Czwartek, 11 czerwca 2015 r.

Richárd Guzmics piłkarzem czerwca

To już ostatnia w sezonie 2014/2015 odsłona ogłaszanego przez nas rankingu na "piłkarza miesiąca". Tym razem czerwca, który nie był dla wiślaków już tak intensywny, jak choćby maj. Nasz zespół zagrał bowiem tylko dwa mecze, stąd też wyliczanie średnich odbyło się błyskawicznie. I jak się okazuje - najlepsze mają na swoim koncie Ci sami zawodnicy, którzy otrzymali wysokie noty w spotkaniu z Lechem - czyli nasi stoperzy - Richárd Guzmics i Arkadiusz Głowacki. Wygrał jednak nieznacznie ten pierwszy, ale obydwaj i tak byli dalecy od wyjściowej "piątki".

Spory wpływ na czerwcowe wyniki miało przede wszystkim bardzo słabo ocenione przez Was spotkanie ze Śląskiem Wrocław, które mocno zaniżyło ostateczne średnie. Nic jednak dziwnego, bo ostatni mecz w sezonie na własnym stadionie był daleki od oczekiwań. Te były zresztą znacznie wyżej postawione i niestety nic dziwnego, że wiślacy "zarobili" u Was takie cenzurki, a nie inne.

Zapowiadając już wkrótce informacje w kolejnych zbiorczych zestawieniach, czyli "piłkarz rundy wiosennej" i całego sezonu 2014/2015 - zapraszamy do zapoznania się z wynikami miesiąca czerwca. Znajdziecie je poniżej:

IMIĘ I NAZWISKO ŚREDNIA MECZÓW Śląsk Lech
26. Richárd Guzmics 4.73 2 2.99 6.47
6. Arkadiusz Głowacki 4.70 2 2.84 6.55
17. Ostoja Stjepanović 4.38 1 4.38
77. Wilde-Donald Guerrier 3.93 2 2.88 4.98
21. Łukasz Burliga 3.88 2 2.41 5.35
20. Boban Jović 3.57 2 2.48 4.66
10. Łukasz Garguła 3.40 1 3.40
8. Jean Barrientos 3.31 2 2.48 4.13
7. Maciej Jankowski 3.19 2 2.39 3.99
22. Michał Buchalik 3.16 2 2.29 4.03
9. Rafał Boguski 3.11 2 2.02 4.19
23. Paweł Brożek 3.00 2 2.12 3.88
18. Semir Štilić 2.64 2 1.37 3.91
5. Dariusz Dudka 2.15 1 2.15
34. Alan Uryga 1.96 1 1.96

Oto wcześniejsi zwycięzcy, w bieżącym sezonie:

lipiec - Arkadiusz Głowacki (5.83)
sierpień - Maciej Sadlok (7.32)
wrzesień - Mariusz Stępiński (6.02)
październik - Łukasz Burliga (6.35)
listopad - Richárd Guzmics (6.92)
grudzień - Arkadiusz Głowacki (5.99)
luty - Arkadiusz Głowacki (5.98)
marzec - Łukasz Garguła (6.56)
kwiecień - Wilde-Donald Guerrier (7.25)
maj - Maciej Jankowski (5.35)


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


17    Komentarze:

EryK
Rok 2015 Pawła Brożka
w Czerwcu - 12-ty na 15 ocenianych, w Maju - 10-ty na 11 ocenianych, w Kwietniu 9-ty! na 14 ocenianych, w Marcu 6-ty na 14 ocenianych, w Lutym 6-ty na 13 ocenianych, 5 bramek w 2015 roku na 17 meczów przy czym tylko w jednym grał krótko a tak po 90 minut. Ciężko myśleć o wygrywaniu bez goli - zwłaszcza napastnika.

28            -6
~~~Wisła4eve r
Rysiek
to masz najlepszy transfer w ostatnim czasie. Fantastyczny zawodnik, myślę że niedługo się o niego upomną z silniejszej ligi.

33            -4
~~~kulka
Ciekawe kiedy będzie lepiej panie Prezesie.
Drogi kibicu lepiej już było!:-(

28            -4
~~~tsss
Jeszcze max jeden sezon
Jeśli Rysiek zagra na takim samym poziomie jak w ostatnim to niestety go stracimy. Przynajmniej zobaczymy na co stać naszego nowego prezesa jeśli chodzi o negocjacje

17            -5
d19
Czegoś nie rozumiem...
Albo nie rozumiem zachwytów na Guzmicsem, bo skoro zachwycamy się zawodnikiem, który w czerwcu uzyskał średnią not 4,73 w skali 1-10 czyli PONIŻEJ PRZECIĘTNEJ !

11            -27
d19
C.D
Czyli PONIŻEJ PRZECIĘTNEJ, to coś jest nie tak! No albo nie rozumiem tych ocen, bo skoro teraz zachwycamy się na Richardem to znaczy, że wystawiając noty większość robiła to błędnie dając mu zbyt niskie oceny?

5            -14
MauroFan
@~~~Wisła4ever
Aż taki dobry jest ? To chyba nie oglądałeś wszystkich meczy Wisły z tego sezonu.

6            -9
dann
kadra
Z nasza kadrą coraz gorzej..teraz pora na rezerwy... Mają odejść Lucas, Kamiński, Lech, Furtak, Buras, Szywacz, Kolanko i pewnie Kościelniak...

6            -6
~~~Wisła4eve r
MauroFan
Tak, aż taki dobry. Człowiek który odpowiada za jego transfer zasłużył na gratulacje. Świetny stoper w każdym meczu dawał ile mógł. Oglądałem wszystkie mecze.

12            -3
stary wiślak
d19! Co tu jest do rozumienia?
W czerwcu cały zespół był nisko oceniany,bo grał,jak grał i z tych ocen akurat Guzmicsowi wyszła najlepsza średnia. Oczywista,oczywistość.

13            -9
d19
stary wiślak
Widzę, że Ty nie rozumiesz o co mi chodzi. Powyżej część osób nagle zachwyca się grą Guzmicsa, a ja pytam jak można się zachwycać zawodnikiem, który dostał średnią not poniżej przeciętnej (za przeciętną uważam 5). Sam stwierdziłeś, że był najlepszy, ale cała drużyna grała słabo czyli on też był słaby. Albo z drugiej strony wcale on nie był tak słaby jak wskazuje na to nota, tylko osoby oceniające nie bardzo miały o tym pojęcie i z góry na dół dawały niskie noty.

7            -5
wariattsw
witam
Chciałbym, aby wyjaśnił mi to ktoś mądry. Tylko nie ten co udaje mądrego tylko rzeczywiście mądry. Mamy ten 80-sięcio milionowy dług wobec Cupiała, nie wiem czy do tego też się wlicza zaległości wobec zawodników. To czy Prezes Cupiał nie widzi, że jest źle i trzeba coś zmienić? Nawet jeśli nie sprzedać klub cały to może choć cześć udziałów. Niech mi ktoś wytłumaczy jak my z tym długiem dostajemy licencję, jeśli to jest pewne, że w ciągu 2 miesięcy tyle milionów nam z nieba nie spadnie? Jak ja bym chciał, aby chociaż nie było tych długów i po woli budować wszystko od nowa, ale z jakimś planem na przyszłość... :(

6            -6
FANATYK90ABG
gdzuie są testowani napastnicy ?!
amatorka! ruszczie sie, . Ciekawe czy przyjdzie chociaż napastnik i z 3 pomocnikow?

3            -7
EryK
@wariattsw
Dług wg ostatnich doniesień wynosi 125 mln. Mimo to nie on tutaj jest istotny, ale długi wobec byłych i obecnych pracowników (zawodników) klubu oraz pewnie długi do innych instytucji. Czyli długi bieżące a nie dług do spółki "matki". Czy Ty sądzisz, że czeka kolejka chętnych do kupienia Wisły a Cupiał nie chce jej sprzedać? Czy jak to sobie tam w głowie poukładałeś?

6            -2
wariattsw
@EryK
Zminusowano mnie za zadanie pytania, okej ;) Dzięki Eryk za wyjaśnienie. Jeśli chodzi jak sobie to poukładałem w głowie to nie tak jak myślisz, że ja przypuszczam iż jest kolejka do kupienia Wisły. Wiem, że taka mogła być gdy Wisła była w swoich latach najlepszych, ale teraz jak by się znalazł wielki Pan co chciałby zainwestować w Wisłę razem z właścicielem to było by bardzo przyjemnie, ale to na razie pewnie marzenia i bądźmy myśli takiej, że już od następnego sezonu powalczymy o coś więcej niż 6 miejsce.

2            -2
EryK
@wariattsw
Wisła zawsze była na sprzedaż. Nie było nigdy nikogo konkretnego na jej zakup. Pojawiło się kilku oszołomów co tak deklarowało, ale można się tylko domyśleć, że chodziło im o rozgłos medialny, że niby ich firma taka bogata, że stać ją na wykup, albo chciało ją wykupić za bezcen. Mamy właściciela przewidywalnego. Gorzej gdyby nas wykupił ktoś kto by nas zniszczył w ciągu roku. Wszyscy nawołujący do tego, że boss zrobił swoje i może odejść nie mają o tym zielonego pojęcia, że chętnych brak a nawet gdyby był mogłoby być 100x gorzej. Rozczulają mnie teksty dzieci piszących o tym, aby lepiej spaść i wyzerować długi i podobne brednie. Mogłoby to doprowadzić do tego, że Wisła przestanie istnieć na lata, albo w ogóle. Nie pamiętają już czasów sprzed TF, albo po prostu jeszcze ich wówczas najzwyczajniej nie było jeszcze na świecie. Poza tym jestem głęboko przekonany, że przez tyle czasu boss rzuciłby kasą, ale nie jest to możliwe! TF wypełnia zobowiązania sponsorskie i nic extra bo po prostu nie może tego uczynić. To jednak za mało na utrzymanie budżetu klubu. Dlatego ciągłe cięcia i coraz gorsza sytuacja. Tym bardziej można potwornie żałować, że piłkarzyki i gwiazdorki nie potrafiły wygrać 2 meczy więcej i zapewnić coś więcej.

8            -4
MauroFan
@~~~Wisła4ever
Boguski też daje tyle ile może, to nie jest argument. Albo ktoś ma umiejętności, albo ich nie ma. Guzmics jest solidnym piłkarzem, ale nic ponad to. Na nasz poziom ligowy ok.

3            -2