WISŁA PORTAL - wersja light
   strona główna »
   News
Niemiec głównym kandydatem na stanowisko nowego trenera piłkarzy Wisły Kraków
Wiele wskazuje na to, że najbliżej przejęcia trenerskiego stołka po Arturze Skowronku w Wiśle Kraków jest niemiecki szkoleniowiec Peter Hyballa. Piłkarskim kibicom w naszym kraju dał się poznać latem 2019 roku, jako opiekun słowackiego klubu DAC 1904 Dunajská Streda, z którym to wyeliminował w rozgrywkach kwalifikacji Ligi Europy... Cracovię. Czy jego kolejny kontakt z polskim futbolem znów przypadnie na spotkanie z Michałem Probierzem? Jest to całkiem możliwe.
44-letni Niemiec swoją karierę trenerską rozpoczął w młodzieżowych zespołach - Borussii Bocholt oraz 1.FC Bocholt. Pracował także z juniorami SC Münster 08 oraz Preußen Münster. W tym ostatnim klubie był ponadto asystentem trenera. W 2001 roku podjął pracę z juniorami Arminii Bielefeld, a w latach 2002-2003 w egzotycznym Ramblers Windhoek z Namibii. Od 2004 roku prowadził drużyny U-17 i U-19 VfL Wolfsburg, a jego kolejnym przystankiem była juniorska Borussia Dortmund. Z kolei pierwszym klubem seniorskim - w 2010 roku - Alemannia Aachen. Zimą i wiosną 2012 roku ponownie pracował z juniorami, tym razem w Red Bull Salzburg, by następnie przez prawie rok prowadzić seniorów SK Sturm Graz. W latach 2014-2016 związany był z Bayerem 04 Leverkusen, w tym ponownie z zespołami młodzieżowymi.

Sezon 2016/2017 spędził w holenderskim NEC Nijmegen, by latem 2018 roku zostać szkoleniowcem wspomnianego we wstępie zespołu DAC 1904 Dunajská Streda. Ze słowackiego klubu odszedł zimą 2020 roku i został trenerem NAC Breda, jednak przerwane przez pandemię rozgrywki w Holandii sprawiły, że drużynę tę prowadził w zaledwie siedmiu meczach - notując jednak bardzo dobrą średnią - dwóch punktów na mecz. Z Bredą pożegnał się latem bieżącego roku i od tego czasu pozostaje bez pracy.
Czy jego nowym miejscem zatrudnienia będzie Wisła Kraków? Przekonamy się o tym zapewne w przeciągu najbliższych godzin.
   Zobacz także:
 
   wislaportal.pl