Wtorek, 5 czerwca 2007 r.

Dolha podpisał kontrakt z... Lechem Poznań

Dziś kontrakt z Lechem Poznań podpisał rumuński bramkarz... Wisły Kraków Emilian Dolha - informuje oficjalna strona poznańskiego klubu. Umowa z "Kolejorzem" obowiązywać będzie trzy lata. W związku z tym, że Dolha nie przedłużył swojego obowiązującego do 30 czerwca 2007 r. kontraktu z Wisłą, został pozyskany na zasadzie wolnego transferu.

- Chciałem, naprawdę bardzo chciałem zostać w Wiśle, ale po tym, jak potraktował mnie zarząd tego klubu odchodzę do Lecha. Myślę, że tacy ludzie jak pan Heler, czy Pilch, nie powinni pracować w futbolu - powiedział na łamach "Gazety Wyborczej" Dolha. - Przedstawiciele Lecha mają zupełnie inne podejście. Przyjechali do mnie do Rumunii i przystali na wszystkie detale przy ustalaniu nowego kontraktu. Lech to duży klub, który ma równie wspaniałych kibiców, jak ci z Wisły.

Dolha ma za sobą 20 występów w Orange Ekstraklasie oraz 106 meczów w lidze rumuńskiej. Grając w Rumunii z zespołem Rapidu Bukareszt świętował zdobycie mistrzostwa kraju i dwukrotnie Pucharu oraz Superpucharu Rumunii.

***

W tym miejscu chyba warto przypomnieć sobie początki Emiliana Dolhy w Wiśle, do której trafił z... rezerw Rapidu Bukareszt. Został tam "zesłany", gdyż nie chciał podpisać nowego kontraktu. Poniekąd historia po prostu - w jakiś sposób - się powtarza...

Bezspornym pozostaje jednak fakt, że działaczom "Białej Gwiazdy" nie udało się przedłużyć umowy z najlepszym bramkarzem, jakiego Wisła miała od lat! Pozostawimy go po prostu bez komentarza...

Źródło: Lech Poznań, 90minut.pl, gazeta.pl, własne


 Piotr


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?