WISŁA PORTAL - wersja light
   strona główna »
   News
Rozgrywki sportowe w Polsce zostaną zakończone?
Aktualna sytuacja epidemiczna, panująca aktualnie na świecie sprawia, że według doniesień "Dziennika Łódzkiego" związki sportowe w Polsce mają zostać zobligowane do zakończenia rozgrywek ligowych w naszym kraju. Jeszcze dziś miałoby się bowiem odbyć nadzwyczajne spotkanie z minister sportu, Danutą Dmowską-Andrzejuk, na którym ta informacja ma zostać przekazana.
Jednocześnie trwać będą prace prawników, którzy przygotowują dokumenty, na mocy których takie działania związków miałyby być zgodne z prawem.

Ministerstwo ma zająć ponadto stanowisko odnośnie premii w postaci awansów do europejskich pucharów, a także tego, czy kluby będą mogły być ukarane spadkami.

Aktualnie w Polsce część rozgrywek została już zakończona, jak choćby liga hokejowa, czy też Energa Basket Liga Kobiet. Większość sportowej rywalizacji jest jednak zawieszona, tak dzieje się m.in. w Ekstraklasie i pozostałych rozgrywkach piłkarskich, a także tych pod egidą Polskiego Związku Koszykówki, Polskiego Związku Siatkówki, czy Związku Piłki Ręcznej w Polsce.
Źródło: Dziennik Łódzki, TVP Info
   Zobacz także:
 
   wislaportal.pl