WISŁA PORTAL - wersja light
   strona główna »
   News
Oceny dla piłkarzy Wisły po meczu z Wartą
Według naszej podstawowej zasady głosowania na "piłkarza meczu" dany zawodnik, aby być później oceniany, zagrać powinien przez co najmniej piętnaście minut. Śmiało można byłoby więc po sobotnim meczu przeciwko poznańskiej Warcie w ogóle zrezygnować z tej "zabawy". Piłkarze "Białej Gwiazdy" zagrali bowiem w sobotę tylko przez pierwsze... dziewięć minut, a więc do momentu zdobycia bramki na 1-0. Potem grę już wyłącznie "udawali"... Siłą więc rzeczy - można stwierdzić, że nie wypełnili wymaganego do wystawienia oceny "kwadransa".
Rozgoryczenie kibiców po takim meczu, jak ten, który odbył się w Grodzisku Wielkopolskim jest tym większe, że nasz rywal zagrał przeciwko nam "gołą jedenastką". Szkoleniowiec zespołu z Poznania miał na ławce rezerwowych do dyspozycji... dwóch bramkarzy oraz zaledwie trzech zawodników "z pola". I z żadnego z nich nie skorzystał...

Dla wiślaków występ przeciwko Warcie był zwyczajnie kompromitujący, więc nie ma się co dziwić, że wystawiliście im oceny, z których nikt nie może być specjalnie dumny. Najwyżej oceniony został przez Was Michal Frydrych, który jako jedyny dostał u Was "czwórkę". Zaraz za nim znleźli się Adi Mehremić, Mateusz Lis oraz Patryk Plewka i Łukasz Burliga, którzy w komplecie dostali "trójki". Pozostali wiślacy ocenieni zostali już znacznie słabiej, a najgorzej ocenilście Nikolę Kuveljicia, który dostał ocenę zaledwie 1.99.

Nie był on jednak największym "antybohaterem" meczu z Wartą, bo był nim w Waszej ocenie trener Artur Skowronek, który otrzymał od Was średnią notę równą 1.91 punktów. Mówi ona jakby wszystko o tym jakie notowania ma dziś ten szkoleniowiec wśród kibiców...

Oto komplet wyników
Michal Frydrych 4.28
Adi Mehremić 3.74
Mateusz Lis 3.36
Patryk Plewka 3.32
Łukasz Burliga 3.13
Stefan Savić 2.96
Yaw Yeboah 2.88
Víctor Moya Martínez 2.78
Vullnet Basha 2.67
Jean Carlos da Silva Rocha 2.63
Gieorgij Żukow 2.52
Felicio Brown Forbes 2.40
Dawid Abramowicz 2.25
Nikola Kuveljić 1.99
Pozostałe oceny:
Gra zespołu: Warta Poznań 4.29
Praca sędziego: Bartosz Frankowski 4.25
Gra Wisły w ofensywie 2.31
Gra Wisły w defensywie 2.29
Gra zespołu: WISŁA KRAKÓW 2.25
Praca trenera: Artur Skowronek 1.91
Fatos Bećiraj i Aleksander Buksa - grali zbyt krótko, aby ich oceniać.
Oceny redakcyjne:

Mateusz Lis - 4. Można dyskutować, czy przy którejś z bramek dla Warty mógł zrobić "coś więcej". Niestety nie zrobił, więc nota nie może być pozytywna.
Łukasz Burliga - 4. Pozytywnie nie może być też przy grającym jako kapitan "Burym", bo choć to nie z jego strony pojawiało się największe zagrożenie, to jednak niewiele zdziałał też w ofensywie, czego dziś od bocznych defensorów wręcz należy wymagać.
Michal Frydrych - 5. Niby zagrał poprawne dla siebie zawody, a w końcówce częściej można było go oglądać w ataku, niż w obronie, ale tym razem nie pokierował naszą defensywą, aby uchronić ją od poważnych błędów. 
Adi Mehremić - 5. Może i nie był specjalnie zamieszany w stracone gole, ale to bliżej jego strony udało się przedrzeć zawodnikom Warty pod naszą bramkę. Ocenę na pewno musi podwyższyć mu więc strzelona bramka. Szkoda tylko, że niewiele nam ona dała.
Dawid Abramowicz - 2. Na jego występ przeciwko Warcie lepiej spuścić zasłonę milczenia. Co też uczynimy.
Jean Carlos Silva - 3. Niby najbardziej aktywny zawodnik w naszej ofensywie, ale wciąż brakuje mu najważniejszego. Skutecznego i mocnego strzału.
Nikola Kuveljić - 2. Od początku mocno "elektryczny" i już 18. minucie mógł sprezentować gospodarzom bramkę... Niestety dla siebie nie dał argumentów do tego, aby wystawić go w kolejnym meczu.
Patryk Plewka - 5. Zdecydowanie najlepszy z naszych pomocników, bo nie tylko zainicjował kilka akcji do przodu, ale i zanotował kilka udanych powrotów.
Chuca - 3. Od Hiszpana wciąż i wciąż wymagać należy więcej. A skoro tak, to na więcej niż "trójka" w tym meczu nie zasłużył.
Stefan Savić - 3. Austriak ma trudny powrót do gry i wydaje się, że niezmiennie potrzebuje zagrać w paru meczach, aby odzyskać błysk sprzed choroby.
Felicio Brown Forbes - 3. Zdecydowanie zawiódł, bo od napastnika wymagać wręcz należy, żeby stwarzał zagrożenie pod bramką rywala. Tym razem nie stworzył żadnego.
Yaw Yeboah - 4. Wniósł trochę ożywienia do naszej gry, ale nie na tyle, aby odmienić losy tego meczu.
Vullnet Basha - 3. Wyróżnił się niestety tylko żółtą kartką. Już trzecią w tym sezonie.
Gieorgij Żukow - 3. Wraz z doliczonym czasem gry przebywał na murawie 20 minut i zaliczył najlepszy wynik w liczbie fauli w naszym zespole.
Aleksander Buksa - grał zbyt krótko, aby go oceniać.
Fatos Bećiraj - grał zbyt krótko, aby go oceniać.
   Zobacz także:
 
   wislaportal.pl