WISŁA PORTAL - wersja light
   strona główna »
   News
Wolanka Wola Filipowska Klubem Partnerskim Białej Gwiazdy
Podczas poniedziałkowego meczu Wisły Kraków ze Śląskiem Wrocław doszło do podpisania kolejnej umowy partnerskiej w zakresie szkolenia młodzieży. Klubem Partnerskim Białej Gwiazdy została Wolanka Wola Filipowska.
Klub z Woli Filipowskiej, położonej na terenie gminy Krzeszowice, założony został w 1951 roku, natomiast prace z młodzieżą rozpoczęto w 2008 roku, kiedy to trener Tomasz Ryba stworzył zespół juniorów. Zintensyfikowane działania w kierunku rozwoju najmłodszych miały miejsce w 2015 roku. Zostały wtedy zorganizowane pierwsze nabory do grup młodszych - trampkarz i młodzik, a bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również treningi najmłodszych. Nie umknęło to uwadze Akademii Wisły, która po dwóch latach postanowiła uruchomić w Woli Filipowskiej projekt Wiślackie Skrzaty, w którym udział wzięło 40 chłopców i dziewczynek w wieku przedszkolnym. Obecnie w strukturach młodzieżowych Wolanki jest 5 grup w czterech kategoriach wiekowych: skrzat, żak, orlik oraz trampkarz.

Regularnie najzdolniejsi zawodnicy Wolanki uczestniczą w różnych meczach oraz turniejach, przywdziewając barwy Białej Gwiazdy. Umowa partnerska z Wisłą pozwoli zacieśnić współpracę. Jeden z punktów został już realizowany w poniedziałek, gdy zawodnicy Wolanki uczestniczyli w obsłudze meczu, podając piłki piłkarzom.

Wcześniej do grona Klubów Partnerskich Wisły Kraków dołączyli Juventa Starachowice, Unia Oświęcim, AP Wisła Czarny Dunajec, Futbol Brzączowice, Orbita Bukowno, Szkoła Futbolu Staniątki, Akademia Piłkarska Bonito, Polonia Przemyśl i Unia Tarnów.
Źródło: Akademia Piłkarska Wisła Kraków
   Zobacz także:
 
   wislaportal.pl