WISŁA PORTAL - wersja light
   strona główna »
   News
Michał Buchalik najlepszym wiślakiem w meczu z Pogonią
Drużyna Pogoni Szczecin nie jest w ostatnich miesiącach naszym "ulubionym" rywalem. W sobotę przegraliśmy z "Portowcami" po raz trzeci z rzędu, do tego po bardzo słabym występie. Po nim - w Waszych ocenach - na notę powyżej wyjściowej "piątki" zasłużył tylko jeden zawodnik - nasz bramkarz, Michał Buchalik. Pozostali wiślacy znaleźli się "pod kreską", co dobitnie pokazuje, że mecz w Szczecinie był naszym występem "do zapomnienia".
Od spotkania z rozpędzonymi ostatnio "Portowcami" nie obiecywaliśmy sobie wprawdzie zbyt wiele, ale sam przebieg zawodów mocno rozczarował. I to nie tylko ze względu na końcowy wynik i obraz meczu jako całości, ale raczej na fakt, że Wisła wcale przegrała w Szczecinie jakby na "własne życzenie". Podopieczni trenera Macieja Stolarczyka stworzyli sobie bowiem kilka dogodnych sytuacji do tego, aby zdobyć choć jedną bramkę, ale żadnej z nich nie wykorzystali.

Nieporadność w grze, częste straty, a także wspomniana nieskuteczność sprawiły, że w średnich ocenach pojawiło się sporo "trójek", a Rafał Boguski i Michał Mak zarobili u Was "dwóje".

Na tym tle wyróżniliście więc jedynie wspomnianego we wstępie Buchalika, który przy straconej bramce nie miał zbyt wiele do powiedzenia, a w kilku sytuacjach uratował nasz zespół... Szkoda więc tylko, że koledzy z pola nie postarali się o to, aby jego skuteczne interwencje nie przełożyły się na choćby jeden wywieziony ze Szczecina punkt...

Oto komplet wyników:
Michał Buchalik 5.49
Jakub Błaszczykowski 4.92
Lukas Klemenz 4.56
Paweł Brożek 4.52
Vukan Savićević 4.38
Dawid Szot 4.20
Víctor Moya Martínez 4.15
Jean Carlos da Silva Rocha 3.86
David Niepsuj 3.46
Maciej Sadlok 3.23
Rafał Janicki 3.21
Rafał Boguski 2.69
Michał Mak 2.48

Pozostałe oceny:
Praca sędziego - Piotr Lasyk 4.87
Gra zespołu: Pogoń Szczecin 4.74
Gra Wisły w defensywie 3.88
Atmosfera na trybunach 3.65
Praca trenera Macieja Stolarczyka 3.49
Gra zespołu: WISŁA KRAKÓW 3.33
Gra Wisły w ofensywie 2.85

Krzysztof Drzazga - grał zbyt krótko i nie był oceniany w tym spotkaniu.

W głosowaniu wzięło udział 1 558 osób.
   Zobacz także:
 
   wislaportal.pl