Poniedziałek, 3 sierpnia 2015 r.

TS Wisła Kraków nawiązuje współpracę z Pogonią Lwów

W dniu 31 lipca br. w Krakowie odbyło się spotkanie prezesów Pogoni Lwów Pana Marka Horbania i TS Wisła Kraków Pana Piotra Dunin-Suligostowskiego. W ramach spotkania podjęto deklarację nawiązania ścisłej współpracy sportowo-szkoleniowej pomiędzy oboma klubami.

- Nawiązanie współpracy z tak zasłużonym dla polskiej piłki nożnej klubem jak Pogoń Lwów uważam za bardzo ważne wydarzenie w historii naszego klubu. Zaplanowana przez nas szeroka współpraca obejmująca wspólne szkolenie młodych zawodników, udział w turniejach organizowanych zarówno we Lwowie jak i Krakowie będzie cennym doświadczeniem dla obu stron - powiedział Prezes TS Wisła Piotr Dunin-Suligostowski.

Pogoń Lwów jest kontynuatorem tradycji powołanego wiosną 1904 roku we Lwowie piłkarskiego klubu gimnastyczno-sportowego V Gimnazjum działającego następnie od 1907 do 1930 roku pod nazwą LKS Pogoń. Lwowski klub sportowy był współzałożycielem Związku Polskiego Piłki Nożnej przy Związku Austriackim, Polskiego Związku Piłki Nożnej i Mistrzostw Polski. Pogoń jest obok Warszawianki jedynym polskim klubem, który nigdy nie spadł z ekstraklasy.

1938 roku Związek Polskich Związków Sportowych przyznał Pogoni Lwów tytuł „Najlepszego i najbardziej zasłużonego klubu sportowego w Polsce”. W ramach rozgrywek o Mistrzostwo Polski odbyło się 27 spotkań pomiędzy Wisłą Kraków i Pogonią Lwów, z czego oba kluby wygrały po 12 meczów a trzy zakończyły się remisami. W ostatnim przed wojną meczu Wisła Kraków pokonała Pogoń Lwów 2-1.

Podpisanie umowy pomiędzy TS Wisła a Pogonią Lwów nastąpi we Lwowie w połowie września br.

Źródło: TS Wisła


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


2    Komentarze:

~~~Kepas
SUPER
Dwa najstarsze polskie kluby(nie musze chyba tlumaczyc, ze prawdopodobnie to Wisla byla pierwsza w Krakowie). Swietny pomysl wspolpracy ;) Achh piekny Lwow.

29            -5
~~~Bebetto
Współpraca z Pogonią Lwów i innymi klubami z którymi
zawarto umowy jest zacna, tylko co Wisła i te kluby obok podpisania umowy osiągną dzięki tej współpracy. Szczególnie interesuje mnie Wisła. Może ktoś w tej sprawie się wypowie i poda korzyści dla klubu, bo już wiele takich umów podpisano. Pewnie wiele osób chciałoby coś więcej wiedzieć co na tym zyskaliśmy, albo zyskamy.

23            -10