WISŁA PORTAL - wersja light
   strona główna »
   News
Warto zapamiętać to nazwisko. Łukasz Wantuch...
Dzisiejszy "Dziennik Polski" zamieszcza dość ciekawe stanowisko jednego z miejskich radnych, Łukasza Wantucha, który bez ogródek stwierdza, że wprawdzie miasto Kraków wybudowało za 600 mln złotych Stadion Miejski przy ulicy Reymonta, ale jako że do uzyskania przez ten obiekt należytej funkcjonalności konieczne jest zainwestowanie kolejnych około 70 mln złotych - lepiej byłoby stadion sprzedać, wyburzyć, a teren przeznaczyć - a jakże - pod budownictwo mieszkaniowe!
"Na świecie burzy się stadiony" - mówi na łamach "Dziennika Polskiego" radny Wantuch, który lekką ręką chce zlikwidować inwestycję kosztującą na dziś 0,6 miliarda złotych!

I chyba w tym miejscu warto wszystkim przypomnieć i podkreślić, że pierwotnie stadion Wisły kosztować miał wielokrotnie mniej pieniędzy, bo też nie był planowany na aż 33-tysięczną widownię. To włodarze miasta Krakowa - chcąc zostać jednym z gospodarzy turnieju Euro 2012 - doprowadzili do sytuacji, w której stadion solidnie się rozrósł, bo pierwotnie planowano go wybudować dla 20-tysięcznej widowni.

Historii z organizacją Euro 2012 w Polsce przypominać nie trzeba, ale wiadomo, że Kraków został ostatecznie pominięty, a zmiana koncepcji budowy stadionu spowodowała nie tylko powiększenie kosztów, ale też do dziś kłopot spada przez to na samą Wisłę Kraków SA, jako firmę, która dzierżawi wciąż niedokończony obiekt! I płaci za coś, czego wybudowanie nie powinno kosztować aż 600 mln złotych! Może więc radny Wantuch zajmie się w swojej kadencji sprawdzeniem dlaczego stadion, którego wybudowanie powinno kosztować wielokrotnie mniej - kosztował aż tyle?! Czy to dla niego zbyt trudne zadanie? A może też niewygodne?

Zresztą dla pana radnego mamy na zakończenie jeszcze jedną ciekawą propozycję. Jeśli jest taki biegły w burzeniu, to może niech pozbędzie się własnego lokum, a potem wprowadzi do jednego ze swoich sąsiadów? Na pewno będzie taniej! A potem poprosimy, aby o swoich przeżyciach opowiedział w kolejnym wywiadzie, na łamach lokalnych gazet!
   Zobacz także:
 
   wislaportal.pl