WISŁA PORTAL - wersja light
   strona główna »
   News
Stefan Savić najlepszym wiślakiem w meczu z Górnikiem
Najlepszym piłkarzem Wisły Kraków w meczu z Górnikiem Zabrze był Waszym zdaniem Stefan Savić. To pierwsze takie wyróżnienie dla nowego od bieżącego sezonu piłkarza "Białej Gwiazdy", który za występ przeciwko liderującym zabrzanom otrzymał od Was średnią notę równą 7.07 punktów. I nie była to jedyna "siódemka" po tym spotkaniu, bo taką otrzymał jeszcze Mateusz Lis, a blisko był niej również debiutant - Michal Frydrych.
Można śmiało powiedzieć, że przede wszystkim pierwsza połowa meczu w Zabrzu to był występ, którego mało kto z kibiców "Białej Gwiazdy" się spodziewał. Wiślacy grali z polotem, dobrze nasze akcje napędzał zwłaszcza wspomiany wyżej Savić i jedyne czego nam zabrakło to odrobiny szczęścia. Gdybyśmy mieli go więcej, to Yaw Yeboah nie obiłby słupka, a Savić - poprzeczki. Oczywiście zabrzanie także mieli swoje momenty, ale dobrze wiślacką defensywą sterowali Frydrych z Adim Mehremiciem, a z powodzeniem strzały Górnika zatrzymywał też Lis.

Niestety druga połowa nie była już w wykonaniu wiślaków tak efektowna, ale dwa kontrataki mogły zakończyć się dla nas lepiej - niestety zwycięzca głosowania - miał słabo ustawiony celownik. Gdyby było inaczej - jego nota "zakręciłaby się" wokół wyższych wartości.

Oczywiście po kilku naprawdę słabych meczach - remis w Zabrzu wręcz należało przyjąć niemal entuzjastycznie, ale nie zmienia to faktu, że przed wiślakami wciąż mnóstwo pracy. Pytanie tylko, czy kłopoty pozasportowe jej nie przystopują? Jest to już jednak zupełnie inna opowieść...

Oto komplet wyników:
Stefan Savić 7.07
Mateusz Lis 7.04
Michal Frydrych 6.95
Adi Mehremić 6.74
Yaw Yeboah 6.32
Nikola Kuveljić 6.18
Patryk Plewka 6.01
Dawid Abramowicz 5.79
Łukasz Burliga 5.73
Gieorgij Żukow 5.57
Jean Carlos da Silva Rocha 5.55
Rafał Boguski 4.84
Vullnet Basha 4.42
Fatos Bećiraj 4.31
Pozostałe oceny:
Gra Wisły w defensywie 6.42
Gra zespołu: WISŁA KRAKÓW 5.98
Praca sędziego: Szymon Marciniak 5.38
Gra Wisły w ofensywie 5.24
Praca trenera: Artur Skowronek 5.22
Gra zespołu: Górnik Zabrze 5.19
Oceń atmosferę na trybunach 4.82
Maciej Sadlok i Lukas Klemenz - grali zbyt krótko i nie byli oceniani w tym meczu.
Oceny redakcyjne:

Mateusz Lis - 7. Zdecydowanie jeden z jaśniejszych punktów Wisły w tym meczu. Poza wyjściem w końcówce meczu, gdy wypuścił piłkę, spisywał się jak należy. No i wreszcie w tym sezonie "na zero z tyłu".
Łukasz Burliga - 5. Jak najbardziej poprawny występ, tym bardziej, że aktywny był też w polu karnym Górnika po stałych fragmentach gry.
Michal Frydrych - 6. Udany debiut naszego nowego obrońcy. Pewny w swoich poczynaniach, a do tego gra na wielkim spokoju.
Adi Mehremić - 6. Choć momentami wciąż irytować może gra "na raz", to zdecydowanie pochwalić trzeba Bośniaka za ofiarną interwencję z końcówki spotkania, gdy zablokował strzał Massoúrasa.
Dawid Abramowicz - 5. Mógł wykręcić lepszą notę, ale asystę zabrał mu... słupek, który obił Yeboah. No i można stwierdzić, że w obecnej formie całkiem zasłużenie zastąpił na pozycji lewego obrońcy Sadloka.
Yaw Yeboah - 5. Dopóki wystarczyło mu sił był aktywny i można tylko żałować, że zabrakło mu skuteczności. Z drugiej strony martwi fakt, że wspomnianej aktywności wystarczyło mu tylko na pierwszą połowę.
Nikola Kuveljić - 6. Nie ma się do czego przyczepić, jeśli chodzi o grę Serba w tym meczu. No może tylko zabrakło nam jego strzałów z dystansu, co przy mokrej murawie mogło przynieść powodzenie.
Gieorgij Żukow - 5. Najlepszy od dawna mecz Kazacha, wiec tym bardziej zaskakujące było to, że w przerwie zszedł z boiska z powodu podwyższonej temperatury. W obliczu sytuacji w zespole - jest się o co w jego przypadku martwić.
Patryk Plewka - 6. Nie mamy wątpliwości, że był to najlepszy występ wiślackiego młodzieżowca w bieżącym sezonie.
Stefan Savić - 7. Bardzo chcielibyśmy dać Austriakowi wyższą ocenę, ale choć był zdecydowanie najbardziej aktywnym zawodnikiem Wisły i słusznie wygrał w Waszym głosowaniu ranking "piłkarz meczu", to wyższą notą mogłaby mu przynieść jedynie zdobyta bramka. A mógł ją strzelić co najmniej z trzech akcji. Skuteczność do poprawy i będzie wybornie!
Jean Carlos Silva - 4. Brazylijczykowi na pewno należą się słowa uznania za jego waleczność i częste wychodzenie do pressingu, ale zabrakło najważniejszego, a więc mocnego "kopyta". Miał jedną piłkę, którą powinien zdecydowanie lepiej wykończyć.

Vullnet Basha - 5. Na pewno zagrał lepiej, niż w kilku poprzednich meczach, ale to wciąż nie jest ten Basha, którego znamy i chcemy oglądać.
Fatos Bećiraj - 4. Miał w końcówce piłkę na zdobycie pierwszego gola w Wiśle, ale znów zabrakło mu precyzji.
Rafał Boguski - 4. Raz wyszedł z groźnym kontratakiem, ale poza tym zapamiętaliśmy go głównie z nowego "nieogolonego" wyglądu.

Lukas Klemenz i Maciej Sadlok - grali zbyt krótko, aby ich oceniać.
   Zobacz także:
 
   wislaportal.pl