   kadra   tabela   archiwum   foto   multimedia   live   typer   rss   szukaj   zaloguj się

~~~Gammay

Dodano z komputera:
217.96.168.198.ipv4.supernova.orange.pl
jak gra Hiszpania a jak Polska
Zwrócę uwagę na jeden tylko szczegół różniący gre tych dwóch reprezentacji: wyprowadzanie piłki ze swojej połowy boiska. Hiszpanie - na jeden kontakt. Obrońcy, nawet jak nie są atakowani przez przeciwnika pykają sobie piłeczkę na jeden kontakt a cała druzyna jest w ruchu bo gra na jeden kontakt wymusza na partnerach z druzyny obowiązek pokazywania się do podania. Podania szybkie i celne, niezwykle pewne i przez to nigdy nie wiadomo z której strony zostanie zainicjowany atak. A Polacy: obrońca jak nie jest atakowany potrafi stanąć sobie z piłką u nogi i rozglądać się komu by tu zagrać. Po namyśle tenże obrońca podaje do drugiego obrońcy, ten przyatakowany przez przeciwnika wycofuje piłkę w sposób już nieco wymuszony do bramkarza a ten w mniejszej lub większej panice wali długą piłkę na połowę przeciwnika i na tym często kończy się ten "szybki atak". To jest szczegół charakterystyczny nie tylko dla naszej reprezentacji ale także dla wielu naszych drużyn klubowych. Nawiasem mówiąc oglądałem ostatnio Hiszpanię w meczu z Wyspami Owczymi i mimo wygranej 4:0 Hiszpanie męczyli się z nimi dość długo. Momentami Wyspy Owcze grały naprawdę nowocześnie, szybko, nieoczekiwanie dobrze technicznie. Okazuje się, że Wyspy Owcze to nie są już ogóry do ogrania z palcem z nosie. Nasza reprezentacja miałaby z nimi poważny kłopot