Czwartek, 26 lipca 2007 r.

Syn prezydenta w Wiśle Kraków

W krakowskiej Wiśle już nie płaczą za Emilianem Dolhą. Lada dzień kontrakt z klubem ma podpisać uzdolniony 20-letni Ilie Cebanu, syn... prezydenta mołdawskiej federacji piłkarskiej.

52-letni Pavel Cebanu został wybrany na jubileusz UEFA najlepszym piłkarzem w historii Mołdawii. Jako kapitan Zimbru Kiszyniów rozegrał 341 meczów i zdobył 45 goli. Od 1997 roku kieruje krajowym związkiem. Nic dziwnego, że jego syn także wybrał karierę piłkarską. Ilie rozpoczynał treningi w Zimbru Kiszyniów, a później próbował szczęścia w Austrii. Wisła wypatrzyła go w SVA Kindberg, wcześniej w zespole amatorów Sturmu Graz jego trenerem był Kazimierz Sidorczuk. Mierzący 188 cm Ilie zbierał także doświadczenia jako reprezentant mołdawskiej młodzieżówki.

– Taka perełka nieczęsto się zdarza, nie możemy wypuścić jej z rąk – mówi kierownik drużyny Robert Adaszyński. Dodaje, że jednocześnie toczą się pertraktacje dotyczące pozyskania 21-letniego Adriana Bieńka ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. - U nas mogą się rozwinąć – uzasadnia.

Widać, że Ilie Cebanu bardzo chce się zintegrować z nową drużyną. Mimo, że nie został zabrany do USA, przed wylotem ekipy pomagał kolegom nosić do autokaru skrzynie ze sprzętem. Z większością porozumiewa się bez problemów, gdyż zna angielski, niemiecki, rosyjski i rumuński, a nawet porozumiewa się po serbsku. Teraz pilnie uczy się polskiego. – Liczę, że po powrocie kadry z Chicago będę już piłkarzem Wisły, bo przeszedłem testy medyczne – mówi.

Źródło: Przegląd Sportowy


 Piotr


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?