WISŁA PORTAL - wersja light
   strona główna »
   News
Futsal znów na Wiśle
Już w najbliższą sobotę, 8 grudnia, oprócz meczu pierwszej drużyny, czekają nas dodatkowe piłkarskie emocje. Na parkiecie Hali Głównej Towarzystwa Sportowego odbędą się eliminacje Pucharu Polski w futsalu. Drugi rok z rzędu do rywalizacji stanie zespół Wisły Kraków.
Rozgrywki rozpoczniemy o godzinie 16:00 - starciem z A-klasowym Kmitą Zabierzów. Drugim grupowym rywalem "Białej Gwiazdy" będzie Metal Gawro Tarnów. To spotkanie zaplanowane jest na godzinę 17:30.

Dwie najlepsze drużyny zagrają w półfinałach, których zwycięzcy awansując do finału, jednocześnie zapewnią sobie występ w fazie finałowej na szczeblu wojewódzkim.

Skład Wisły w większości składa się z obecnych trenerów młodzieżowych drużyn Wisły Kraków.

Sekcja futsalu w Wiśle nie ma długiej historii, ale z pewnością jest ona bogata. Dwa mistrzostwa Polski oraz srebrny i brązowy medal, trzy triumfy w krajowym pucharze, udane występy występy na arenie międzynarodowej, wielu utalentowanych zawodników, w tym również reprezentantów kraju. To wszystko na przełomie lat 2010-2015.

Rywalizacja trenerów Wisły ma przypomnieć te sukcesy i ma charakter epizodyczny. Z uwagi na obowiązki trenerów regularna gra w lidze jest niemożliwa.

Kadra Wisły Kraków: Bartosz Bąk, Paweł Długopolski, Adrian Filipek, Przemysław Gumułka, Michał Jania, Marcin Kordaszewski, Maciej Papież, Łukasz Popiela, Marcin Pluta i Mateusz Stolarski.
Źródło: TS Wisła
   Zobacz także:
 
   wislaportal.pl