Piątek, 16 marca 2012 r.

Jacek Bednarz przedstawiony. Mówi o wizji odmienionej Wisły Kraków

- Mam wrażenie, że łatwiej jest się pojawić tutaj pierwszy raz, niż wrócić. Bardzo się cieszę, że znów pracuję w Wiśle, choć w innej roli. Mam świadomość tego, że jest to wyzwanie. Jestem bardzo wdzięczny władzom klubu, że po raz kolejny pozwoliły mi tutaj realizować się zawodowo - powiedział zaprezentowany dziś oficjalnie, jako nowy wiceprezes Wisły Kraków ds. sportowych, Jacek Bednarz.

Oto zapis wypowiedzi nowego wiceprezesa naszego klubu:

O różnicach wcześniejszych zadań w pracy w Wiśle do tych obecnych

- Najistotniejszą różnicą jest to, że wcześniej koncentrowałem się tylko na sprawach związanych ze sportem, a teraz jako członek zarządu odpowiadam także za ogólną sytuację w klubie. To jest nowa rola, inna. Czy trudniejsza, czy łatwiejsza - dowiemy się wkrótce, za kilka miesięcy. Pewnie po pierwszym okresie transferowym. Kiedyś moja praca kończyła się na wnioskowaniu takiego, a nie innego piłkarza. Kwestie organizacji finansów i odpowiedzialności za nie - za to odpowiadał zarząd. Teraz sytuacja jest zupełnie inna. Razem z wiceprezesem Rafałem Smalcerzem mamy inny, szczególny rodzaj odpowiedzialności.

O dużych zmianach w Wiśle, w ostatnich dniach i planach na najbliższe dni i tygodnie

- Jestem nową osobą, która trafia do zarządu w środku sezonu. To sygnał, że Rada Nadzorcza zmieniła pomysł i filozofię na zarządzanie klubem. Za tym poszły kolejne zmiany - nie tylko związane z moją osobą, ale doszła też dymisja prezesa Bogdana Basałaja, która stawia nas w innej sytuacji. Samo zarządzanie spółką nie ma jednak żadnego zagrożenia i wszystko odbywa się zgodnie z planem oraz takimi zadaniami, jakie wyznacza zarząd.
Mamy nowego trenera, nowego prezesa ds. sportowych - są to dwie nowe odpowiedzialne za nadzór osoby. Musimy przyjrzeć się kto jest w drużynie i każdy ma czas na to, aby przekonać nas do siebie. Na razie przyglądamy się, a gdy będę widział, że mamy wystarczająco dużo informacji - będziemy podejmować decyzje personalne. Jestem po spotkaniu ze skautingiem, jestem po spotkaniu z dyrektorem Stanem Valckxem, który obecnie jest w służbowej podróży, zaplanowanej już wcześniej. Wiem, że podjęto już pewne próby, które polegały na wyselekcjonowaniu grupy zawodników, którzy mogą nas zasilić. Pewna praca jest wykonana, więc nic nas nie zaskoczy. Słuchamy trenera, jego spostrzeżeń dotyczących drużyny i postaramy się, aby drużyna miała taki kształt, aby być z niej usatysfakcjonowanym.

O koniecznych środkach na transfery, które klub nie będzie mógł zagospodarować, sprzedając zawodników z aktualnej kadry

- Mamy gwarancję, że nie zaskoczy mnie nic o czym bym wcześniej nie wiedział. Po pierwsze będę spał spokojnie, bo to wciąż jest niezła drużyna. Po drugie czekam na raport trenera. Ufam mu i wierzę, że z jego pomocą i z tym co zostało zrobione - będziemy w stanie ewoluując budować nową silną Wisłę. Nikt nie obiecuje góry złota, ale i w 2007 roku i teraz mam świadomość tego co tutaj jest. Wszyscy widzimy to w jeden możliwy sposób - wierzymy, że pokonamy każdą przeciwność - w to ufamy. Jeśli problemem będzie brak pieniędzy na transfery, to wierzę, że się z nim zmierzymy i go rozwiążemy. Pieniądze nie załatwiają wszystkiego, choć wiele ułatwiają. Nie jestem niczym zaskoczony i mam nadzieję, że wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

O znajomości z trenerem Michałem Probierzem

- Nie wyobrażam sobie innej sytuacji jak to że jesteśmy zespołem, w którym będą wszyscy pracować, aby zwłaszcza nasz pierwszy zespół był naszą wizytówką i grał dobrze. Nie musimy się kochać i za sobą przepadać, ale trzeba mieć wspólny pomysł w każdej konfiguracji - gdy jest trudno, ale też gdy jest łatwo - aby realizować wspólne cele. Z trenerem Probierzem mamy wspólną wizję i ja będę ją wspierał. Zrobię wszystko, żeby się ona realizowała. Jeśli zmieni zdanie, to będziemy musieli ustalić nowe relacje i zasady współpracy. Na razie jestem pełen optymizmu. W tej sytuacji, w jakiej jest drużyna, taki sternik był nam potrzebny. Kredyt optymizmu na przyszłość mam naprawdę duży.

O zasadach przy podejmowaniu decyzji transferowych

- Zgodnie ze statutem spółki transfery robi się wyłącznie za zgoda Rady Nadzorczej. Przykładowo - trener oświadcza, że potrzebuje nowego obrońcę. Skauci na jego wniosek jeżdżą i oglądają, robi to także wiceprezes do spraw sportowych. Mamy trzy źródła informacji - od trenera, skautów i wiceprezesa. Drugi krok to opinie od tych trzech podmiotów, a krok kolejny to decyzja trenera i prezesa czy Rada Nadzorcza ma takiego transferu dokonać, czy nie. Decyzja o tym czy ma być wydana jakakolwiek złotówka na piłkarza należy bowiem do wyłącznej kompetencji Rady Nadzorczej.

O Patryku Małeckim

- To jest sytuacja, którą zastałem. Decyzje zostały podjęte i póki co są wykonywane. Patryk był w Anglii, o ile mi dobrze wiadomo dziś wraca. Nic nie jestem w stanie powiedzieć więcej. Chcę z nim porozmawiać, bo taką mam wolę. Kara nie została cofnięta i jego status się nie zmienia. Jeśli cokolwiek się zmieni - klub o tym poinformuje, a osobą władną, żeby to zrobić będzie trener.

O transferach Polaków do Wisły

- Spotkałem się już w sprawie nowych nabytków, bo ufamy, że nowe osoby się pojawią, co nie jest zaskakujące. Wierzę, że to co nas interesuje to jakość. 11 przeciętnych Polaków jest tak samo rozczarowująca jak 11 przeciętnych obcokrajowców. Ocena byłaby o tyle lepsza, że jest to przeciętna drużyna, ale polska. Choć wciąż byłoby to rozczarowanie. Uważam, że jakość można znaleźć i może być reprezentowana przez Polaków. Pojawienie się takiego zawodnika - Polaka - będzie więc podwójnie satysfakcjonujące. Chciałbym bardzo, żeby było w naszej drużynie więcej Polaków, co nie znaczy, że jest to cel nadrzędny i priorytetowy.

O przyszłości obecnego dyrektora sportowego i potrzebie takiej funkcji w ogóle

- Czeka nas mnóstwo pracy. Dla kogoś kto ma wizję, pomysł i będzie w stanie z nami współpracować - jest tutaj miejsce. Jestem w klubie od poniedziałku, wiele rzeczy się wydarzyło. Spotkałem się także ze Stanem Valckxem, ale to za mało, aby mieć pewność, że ta współpraca może być owocna. Spotkamy się też w przyszłym tygodniu i spróbujemy zastanowić się jakby to miało wyglądać. Pewne sprawy mogły go zaskoczyć, moja nominacja, odejście prezesa Basałaja, więc musi to przeanalizować. Jeśli nie będzie klimatu, żeby współdziałać, to rodziłoby to konflikty, a my potrzebujemy spokoju i wytężonej pracy. Chcemy wciąż walczyć o obronę tytułu i o Puchar Polski.
Najbliższe miesiące to będzie czas docierania się, wzajemnych relacji. Jeśli będzie taka potrzeba, to taka osoba pojawi się w klubie, ale nie wiem czy jest taka konieczność. Już dziś mamy w klubie kilka osób, które w ramach tego samego wynagrodzenia mogą wypełniać kilka ciekawych ról. Sam byłem dyrektorem sportowym, mam doświadczenie z boiska jako piłkarz, byłem kiedyś trenerem, a i moja wiedza prawnicza może się przydać. Ale skautem odpowiedzialnym za całość jest Zdzisław Kapka. Ma nie mniejsze doświadczenie o zarządzaniu klubem. Był dyrektorem, prezesem, piłkarzem i jakie ma doświadczenie - wiecie doskonale sami. Może więc pełnić rolę kogoś funkcyjnego. Podobnie jak i Kuba Jarosz, który był dyrektorem w Zagłębiu Lubin i pracował też już w Wiśle na kilku stanowiskach. Możemy więc poradzić sobie w konfiguracji bez dyrektora. A czy będzie to potrzebne? Sam nie wiem ile pochłonie mnie samego zarządzanie klubem i to ile będzie dla mnie obowiązków, jako członka zarządu, nie polegający na sporcie.

O planowanym utworzeniu Akademii Piłkarskiej Wisły

- Problem Akademii Piłkarskiej w Krakowie wraca. Nie chcę nikogo w tej sprawie zwodzić lub mówić nieprawdy. Jest to z punktu widzenia dzisiejszego dnia bardzo odległa przyszłość - jako cel strategiczny, ale w perspektywie kilku najbliższych lat. Jeśli coś takiego miałoby powstać to musi być specjalny budżet, specjalna baza i pomysł jak szkolić w takiej szkółce, jakie będą jej relacje z klubem. W tym momencie wydaje się, że jest to temat odległej przyszłości.

O oczekiwaniach na bieżący sezon

- Oczekuję, że mimo iż mamy dużą stratę będziemy robić do końca wszystko, aby obronić tytuł, aby zająć jak najwyższe miejsce w lidze. To trener na pewno usłyszał, gdy pojawił się w klubie. Liczę też, że nasz start w Pucharze Polski nie zakończy się wcześniej, jak w finale. To są dwa cele, które chcemy osiągnąć. Trener nie jest magikiem i cudotwórcą, ani ja nim nie jestem. Jestem realistą i chcę nim być do końca mojej misji - ile by ona nie trwała. Nie będzie łatwo osiągnąć celu, ale póki co i trener i ja byliśmy ludźmi nieustępliwymi. Pod tym względem trener się nie zmienił i jest niesamowicie zdeterminowany, aby dopiąć celu. Przy linii mu nie pomogę, bo jako wiceprezes wygodniej i przyjemniej będzie mi w fotelu, ale to nie znaczy, że nie będę go wspierał.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


47    Komentarze:

~~~obserwato r71
optymizm
Powiało trochę optymizmem co do budowy nowej drużyny i kolejnego okna transferowego. Co do akademii piłkarskiej przynajmnie nie owija w bawełnę. Efekty będziemy jednak oceniać nie dziś lecz w przyszłym sezonie. TYLKO WISŁA!!!

2            -2
~~~Willem de Zwijger
Mowa trawa
Jacek Bednarz: "Jeśli problemem będzie brak pieniędzy na transfery, to wierzę, że się z nim zmierzymy i go rozwiążemy. Pieniądze nie załatwiają wszystkiego, choć wiele ułatwiają". Tak, tak, tak, panie Bednarz, w przypadku transferów "pieniądze nie załatwiają wszystkiego"... I to mówi prawnik... Czyli będziemy żebrać o zawodników czy raczej uprawiać kidnaping?

2            -1
~~~Krzy79
smutny dzień na Wisełki
Niestety, znów robią z Naszej Wisełki "Boże igrzysko". Bednarz, Kapka i reszta pseudo-prezesów/trenerów/piłkarzy ponownie zagłębiamy sie w wizję klubu bez przyszłości a z ideą "wyrwać coś dla sobie". Wywiad ten obdziera z wszelkich złudzeń wiarę w to że nasz Klub będzie miał jakąś profesjonalną politykę. A sam Pan Bednarz traktuje kibiców Wisły jak nieuków. Niestety, my potrafimy czytać ze zrozumieniem, znaczy to że: - Stan juz wyleciał z klubu, - banda obecnych tzw. specjalistów którzy gdzieś tam pracowali/gdzies tam pracowali na kierowniczych stanowiskach/gdzies tam cos tam robili - tacy jak ww (a artykule) Panowie już zacierają ręce. Panie Bednarz, jeżeli kiedykolwiek prowadził by Pan interes oparty na własnych pieniądzach to wiedziałby Pan że najważniejsza jest długoterminowa polityka i wizja oraz profesjonalni współpracownicy bo .. firma jest tak silna jak silne jest jej najsłabsze ogniwo. Z panem Kapką, Jaroszem, i Panem Bednarzem, za sterami cóż ...klub ten bardziej będzie przypominał Costa Concordi`e i jej ostatni rejs.

1            -1
~~~fan krk
Pieniadze
Doszlismy daleko jak na nasza kadre w lidze europy juz wczesniej ktos wyliczal ile kasy dostaniemy ,kazdy kibic wie ze sporo!mnie tylko dziwi jedno skoro wlasciciel jest tak bogaty to naprawde powinien raz jeszcze zainwestowac pozadnie w Wisle dlatego ze bez naprawde mocnych wzmocnien nie bedziemy juz nigdy taka potega jak dawniej bo juz pare klobikow nas dogonilo a nawet przegonilo finasowo ,zawdzieczam Panu C ,bardzo duzo ale lata leca a piekne sa tylko chwile i te chwile miejmy nadzieje jeszcze wruca na r22 TYLKO WISLA!

1            -1
~~~grave
wspaniala
wizja rozwoju klubu -transfery (sprzedamy dobrego kupimy jakiś szrot za parę groszy) -współpracownicy (pozwalniać może uda się wcisnąć jakiegoś znajomego) -akademia (pozostaje w sferze marzeń kibiców) nic dodać nic ując jak zwykle czcza gadanina o niczym

1            -1
~~~JuliuszCe zar
hmmm
jezeli nie bedzie pieniedzy na transfery to sobie poradzimy bez pieniadzy. malo to optymistcyznie wyglada jezeli chodzi o gotowke na nawych graczy. Ciekawe jacy polscy darmowi pilkarze dadza jakosc? chyba, ze pojdzie sie sladem,ze sciaga sie darmowe gwiazdy ale daje sie im wysoki kontrakt, tylko pytanie brzmi poco? skoro nie majac zdolnej mlodziezy to nie bedzie mial sie kto na nich wzorowac i chciec osiagac cos takiego jak oni.

1            -1
~~~Willem de Zwijger
I jeszcze jedno przypuszczenie
Możliwe, że pan Bednarz został zatrudniony na powrót w Wiśle, bo będzie sprawnie odzyskiwał pieniądze niegdyś zainwestowane w klub przez pana Cupiała. Wtedy nie będzie mowy "kasie na transfery", a o "kasie z transferów". To całkiem inna sprawa.

1            -1
~~~krzysiek
Bla bla bla
Następny przytuli trochę kasy i tyle. Ciekawe czy sprzedaż internetową chociaż wprowadzą.

2            -2
Novetzki
Aż robi się nie dobrze
Czytając zapis wypowiedzi Pana Bednarza aż robi się nie dobrze... O czym ten człowiek w ogóle mówi.... coś zrobimy, ale nie wiemy co, będą pieniądze, a może ich nie będzie, Stan zostaje na stanowisku albo nie zostaje, z akademią piłkarską jest problem i że może za kilka lat!!! SICK!! Chłopie jak nie wiesz co robić i nie masz pomysłu to za co Ty się bierzesz!! Nadajesz się do tarcia chrzanu albo trzepania wiśni krótkim kijem żebyś sobie krzywdy nie zrobił!! Najbardziej rozwalają mnie dwie rzeczy... że odkłada się znowu budowę akademii oraz to że myśli się zwolnieniu Stana... a może by właśnie te rzeczy połączyć i zrobić coś fajnego. Przecież "pomarańczowi" znani są ze szkolenia młodzieży, są w tym jedni z najlepszych popatrzcie na to ilu jest młodych piłkarzy do 25 roku w najmocniejszych klubach holenderskich, to młodzi decydują o ich sile. Przecież Stan pracował w swojej ojczyźnie może można by spróbować i dać jemu taki projekt, żeby stworzył struktury, pokazał jak to się wszystko robi wykorzystał kontakty. Zobaczcie gdzie jest lEGIA, ile ich szkółka ma lat 5?? 7?? i już mają dobry zawodników mało tego już na nich zarabiają... a pewnie już następne roczniki czekają na to by walczyć o pierwszą 11. Widzieliście młodego Koseckiego w Lechii, gość miesza, kiwa się strzela, dogrywa, ma serce do gry a dla niego nie ma miejsca w lEGII, to jesli on sie nie łapie to jaki muszą mieć potencjał na ławce. AKADEMIA POWINNA BYĆ PRIORYTETEM i to przede wszystkim dla Pana Cupiała bo nawet nie myśląc o tym że mielibyśmy swoich zawodników w składzie to moglibyśmy ich sprzedawać czyli mieć zysk... To jest inwestycja

1            -1
~~~fan Wiselki
aby kasa sie znalazla
Pozostaje trzymac kciuki zeby znalazly sie pieniadze na transfery i aby dokonano kilku potrzebnych wzmocnien.

1            -1
~~~Willem de Zwijger
@Novetzki
Trzeba zapomnieć o inwestycjach i tworzeniu sprawnego klubu. Pan Bednarz został zatrudniony, by sprawnie odzyskiwać pieniądze dla Bogusława Cupiała. Po prostu będzie jego "rekieterem".

1            -1
Adi1122
ponuro
Bednarz-dyplomata. Chce wierzyc ze te zmiany na gorze to dobry sygnal ale ciemno to widze... Akademii jak nie bylo tak nie bedzie, transfery raczej bezgotowkowe, niemal pewne rozstanie ze Stanem. O transferach decyduje zarzad, to zdanie mowi wszystko. I znowu te uklady i ukladziki. Nam potrzeba ludzi dla ktorych ten klub bedzie czyms wiecej niz praca. Chcialbym sie mylic ale chyba nie idzie to w dobrym kierunku... Bednarz, Kapka...to juz bylo. Ech, chyba chude lata przed nami. Oby nam z Wielkiej Wisly nie zostaly tylko wspomnienia, czego nam wszystkim zycze.

1            -2
~~~tsfan
Smutne ale prawdziwe
Możecie mnie minusować ale według mnie dopóki Pan Cupiał nie sprzeda Wisły komuś kto będzie chciał w nią zainwestować dopóty nic nie osiągniemy. Żeby było jasne. Nie podważam dotychczasowych dokonań Pana Cupiała - bo mnóstwo mu zawdzięczamy ale twierdzę że jeśli chce się coś osiągnąć w dzisiejszym futbolu to regularnie trzeba inwestować. Jeśli nie mam racji, proszę pokażcie mi 1-2 drużyny z LM które nie dokonywały poważnych wzmocnień gotówkowych? Bez konkretnej kasy na kilka transferów z sezonu na sezon będziemy się cofać a nie przeć do przodu. Dlatego własnie napisałem smutne to ale prawdziwe.

1            -1
sm-TSW
Wywiad z Kosowskim - fajnie się czyta.
link »

2            -1
oldkibic
Kapka z Mandziarą plus Bednarz.
Proponuję, entuzjastą tego projektu prześledzić ich dokonania, zwłaszcza Pana Kapki i nie jako piłkarza (tu wielki szacunek, bo sam pamiętam jeszcze jego znakomita grę), ale jako działacza ( ... no tak Zdzisław Kapka – działacz, to jakiś powracający koszmar). Nie będzie Akademii piłkarskiej której chciał i zapowiadał Pan Basałaj, czyli juz wiemy między innymi dlaczego odszedł. Nic nie wskazuje że będzie inwestycja w bazę sportową (boiska treningowe). A co będzie ? Ano odcinanie kuponów z przyszłości , jest kasa do wydania z kw. do LM i z LE , podobno ma odejść Małecki za 600 tyś euro do Anglii, jest Melikson do sprzedania i skończą sie wypożyczenia, a jeśli odejdzie jedyna kompetentna osoba w klubie czyli Stan, to ... O co chodzi ? Dlaczego lepsze zastępuje sie gorszym ...Jak nie widomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, a ściślej o te które są własnością sponsora. Panowie Kapka i Bednarz sygnalizują lojalność wobec bossa i ... to wystarczy. MBW, Mierny, bierny, ale wierny , ot idealny działacz Wisły Kraków. Skauting, został zbudowany przez Stana, jak już wspomniałem będzie po RM/SV kasa z pucharów europejskich, pytanie o ciąg dalszy jest uzasadnione... MP Skorży były oparte na zastanym składzie, doszedł jedynie dzięki Cleberowi Marcelo i zgłosił się do Wisły Kosowski, o reszcie piłkarzy którzy doszli nie warto wspominać, bo koszrrki transferowe J.Bednarza... Kapka , Bednarz ... no tak przy nich Probierz to wielki fachowiec, choć to b. przeciętny trener. Prawda jest taka , że bez kontaktów międzynarodowych Stana i woli Cupiała na wydatkowanie pozyskanych środków z Wisły ... na Wisłę ...nie ma żadnej opartej na zdrowych przesłankach perspektywy rozwoju, żadnej. Akademia nie, baza sportowa nie, a zamiast jest Kapka (szacunek dla piłkarza, ale dla działacza i człowieka już nie), Madziara i Bednarz. Cytat „640 tys. euro zażądał od Wisły menedżer Adam Mandziara i jego firma Avancesport. - To próba wyłudzenia pieniędzy, sprawa nadaje się do prokuratora! - alarmują w Wiśle.” I kolejny cytat: „Co ciekawe, rzecznikiem wypłaty tak dużej sumy Mandziarze jest... p.o. prezesa Zdzisław Kapka, który - gdy w styczniu 2005 r. stracił pracę przy Reymonta - przez pół roku pracował u Mandziary. Później, po powrocie do klubu, przez dłuższy czas korzystał nawet z samochodu tego menedżera - srebrnego audi na szwajcarskich numerach.” I kolejny: „Za co Mandziara domaga się tak dużej sumy? Za rzekome pośrednictwo przy transferach Macieja Żurawskiego i Jakuba Błaszczykowskiego, przygotowanie schematu organizacyjnego klubu (wycenione na 20 tys. euro) i doprowadzenie do współpracy Wisły z Bayerem Leverkusen i Bayernem Monachium. - Dokumenty o wymianie doświadczeń z niemieckimi klubami figurują w naszych aktach, ale Wisła z tej współpracy nie korzysta - dowiedzieliśmy się w klubie”; „Jak było z transferem Żurawskiego do Celticu? Wiślaków ze szkockim menedżerem Sparksem skontaktował Dariusz Wdowczyk. Później kluby negocjowały bez pośredników. Kapka zabrał jednak Mandziarę do Glasgow na podpisanie umowy transferowej. W klubie mówiło się, że w charakterze tłumacza. Udział Mandziary przy transferze Błaszczykowskiego był jeszcze mniejszy, bo żaden. Wujek piłkarza - Jerzy Brzęczek - zadzwonił do dyrektora sportowego Wisły Grzegorza Mielcarskiego, który wspólnie z trenerem Wernerem Liczką postanowił przyjrzeć się Kubie, i Błaszczykowski był już wiślakiem. Klub zapłacił za niego Częstochowiance ekwiwalent za wyszkolenie - 70 tys. zł. Teraz Avancesport oczekuje prowizji menedżerskiej w wysokości ok. 100 tys. euro.” Jak nas zapewniono w Wiśle, nie było żadnych umów, które pozwoliłyby Avancesport na żądanie takich opłat. Klub mistrza Polski już od dawna traci na współpracy z Mandziarą. Jak się dowiedzieliśmy, gdy Wisła pozyskiwała za długi (1 mln zł) Jacka Kowalczyka z GKS-u Katowice, zaradny menedżer nie zadowolił się prowizją od transferu. Mandziara świetnie zabezpieczył swoje prawa na wypadek kolejnego transferu tego piłkarza. Gdy klub mistrza Polski będzie sprzedawał Kowalczyka, 20 proc. kwoty transferowej musi trafić na konto Avancesport, ale nie może to być mniej niż... 300 tys. euro. Nawet więc jeśli Wisła za darmo odda zawodnika, i tak będzie musiała zapłacić owe 300 tys. euro. Gdy Wisła kupowała z Żeleżnika Belgrad Nikolę Mijailovicia za 300 tys. euro, prowizja dla Mandziary wyniosła... 350 tys. euro. Zwyczajowo stawki menedżerskie od podobnych transakcji to maksymalnie 5-10 proc. kwoty transferowej. Transfery Nikoli i Kowalczyka również pilotował Kapka.” Bednarz i Kapka z Mandziarą, cóż na świetlana przyszłość to nie wygląda. Im mniej kompetencji w klubie dla tych panów tym dla Wisły lepiej, problem w tym że teraz wpływy tych panów wzrosną.

2            -1
~~~grabaż
sratu tatu...
"Ło matko boska myślenicka..." Litości!!! Jak pan VICE prezes chce polegać na zdzisiu k. to mu życzę wszystkiego naj... fachowca "se" znalazł... chyba od donoszenia.... i podsłuchów... Panowie do kościoła i modlić się za Nasz ukochany klub!!! Tylko modlitwy nam zostały!!! Obym się mylił....

2            -1
~~~ts
gf
Juz dawno powiedzialem ze tego klubu nie mozna brac na powaznie kogo oni zatrudniaja i co robia -szkoda gadac i trzeba dac sobie spokuj.

1            0
~~~krakman
Wiceprezio
Niestety pierwsze odczucie po tym wywiadze to przygnębienie.. Duży potok słów z ust człowieka który nie ma wizji na zarządzanie profesjonalnym klubem. Zrobimy to a jak się uda to zrobimy tamto.. Krótkowzroczność zabija rozwój. Boli serce prawdziwego kibica jak widzi że jego ukochany Klub widzi już tylko plecy uciekającego "peletonu". Si Deus pro nobis, quis contra nos?

1            -2
garniturek
Zdzisek K
to co Kapka robi w Wiśle to zwykłe PASOŻYTNICTWO. Nie ma on kompletnie żadnych kompetencji by sprawować funkcje decyzyjne w tym klubie. I pewnie jakaś tajemna wiedza pozwala mu cały czas tutaj lewitować

1            -1
Mario
nie rozumiem tu jeden podstawowoej rzeczy?
może Wy kumacie o co chodzi? skoro nie ma pieniedzy na transfery lub kasa jest mizerna to po co cała szopka z tymi skautami dyrektorami itp? po co tyle stanowisk?? aby sie nazywalo że są??? Pytam sie po co tyle ludzi odpowiedzialnych za transfery skoro ich praca i tak idize na marne?Przykład Cleber! Skoro nie ma kasy to niech sie "tranferami" zajmie jedna maks 2 osoby i to za mniejsze pieniądze. Bo takich `wynalazków" jak Palic czy Kirm to jest na pęczki i byle jaki skaut średniak moglby znalesc takiego zawodnika! Nie potrafie zrozumiec tego zamieszania, robienia znas drugiej Chelsea skoro i tka nie ma kasy to po co caly ten cyrk!

1            -1
~~~kkk
Czyli podsumowując, nadal grzebiemy w tym samym gównie.
Pojawiają się od 10 lat te same osoby, tylko na nowych stanowiskach. Nie ma ani powiewu świeżości, ani pomysłu. Jeżeli mistrz Polski, nie potrafi zrobić akademi piłkarskiej mimo, że ma tereny, to o co chodzi? Legia zrobiła taką prawie 10 lat temu!!! Jaki jest pomysł na Wisłę? Moim zdaniem żadnego nie ma...

1            -1
kominar
tzw ...
... słodkie pierdzenie nic nowego.

2            -1
~~~the real tomas
...
jak zwykle rzeczywistość zbombarduje każdą, nawet najzacniejszą wizję... bo dobrych Polaków u nas niedostatek... jak zwykle piękne słówka, czułe gesty skąd ja to znam? za Bednarza będzie bryndza i tyle w temacie...

1            -1
~~~WSTYD!
Gdzie jesteś kibicu?
Na rewanżowy mecz z Lechem sprzedano do tej pory niecałe 800 wejściówek (sic!) + dołączą do tego osoby z karnetami Wiosna 2012. To jest wstyd na całą Polskę (póki co nadal jesteśmy Mistrzem Polski), a wejściówki zaczynają się od 10 złotych!

1            -1
~~~stary wiślak
Czyli sprzedamy Meliksona,a kasa pójdzie do p.Cupiała!
Za jakąś jej cząstkę kupi się dwóch przeciętniaków i załata dziurę! I tak do czasu,aż właściciel uzna,że odzyskał dużą część kasy! Wtedy powie :sprzedajcie,kupujcie ile chcecie,ale za wcześniej zarobione pieniądze! Ja wam nic nie wezmę,ani nie dołożę!

1            -2
~~~ralfik
Na dzien dzisiejszy najwaniejszym zadaniem jest
finansów, renegocjacje kontraktów...(nie może być tak, że gość zarabia 60 tys. i odstawia bydło boiskowe). Akademia Piłkarska? najpierw baza sportowa. Potem Akademia. Skauting? chcąc mieć wyniki, to na celowniku powinno być ok. 50 zawodników, nie 20, 30 (wiem po sobie bo ja w swojej pracy - nieco inna działka - testowałem mniej więcej tyle osób i pózniej przyniosło mi to profity przez kolejne 2 lata). A co do słów powyżej p. Bednarza: nihil novi sub sole przez najlbiższe lata. :-(

2            -1
kubson
Brak pieniędzy na transfery??
slucham????? Mozecie mnie teraz zminusowac ale muszę to napisać. Obecna trudna sytuacja Wisly to nie jest wina Maskanta, Moskala, Bednarza czy nawet Stana z jego transferami. Głównym odpowiedzialnym jest Boguslaw Cupial. Czlowiek ktory podobno ma Wisle w sercu, człowiek który zarobił na tym klubie duże pieniądze, i człowiek którego firma dzieki inwestycji w nasz klub stala sie rozpoznawalna nie tylko w Polsce. Wedlug economist tribune (dzieci 12 letnie i Grzegorz S nie zrozumieja) zysk marketingowy dla jego firmy dzięki inwestycji w Wisle wynosi juz ponad 300mil zlotych. Ekonomisci wiedza o co chodzi inni niech poczytaja. Panie Boguslawie- Stal sie Pan obecnie 7 z najbogatszych ludzi w Polsce, Pana firma zarobiła w tamtym roku najwiecej od 8lat a ten lysy Pan smie mowic ze nie ma pieniedzy na transfery? Jezeli chcesz Pan dobra naszego klubu zainwestuj choc polowe zarobionych przez nasz klub w UEFA pieniedzy. Jezeli nie- sprzedaj Wisle i nie dziaduj więcej. Nasz klub i nasi wspaniali kibice nie zasługują na takie traktowanie

1            -1
~~~mmm
strach sie bac
ja niewiem czy to są odpowiedni ludzie do prowadzenia Wisły .. bardziej widziałbym tu jako trenera Fornalika lub Nawałke a dyrek to jakis młody ze zdrowymi pomysłami + vaix i by grało

2            -2
~~~sa
farmazony
nie ma sie co podniecac na co liczyliscie?chlop ma gow... do gadania tak jak mial Basalaj jego poprzednicy i kolejni nastepcy pan Cupial chce miec lysa malpke to ma jego kasa i zrobi z nia co bedzie chcial szkoda ze zamiast w dobrych pilkarzy inwestuje w krawaciarzy bo po co ich tyle skoro i tak o niczym nie decyduja.

1            -1
~~~R10
marazm
Dramatycznie to zaczyna brzmieć. Żadnych szczegółów - same ogólniki. Takie ble ble ble - żeby sobie coś pogadać. Stan - w zasadzie chyba juz odstrzelony - jego następcę nieformalnym KAPKA. Pewno wielu z nas głos się na głowie jeży. Niestety trudno o jakikolwiek optymizm. Jakis kolejny nowy vice prezes Smalcerz - biurokracja się kolejny raz rozrasta - niech chociaż maja płacone w zarządzie pensje uzależnione od wyników ( jak piłkarze). No i Bednarz powiada, że będzie się realizował zawodowo - o co mu chodzi?

2            -1
~~~marcin72
najwazniejsze
najwazniejsze ze najwazniejszy jest zdzislaw kapka i to ze jacek bednarz o tym wie poza tym wszysko gra na sto dwa a ty gdzie jestes kibicu czy 34tys karnetow na nowy sezon juz kupione ? moze nawet po 10zl na mecz! czeka nas ekscytujaca walka o utrzymanie emocje jakich nie bylo od 15lat ! Zdzicho i Bednarz i kontrolerzy z telefoniki na dyrektorskich stolkach o to zadbaja wesolych swiat !!!

2            -1
Maxi
Kapka( NIEZATAPIALNY) piłkarzem był wybitnym ,Lato też ale..
... jakim działaczem i prezesem jest Lato to każdy z nas wie , jeśli Kapka miałby zastąpić Basałaja to idzie się pochlastać i jest to zmiana na gorsze . Niech ten pan najpierw wyjaśni niezbyt jasne układy z firmą menedżerską Adama Mandziary. I nie podoba mi się też to że były agent SB miałby piastować tak ważne stanowisko w naszym klubie . No ale Bednarzowi to widocznie nie przeszkadza bo o Zdzisku w superlatywach mówi. W ogóle te pytania do Bednarza jakieś delikatne były , a przecież można go było zapytać panie Bednarz jak pan ocenia transfery dokonane za pana kadencji w Wiśle czy Jirsak wart był 700 tys euro , czy Kirm jest wart 450 tys euro i czy Łobodziński wart był 400 tys euro , można go też było spytać , panie bednarz dlaczego pozbył się pan Kosy i Baszczyńskiego , dlaczego zawalił pan sprawę Kokoszki i nie pozwolił pan wrócić Frankowi do nas , czy jedyny sukces pana w Wiśle to sprowadzenie Marcelo czy to jednak nie pan go sprowadził a pomogł Cleber , no i czy znowu czeka nas telenowela brazylijska z szukaniem bramkarzy . A tak z tego wywiadu nic nie wynika !!!! oprócz tego że lubi Zdziska i że na Akademię Piłkarską nie mamy co szybko liczyc

1            -1
~~~Wiślak od urodzenia
Problem z Akademią Piłkarską
Z Akademią to Bednarz z Cupiałem jaja sobie robią. Odkładają na jutro coś, co jest potrzebne dzisiaj. A wystarczy dogadać się z TSW gdzie obecnie w Szkółce Piłkarskiej szkoli się osiem roczników młodych piłkarzy. Trzeba tylko się dogadać z TSW , opracować program szkoleniowy i wszystko koordynować. No jakaś skromna baza treningowa też by się przydała. Wybudowanie boiska treningowego to kwestia kilku miesięcy. Spełniając te warunki mamy własną Akademie, wprawdzie nie taką, jaką ma obecnie ma Legia, ale zawsze coś. Lepsze to niż nic. Trzeba tylko chcieć.

1            -1
~~~dzikson niezalogowan y
pierwszy raz pewnie zostane zakryty
przez Wasze minusy ale coz... musicie zrozumiec jedno. To co dociera do nas przez media to wierzcholek góry lodowej. Nad polityka i planami kazdej firmy a tym dla ich pracownikow( prezesów, dyrektorów, wiekszości piłkarzy) myślą ludzie bezpośrednia za nia odpowiedzialni czyli albo rady nadzorcze albo własciciele. Jesli pan BC ma kaprys zatrudnic bednarza, maskanta czy kogos innego to ma do tego prawo. Czy podejmuje decyzje takie czy inne, coż to jego kasa i poki Wisła mu nie odda "dlugu" to moze rzadzic i nikt mu sie nie przeciwstawi bo wyleci na zbity pysk. Kazdy czy nowy czy stary pracownik bedzie musiał sie podpozadkowac jesli nie to albo zielona trawka albo transfer. Bednarz czy Basałaj czy ten zafajdany Kapka to tylko marionetki wykonywujace polecenia. Niestety juz od dluzszego czasu zaczynam zauważac ze WISŁA (czyt. barwy, idee, uczucia) to mrzonka nas kibiców a dla innych pieniadze albo przystanek w karierze. PS ktos napisal ze wisły mecze są nudne i nie ma emocjii... bzdura!!! ja sie denerwuje od pierwszego do ostatniego gwizdka zeby WISŁA nie wtopiła kolejnego meczu. Moze zdazy sie niespodziewane i bedzie jak dawniej, OBY!!

1            -2
~~~Willem de Zwijger
@kubson
Bogusław Cupiał ma Wisłę w sercu?! Kiedy on coś takiego powiedział? Nie przypominam sobie. W każdym razie, teraz widać, że owszem ma Wisłę, ale w kieszeni, w garści i jeszcze w jednej części ciała...

1            -1
~~~Willem de Zwijger
I za co te minusy?
Niektórym wszystko się kojarzy, a mi chodziło o wątrobę. Pan Cupiał tak się o Wisłę troszczy, tak się zamartwia, tak się zadręcza i przemęcza, i myśli cały czas o ukochanym klubie, że można powiedzieć, że Wisła leży mu na wątrobie. Czyż nie? Czasem aż oczy bolą patrzeć na trudy pana Cupiała, jak na wątrobie leży mu Wisełki chwała . Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!* *Z niewielką pomocą polskiej klasyki filmowej.

2            -1
~~~ŁukaszKRK
Co ludźmi kieruję że chcą wracać....
PIENIĄDZE ! Nie miłość do Wisły ! Czy pan Bednarz choć trochę interesował się przez te trzy lata Wisłą? Myślę że nie... Kapka i reszta karierowiczów, już tyle lat tutaj się kręcą i dalej gówno z tego. Jestem z Tobą Wisło !

1            -1
~~~seba
do kibiców z sektora C
a może tak na tych transparentach niech zagości prośba do p. Cupiała ? Może tym go zmotywujemy :)

2            -1
~~~dzikson niezalogowan y
do seba
ciekawe czy by dopuscili takie tresci na sztandary, zeby takie bluźnierstwa do publicznej wiadomosci

1            -2
smoku
Masakra.
Wisło moja ukochana Quo Vadis?! Jak w dzisiejszych realiach ma funkcjonować profesjonalny klub bez odpowiedniej bazy treningowej? Jak zmusić - nawet tych najlepszych - piłkarzy, do codziennej żmudnej pracy aby stać się lepszym, jeśli nie ma tego najważniejszego, bazy? Po co w takim razie od ponad pół roku pracuje w Wiśle Witold Lis, skoro jego praca w takich warunkach od początku jest bezsensowna? W zarządzie jest tyle osób które pobierają pensje, a cała ich obecność jest bezsensowna. Nic nie robią aby Wisła stawała się lepsza, profesjonalna. A te pieniądze można by przeznaczyć na budowę choćby jednego boiska. Zresztą w cale baza treningowa nie wymaga aż tak wielkich nakładów, nikt nie mówi że ma być od razu 15 boisk, ale jak się słyszy taką wypowiedź z ust wiceprezesa ds. sportowych o - co by nie mówić - jednym z najważniejszych aspektów codziennej pracy w klubie sportowym, to mówiąc delikatnie: RĘCE OPADAJĄ!

1            -2
~~~Balian z KN
Niestety ale pan Bednarz...
... bez zgody Bossa to nawt za przeproszeniem do ubikacji nie bedzie mogl pojsc. Wiec o czym my tutaj mowimy!? Kolejna marionetka...

1            -1
~~~bigi
pijany!!!
przestań gadać wstydu oszczędź, juz pisałem nowy inwestor poszukiwany od zaraz, chodzimy dalej na mecze bo to nasz obowiązek....jeszcze raz nowy inwestor ...ma ktoś z 5-6 baniek euro na zbyciu plus odstępne dla super sponsora

1            -1
~~~atmo
Bednarz....
Bednarz ty tupeciarzu!!!! jeszcze dobrze miejsce Basalaja nie ostyglo a twoje sie dobrze nie zagrzalo a ty juz Valcxowi nowej roboty karzesz szukac??? Gosciu po takim tekscie to myslisz ze on z toba rozmawiac bedzie? uwazal lysy zeby to tobie kibice za niedlugo roboty nie kazali szukac!!

3            -2
~~~tek
Valckx`a mozemy juz pozegnac :(
Nidgy sie nie zgodzi na wspolprace z taka banda niekompetentnych cwaniakow. Ciezko sie bedzie identyfikowac z klubem wiedzac kto w nim teraz rzadzi :(

3            -2
~~~Matka Stana
Bednarz
Jak ktoś nie pamięta, to może warto przypomnieć, że to p.Bednarz wprowadził w Wiśle kontrakty 50/50 połowa gwarantowana, połowa do wzięcia na boisku. Mnie on bardziej pasuje do zarządu mimo wszystko, niż na dyrektora sportowego. Stan trzymaj się!!!

2            -1
~~~olsza I
Tak jasne
Kapka, Bednarz, Mandziara i pozostali...a Adam Musiał będzie dalej kible czyścił, kosił trawę i wycierał kurze choc to jemu na Wiśle zależy.

1            -1
~~~Artur
Jak on bredzi!!!
Tego kolesia nie da się słuchać. Jego bredzenie przyprawiło mnie o poranne mdłości a w ciąży nie jestem. Jak to jest że wywalają Stana który skutecznoć transferową minał bardzo wysoką a jego przywracają mim że miał jeden udany transfer i mnóstwo niewypałów? Bednarz zrobi wszystko co mu cupiał karze, mają byc pajacyki? OK prezesie! Przysiady? Jasne prezesie! Powiem wam jedną rzecz. Mieszkam 70 km od Krakowa i chętnie kupiłbym bilety w necie żeby nie jeździć 2x do KRK bo to DROGO WYCHODZI!!! Klub nie dba o to i ma mnie gdzieś. Więc dlaczego ja mam popierać takich ludzi? Jak ma się stadion zapełniać? Jak sponsorzy mają przychodzić skoro tu jest szopka gorsza niż w polonii? I jeszcze jedno: co do jasnej cholery z zapowiedziami budowy akademii piłkarskiej? Cupiał, tak kochasz ten klub że nie możesz nawet drobnej kwoty na ten cel wygospodarować i zapewnić temu klubowi byt?! Cytat: " Jest to z punktu widzenia dzisiejszego dnia bardzo odległa przyszłość - jako cel strategiczny, ale w perspektywie kilku najbliższych lat." Bardzo odległa przyszłość. Powiem jedno: masakra. Bednarz opyli teraz Meliksona, Bitona oczywiście nie wykupią, Genkov pewnie w ramach czystek etnicznych też odejdzie. Zastąpią ich polskimi piłkarzami (tylko kogo oni niby mieliby wziąć z polaków?) jeszcze słabszymi niż obecna kadra i będzie syf jak zawsze. cupiał - out

3            -1