Piątek, 25 stycznia 2008 r.

Kamil Kosowski: - Cel Primera División!

Kamil Kosowski na oficjalnej prezentacji w Kadyksie zapowiedział, że w następnym sezonie z Cádizem zagra w pierwszej lidze. Były wiślak podpisał w środę wieczorem 2,5-letni kontrakt z Cádiz CF.

Z żółtą koszulką

Oficjalna prezentacja nastąpiła w sali prasowej klubu natychmiast po podpisaniu kontraktu. Kosowski pozował do zdjęć trzymając w rękach żółtą koszulkę, na której był niebieski napis „Kosowski”, ale nie było numeru. W prezentacji wzięli udział prezydent klubu Antonio Munoz, wiceprezydent Francisco Puig i dyrektor sportowy Jose Manuel Barla. - Nasz pierwszy zimowy transfer nieco się opóźnił, ale warto było poczekać, ponieważ przedstawiamy dziś piłkarza reprezentacyjnego, który rozegrał 50 spotkań w barwach Polski i uczestniczył w Mundialu 2006 - rozpoczął swe wystąpienie Munoz. - Uzyskaliśmy wielkie wzmocnienie naszej kadry, piłkarzem o nieprzeciętnych umiejętnościach. Nie zdarza się często, by gracz o tym poziomie podpisywał kontrakt z klubem drugiej ligi i postaramy się to wykorzystać. Teraz i w przyszłości.

Ma długi krok

- Jest szybki i ma długi krok - stwierdził Jose Manuel Barla. - Typowy piłkarz grający na skrzydle, bardzo waleczny, wszechstronny, doświadczony.

- Grać w drugiej lidze to nie jest krok wstecz w karierze - tak zaczął pierwszą wypowiedź jako piłkarz Cadizu Kosowski. - Zawsze chciałem grać w hiszpańskiej Primera División i wywalczę to z Cadizem. To mój sportowy cel, dla którego ubieram teraz żółtą koszulkę. O swych zaletach nie chcę tu teraz mówić. Ocenią je dyrektor sportowy i trener, a zweryfikuje boisko.

„Marca”, przypominając piłkarską karierę Kosowskiego, nie podaje liczby rozegranych przez niego spotkań w Kaiserslautern, Southampton i Chievo. Napisano za to, że z Kaiserslautern był mistrzem Bundesligi (?!), grał w finałach MŚ 2006 i zapewne zobaczymy go w finałach Euro 2008. - Jego doświadczenie wyniesione z Niemiec, Anglii i Włoch bardzo przyda się drużynie Cadiz - uważa korespondent „Marki” Dani Pinilla. „As” cytuje wypowiedź Kosowskiego i zamiesza dokładniejszą statystykę występów, ale nie przeanalizowano, ile razy „Kosa” wychodził w podstawowym składzie oraz ile minut rozegrał.

Łodzie podwodne


Cádiz Club de Futbol powstał w 1910 roku, klubowe barwy to żółta i niebieska. Od koloru koszulek bierze się przydomek „Żółte Łodzie Podwodne”, identyczny jak w przypadku pierwszoligowego Villarrealu. Mecze rozgrywa na stadionie Ramon de Carranza (22 000 miejsc). 12 sezonów grał w pierwszej lidze, trzykrotnie z niej spadał, po raz ostatni w edycji 2005/06. Trenerem zespołu jest Antonio Calderon. Poza Kosowskim w klubowej kadrze są: Argentyńczycy Oscar Limia, Gustavo Lopez i Gaston Casas, Urugwajczycy Gonzalo Vicente i Andres Fleurquin, Gwinejczyk Sambegou Bangoura, Kolumbijczyk Jose de la Cuesta i Yago Yao z Wybrzeża Kości Słoniowej. W ostatnim spotkaniu ligowym Cádiz przegrał na swym boisku z Herculesem 1-2. Po 21 kolejkach zajmuje dopiero 14. pozycję w tabeli ze stratą siedmiu punktów do trzeciego miejsca premiowanego awansem. Następny mecz rozegra w niedzielę o 17.00 na wyjeździe z klubem Granada 74.

Źródło: Sport


 vip


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?