WISŁA PORTAL - wersja light
   strona główna »
   News
Na inaugurację EBLK ze Ślęzą
Wydział Rozgrywek Departamentu Sportu PZKosz podał system oraz terminarz rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet w sezonie 2019/2020.
1. W rozgrywkach biorą udział:

1KS Ślęza Wrocław SA - 1KS Ślęza Wrocław
TS Wisła (Kraków) - Wisła Kraków
MKS Polkowice - CCC Polkowice
KS Basket 25 (Bydgoszcz) - Artègo Bydgoszcz
MMKS Katarzynki (Toruń) - Katarzynki Toruń
KS AZS AJP (Gorzów Wielkopolski) - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski
KU AZS UMCS (Lublin) - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
Basketball Investments S.A. (Gdynia) - Arka Gdynia
Sportowa Politechnika (Gdańsk) - Politechnika Gdańska
OŚ AZS w Poznaniu - Enea AZS Poznań
MUKS Widzew (Łódź) - Widzew Łódź
AZS OŚ w Gdańsku (Gdańsk) - AZS Uniwersytet Gdański

2. System rozgrywek

W rozgrywkach bierze udział 12 drużyn. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

ETAP 1

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off. Drużyny, które zajmą miejsca 9-12, zakończą rywalizację w sezonie. Zespół który zajmie ostatnie miejsce traci prawo gry w EBLK w sezonie 2020/2021.

ETAP 2 - PLAY-OFF

I runda - ćwierćfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
Zwycięzcy zagrają w II rundzie o miejsca 1-4. Pokonani kończą rywalizację w sezonie i są sklasyfikowani na miejscach 5-8 w kolejności miejsc zajętych w Etapie 1.

II runda - półfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 1/8 - 4/5 oraz 2/7 - 3/6
zwycięzcy zagrają w III rundzie - finał, pokonani grają w III rundzie - o trzecie miejsce

III runda - finał - do trzech zwycięstw (2-2-1) grają zwycięzcy półfinałów Drużyna zwycięska uzyskuje tytuł Mistrza Polski
III runda - o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1) grają pokonani w półfinałach

TERMINARZ I KOLEJKI (5 października 2019 r.)

CCC Polkowice - Widzew Łódź
AZS Uniwersytet Gdański - InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.
Arka Gdynia - Katarzynki Toruń
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Artègo Bydgoszcz
Politechnika Gdańska - Enea AZS Poznań
Wisła Kraków - Ślęza Wrocław

Pełny terminarz meczów koszykarek Wisły:

05.10.2019 Wisła Kraków - 1KS Ślęza Wrocław
09.10.2019 Enea AZS Poznań - Wisła Kraków
12.10.2019 Wisła Kraków - Artègo Bydgoszcz
19.10.2019 Katarzynki Toruń - Wisła Kraków
26.10.2019 Wisła Kraków - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski
02.11.2019 CCC Polkowice - Wisła Kraków
09.11.2019 Wisła Kraków - AZS Uniwersytet Gdański
23.11.2019 Arka Gdynia - Wisła Kraków
30.11.2019 Wisła Kraków - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
07.12.2019 Politechnika Gdańska - Wisła Kraków
14.12.2018 Wisła Kraków - Widzew Łódź
21.12.2019 1KS Ślęza Wrocław - Wisła Kraków
04.01.2020 Wisła Kraków - Enea AZS Poznań
11.01.2020 Artègo Bydgoszcz - Wisła Kraków
25.01.2020 Wisła Kraków - Katarzynki Toruń
01.02.2020 InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - Wisła Kraków
15.02.2020 Wisła Kraków - CCC Polkowice
22.02.2020 AZS Uniwersytet Gdański - Wisła Kraków
29.02.2020 Wisła Kraków - Arka Gdynia
04.03.2020 Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Wisła Kraków
07.03.2020 Wisła Kraków - Politechnika Gdańska
14.03.2020 Widzew Łódź - Wisła Kraków
Źródło: basketligakobiet.pl
   Zobacz także:
 
   wislaportal.pl