WISŁA PORTAL - wersja light
   strona główna »
   News
Testy medyczne we wszystkich klubach Ekstraklasy
Jak poinformowała Ekstraklasa SA - w najbliższym tygodniu we wszystkich klubach najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju przeprowadzone zostaną testy medyczne na obecność wirusa SARS-CoV-2. Spowodowane jest to wzrostem zakażeń tym patogenem w Polsce. Według oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia w ostatnich dwóch dniach stwierdzono takich w naszym kraju 1587 oraz 1584. Są to najwyższe wskaźniki od początku pandemii.
Niestety podobnie wysoka liczba zakażeń występuje również w Krakowie i istnieje poważne ryzyko, że nasze miasto ponownie znaleźć może się w tzw. "żółtej strefie obostrzeń". To z kolei sprawiłoby, że na najbliższym meczu piłkarzy "Białej Gwiazdy" z Lechią Gdańsk, który zaplanowano na niedzielę 4 października, znów na naszym stadionie zasiąść mogłoby tylko 25% jego nominalnej pojemności.

Aktualny wskaźnik dwutygodniowy dla Krakowa wynosi wprawdzie tylko 4.6 zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców, ale w ostatnich dwóch dniach w samym Krakowie zanotowano aż 107 przypadków, a to powoduje, że wskaźnik tygodniowy przekroczył już barierę 6.0. Jest to wartość graniczna do wprowadzania ograniczeń. I jeśli w kolejnych dobach w Krakowie wciąż notowane będzie po około 50 przypadków - nasze miasto przekroczy dwutygodniowy wskaźnik, który klasyfikuje dane powiaty do zastosowania dodatkowych obostrzeń.

Przypomnijmy, że dotychczas zakażenie koronawirusem stwierdzono w siedmiu klubach Ekstraklasy. Kłopoty zdrowotne z nim związane wystąpiły w Wiśle Płock, Lechii Gdańsk, Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, Śląsku Wrocław, Piaście Gliwice oraz od czwartku w Wiśle Kraków.
   Zobacz także:
 
   wislaportal.pl