WISŁA PORTAL - wersja light
   strona główna »
   News
Wisła Kraków z licencją na grę w Ekstraklasie
Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski klubów Ekstraklasy, przyznając im licencję na grę w sezonie ligowym 2020/2021. Wśród klubów, które ją otrzymały znalazła się krakowska Wisła.
Licencja "Białej Gwiazdy" uprawnia nas do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy, jak i w rozgrywkach klubowych UEFA.

Jednocześnie zostaliśmy zobowiązani do realizacji ugód zawartych z zawodnikami, w terminach wskazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.

Dodajmy, że jedenaście klubów, tj.: Arka Gdynia, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Wisła Płock, Zagłębie Lubin - otrzymały licencję bezwarunkową.

Lechia Gdańsk musi zapłacić karę w wysokości 10 tys. złotych oraz zrealizować ugody. ŁKS Łódź i Pogoń Szczecin otrzymały nadzór infrastrukturalny. Z kolei Raków Częstochowa otrzymał licencję na występy na stadionie w Bełchatowie oraz zobowiązano go do zapłaty, jako środek nadzoru, kwoty po 30 tysięcy złotych za każdy mecz rozegrany w rundzie wiosennej w roli gospodarza na innym obiekcie niż znajdujący się przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie.

Licencję na grę w Ekstraklasie otrzymały ponadto klubu aktualnie I-ligowe, tj.:

- Bruk-Bet Termalica Nieciecza,
- Zagłębie Sosnowiec,
- Podbeskidzie Bielsko-Biała,
- Miedź Legnica,
- GKS Tychy,
- Warta Poznań (z grą na stadionie w Grodzisku Wlkp.).

Licencji nie otrzymały: GKS 1962 Jastrzębie, FKS Stal Mielec, Stomil Olsztyn, Olimpia Grudziądz oraz Radomiak Radom.

Jednocześnie w związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej klubów.
Źródło: PZPN
   Zobacz także:
 
   wislaportal.pl