Wtorek, 10 lipca 2007 r.

Tomáš Jirsák na nowych warunkach kontraktowych

To był jeden z najdłużej przeprowadzanych transferów w Wiśle Kraków. W końcu Tomáš Jirsák z FK Teplice został wiślakiem. Sfinalizowanie umowy zajęło dyrektorowi sportowemu Wisły Tomáš Jirsák ponad miesiąc. Jirsák podpisał kontrakt na nowych zasadach wprowadzonych przez urzędującego od 1 lipca prezesa Marka Wilczka. - Połowa pieniędzy wynikających z umowy będzie uzależniona od tego, ile minut piłkarz spędził na boisku w meczach pierwszej drużyny i jakie wyniki osiągnął klub - mówi Wilczek.

Zawodnik przyznaje, że warunki umowy z Wisłą są wyraźnie lepsze niż te, które miał w FK Teplice. Tomáš Jirsák sporo dowiedział się o Wiśle od Vlastimila Vidlički, który był wypożyczony do Wisły w 2005 roku. - To liczący się klub w polskiej lidze, który ma aspiracje do gry w europejskich pucharach - uważa Jirsák.

Po podpisaniu umowy piłkarz i menedżer od razu pojechali do Austrii, gdzie na zgrupowaniu przebywa Wisła. Czeski zawodnik powinien wystąpić w ostatnim sparingu z Levskim Sofia. W negocjacjach Jirsáka reprezentowała agencja menedżerska Sport Invest, która na swoim koncie ma m.in. transfer Petra Cecha do Chelsea Londyn.

Manuel Junco, skaut Wisły, odkrył Czecha w meczu Teplic ze Slovanem Liberec. Hiszpan zapewnia, że to bardzo pracowity zawodnik, prawdziwy profesjonalista. Twierdzi, że Tomáš Jirsák zaimponował mu przede wszystkim grą z pierwszej piłki, a także tym, z jaką szybkością potrafi nią operować. - Ten zawodnik wniesie wiele dobrego do zespołu, niezależnie od tego, na jakiej pozycji ustawi go trener Skorża - uważa Junco. - Poza tym to gracz młodzieżowej reprezentacji, a wiadomo, jak wielu dobrych zawodników mają Czesi.

Tomáš Jirsák może grać zarówno w środku pomocy, jak i na obu skrzydłach. - To piłkarz, który dużo widzi na boisku i jest bardzo pracowity, ale nie jest typowym rozgrywającym - uważa Maciej Skorża, trener Wisły. - To jednak dobry gracz i bardzo mi się przyda.

Źródło: gazeta.pl


 Piotr


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?