Piątek, 5 września 2014 r.

Na stadionie Wisły może powstać klubowe muzeum

Prezes Wisły Kraków, Ludwik Miętta-Mikołajewicz, zamierza wystąpić z inicjatywą, aby na naszym stadionie powstało klubowe muzeum. To planowano niedawno zrealizować w naszej hali, ale teraz jest możliwe, by wykorzystać do tego pomieszczenia na Stadionie Miejskim.

- Pojawiła się inicjatywa, aby Muzeum Wisły powstało w podziemiu hali, w miejscu starych szatni, przy basenie pływackim. W sytuacji jaka jest jednak teraz - należy podjąć rozmowy, aby znaleźć pomieszczenie na stadionie, na którym można byłoby stworzyć Muzeum. Taki temat na pewno podejmiemy, bo potencjał wiślackiego Muzeum, jeśli będzie ono z prawdziwego zdarzenia, jest bardzo duży - uważa prezes "Białej Gwiazdy".

Jednocześnie prezes Wisły skrytykował aktualny wygląd okolic dookoła stadionu Wisły oraz fakt, że w wielu miejscach wymaga on znacznych poprawek.

- Jestem tym bardzo zaniepokojony, bo uważam, że stadion jest niedokończony. Zwłaszcza jego otoczenie, a jest to wizytówka miasta. To jest "Stadion Miejski", a zobaczcie ile jest dookoła chwastów, ile dookoła leży gruzu! Schody ruchome na loży VIP są nieczynne i takich drobiazgów można znaleźć wiele. Do tego daszki musiały zostać zdemontowane, więc jest tutaj jeszcze wiele do zrobienia. W momencie kiedy jest dumnie używana nazwa - Stadion Miejski - to nie może to być wizytówka miasta w stanie takim, w jakim jest - mówił Miętta-Mikołajewicz.

Dodajmy, że aktualnie za obiekt odpowiada krakowski Zarząd Infrastruktury Sportowej.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


10    Komentarze:

vint
komentarz
Bednarz nie chciał, Miętta - Mikołajewicz chce. Tym różni się najemnik z Warszawy od prawdziwego Wiślaka. Prawdziwa Wisła chce muzeum od zawsze, więc już nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć muzeum, aby klub na tym zarabiał. Ta garstka zwolenników Bednarza opóźniła budowę o parę miesięcy z pełną premedytacją, więc trzeba szybko brać się do stworzenia.

111            -30
vint
komentarz
Miętta przez krótki czas urzędowania zrobił więcej dla Wisły niż Bednarz przez 2,5 roku.

96            -24
~~~KLEKOT
no wreszcie.
Może ktoś się tym zajmie. Nie ma już tego idioty to w pierwszej kolejności można by się zastanowić co z daszkami. Potem gruz, trawska, muzeum i Sklep z pamiątkami!!

53            -5
~~~chris wie300
pamiątki klubowe
pamiątki klubowe Szanowny Panie Ludwiku jeśli czyta Pan wiślackie fora internetowe to mam nadzieję, iż dotrze Pan również do niniejszego postu. Otóż uważam, że konieczna jest restrukturyzacja w obszarze sprzedaży pamiątek klubowych, których większa sprzedaż mogłaby generować wysokie zyski. Niestety zakres oferowanego asortymentu jest niewielki i obejmuje w większości odzież, która jest niechętnie nabywana przez kibiców ze względu na niebezpieczeństwo jej noszenia podczas przechadzek po mieście. Myślę, że warto byłoby pomyśleć o poszerzeniu oferty pamiątek głównie o rzeczy z których można korzystać w domu np. ręczniki, szlafroki, pościel itd. Można także spróbować w porozumieniu z którymś z koncernów kosmetycznych wypuścić serię kosmetyków jak np. żele pod prysznic, żele do golenia, krem po goleniu. A może coś z artykułów spożywczych jak np. własny napój energetyczny ? chipsy ? czekoladę ? Uważam, że olbrzymi potencjał pozostaje niewykorzystany. Proszę spojrzeć na wzorce zachodnie gdzie kluby sprzedają praktycznie wszystko. Wystarczy wejść na oficjalne sklepy Barcelony czy Juventusu by się o tym przekonać. Zachęcam każdego kto czyta niniejszy post do wpisywania swoich pomysłów na uzdrowienie sytuacji finansowej Wisły. Cała Wisła zawsze razem ! Z wiślackim pozdrowieniem !

76            -2
~~~tedy
Akcje klubu...
Wisła jest SSA dlaczego nie można by wypuścić jakiegoś pakietu akcji klubu przeznaczonego dla kibiców... znam wiele osób, które byłyby zainteresowane a sam też bym nabył...

23            -4
wilkrobert13 2
Tylko WISŁA NASZ TS!
Każda wasza inicjatywa kibice jest dobra.I to muzeum i inne sprawy.Ważne żeby na końcu zwycięzcą był WISŁA!:-)

23            0
~~~kibictsw
@vint
nie przeżywaj tak tego muzeum, bo już sam stadion staje się muzeum, to po co otwierać muzeum w muzeum?

13            -37
adwis
do ~~~chris wie300
zgadzam sie z Tobą w 1906 %.... wiele klubów ma w swoim asortymencie pościele czy ręczniki , szukam nieprzerwanie by takie produkty zakupic,ale niestety nigdzie nie ma

24            -1
JLuc
a ja mam
pościel Wisły, nie pamiętam skąd (chyba prezent), ale mam :). Faktem jest, że oferta jest bardzo skromna.

6            -1
góralTS
szczere i trafne uwagi prezesa
betony kraty i zacieki na szarych elewacjach...Widziałem większość nowych stadionów,ale nasz jest ...Legia ma np. super oświetlony nocą jak nasz wawel prawie.Narodowy czy PGE Arena to już bez porównania.Kraków jako miasto kameralne dbające o gotycki klimat powinno zadbać o wykończenia i okolice stadionu umiejętnie zsynchronizować z przepięknym parkiem Jordana.Musimy jednak poczekać na zmianę prezydenta miasta i liczyć na aktywność nowych ,młodych dynamicznych władz miasta.

22            0