WISŁA PORTAL - wersja light
   strona główna »
   News
Jakub Błaszczykowski: - Cały czas walczymy o przetrwanie
- Przede wszystkim Górnik zdominował nas w pierwszej połowie bardzo agresywną grą w środku pola. Wygrywali pojedynki i wyprowadzali skuteczne kontrataki. Po jednym z nich strzelili pierwszą bramkę, a po stałym fragmencie gry drugą. Ustawili sobie to spotkanie, ale z przebiegu całego meczu, obiektywnie trzeba ocenić, że Górnik był lepszą drużyną i zasłużył na to zwycięstwo - mówił po swoim pierwszym meczu dla Wisły, po niemal dwunastoletniej przerwie, Jakub Błaszczykowski.
- Nie pozostaje nam nic innego, jak dalej ciężko pracować i walczyć w kolejnych meczach o punkty. Górnikowi życzymy powodzenia w dalszych spotkaniach i od jutra wracamy do pracy - dodał kapitan zespołu "Białej Gwiazdy".

- Jesteśmy w takim okresie tworzenia drużyny, że wiemy po jakich jesteśmy problemach, w jakim jesteśmy miejscu. Trener może powiedzieć na ten temat więcej. Dużo się u nas zmieniło, więc nie wszystko będzie od razu funkcjonować tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, ale najważniejszą rzeczą jest ciężko pracować i podchodzić do tego wszystkiego z pokorą. Ja wierzę w tę drużynę, widzę w niej potencjał i mamy tydzień do tego, aby jak najlepiej przygotować się do następnego meczu. I tak też zrobimy - mówił.

- U nas każdy zawodnik jest wartościowy i każdy potrzebuje tego, żeby w niego wierzyć. My wierzymy we wszystkich zawodników, wierzymy w siebie i będziemy robić wszystko żeby to pokazać na boisku. Oczywiście jesteśmy po meczu, w którym nie osiągnęliśmy naszego celu, nie osiągnęliśmy tego, co zakładaliśmy, ale taki jest sport. Gratulujemy drużynie z Zabrza, która dziś okazała się lepsza, ale walczymy dalej - przyznał Błaszczykowski.

- Wciąż mamy problemy pozaboiskowe, ale robimy wszystko, żeby z tego wybrnąć. Sytuacja nie jest łatwa, nie jest lekka i pomimo bardzo dużej mobilizacji cały czas walczymy o przetrwanie. I tak jak powiedziałem - praca, praca, praca - zakończył wiślak.
Źródło: Eurosport
   Zobacz także:
 
   wislaportal.pl