Czwartek, 22 lutego 2007 r.

Błaszczykowski od lata piłkarzem Borussii

Jakub Błaszczykowski po zakończeniu tego sezonu opuści Wisłę Kraków. 21-letni skrzydłowy "Białej Gwiazdy" podpisał kontrakt z BV Borussia Dortmund - poinformował niemiecki "Kicker". Błaszczykowski związał się z drużyną z Dortmundu kontraktem ważnym do 2011 roku. Wicemistrz Polski otrzyma za jego transfer 2,8 miliona euro. Według umowy z Wisłą Błaszczykowski miał być naszym zawodnikiem do końca 2009 roku.

- To ogromny talent, ale na razie nie możemy od niego oczekiwać cudów - powiedział dyrektor sportowy sześciokrotnego mistrza Niemiec Michael Zorc, który poinformował o zakończeniu negocjacji z krakowskim klubem.

- Cena nas satysfakcjonuje - powiedział prezes Wisły Kraków Mariusz Heler, cytowany przez oficjalną stronę Wisły Kraków.

Jednocześnie prezes poinformował, że Wisła Kraków nawiązała współpracę z niemieckim klubem nie tylko na drodze sportowej, ale również szkoleniowej oraz marketingowej.

Oprócz tego "Biała Gwiazda" rozegra mecz towarzyski z Borussią, w barwach której kibice będą mogli zobaczyć Jakuba Błaszczykowskiego i Euzebiusza Smolarka. Termin spotkania zostanie ustalony w najbliższym czasie.

Nieoficjalnie wiadomo, że kontrakt Jakuba Błaszczykowskiego w niemieckim klubie opiewać ma na kwotę ok. 1 mln € rocznie.

Na stronie internetowej "Kickera" cytowana jest opinia o "Błaszczu" wyrażona przez Zbigniewa Bońka, który porównuje wiślaka do Portugalczyka Luisa Figo.

Jakub Błaszczykowski trafił do Wisły zimą 2005 roku z klubu KS Częstochowa, za około... 20 tys. €. Błaszczykowski w koszulce z "Białą Gwiazdą" rozegrał dotychczas 57 spotkań (w tym 41 w Orange Ekstraklasie), zdobył 5 goli.

Źródło: Kicker, Onet.pl, wisla.krakow.pl, własne


 Piotr


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?