Wtorek, 29 grudnia 2015 r.

Radosław Cierzniak najlepszy jesienią!

Zgodnie z zapowiedziami prezentujemy po kolei zbiorcze wyniki Waszych głosowań na "piłkarza meczu". Jesienią br. wiślacy rozegrali 22 oficjalne spotkania i w nich ocenialiście na naszych łamach poszczególne występy. Te przez nas zebrane dały nam właśnie wynik, który bezdyskusyjnie wskazał tego zawodnika, który był wg Was najlepszy w całej rundzie. Zwycięzca nikogo nie zaskoczy - jest nim Radosław Cierzniak!

Jego średnia nota z 21. występów wyniosła 6.36 punktów i to jedyny z wiślaków, którego wynik zaczyna się od "szóstki". Ale to nie jest bez wątpienia dla nikogo zaskoczeniem, bo też Cierzniak aż 11 razy (!) wybierany był na najlepszego piłkarza danego spotkania. Już sam ten fakt mówi, że pozostanie tego zawodnika w naszym klubie powinno być dla naszych działaczy sprawą bez mała priorytetową.

Na pewno pogratulować trzeba też zawodnikom, którzy znaleźli się kolejni na liście, czyli bez wątpienia Bobanowi Joviciowi, który jesienią na pewno wyraźnie podniósł swoje umiejętności i nie bez przypadku znalazł się tak wysoko.

Kolejni w rankingu są nasi stoperzy, czyli Arkadiusz Głowacki i Richárd Guzmics, ale też dla całego zespołu znamienne jest to, że w czołowej czwórce rankingu nie ma żadnego zawodnika ofensywnego!

Pierwszym takim jest piąty w zestawieniu Wilde-Donald Guerrier, który - przyznacie na pewno - bynajmniej nie rozgrywał najlepszej w swoim wykonaniu rundy. Zresztą może warto przypomnieć, że to właśnie on był najwyżej ocenianym wiślakiem wiosną br.

Ciekawe jest też to, że tylko siedmiu zawodników otrzymało od Was średnie noty z całej rundy powyżej wyjściowej "piątki" - a wynik ten, poza wyżej wymienionymi, otrzymali jeszcze tylko Krzysztof Mączyński i Paweł Brożek.

Najlepszy wynik, jeśli chodzi o noty danego meczu, wiślacy otrzymali od Was za wygrane aż 6-0 spotkanie z Podbeskidziem, w którym średnia ocena zespołu wyniosła 7.95 punktów. Najgorszy wynik to przegrane 0-2 spotkanie z Lechią - za które wynik to zaledwie 2.99 punktów. Ostatecznie średnia ze wszystkich 22 spotkań dała 4.94 punktów, co oznacza niestety raczej negatywny odbiór gry wiślaków, jako takiej. Na pewno wpływ miało jednak na to ostatnie sześć spotkań rundy, z których aż pięć nie dało średniej powyżej wyjściowego 5.0.

Najwyższy wynik indywidualny jesienią to 9.20 punktów dla Pawła Brożka w spotkaniu z Podbeskidziem, najgorszy zaś to zaledwie 1.41 dla Tomasza Cywki za występ w Łęcznej, przeciwko tamtejszemu Górnikowi.

Oto komplet średnich ocen z rundy jesiennej sezonu 2015/2016:

IMIĘ I NAZWISKO ŚREDNIA MECZÓW
33. Radosław Cierzniak 6.36 21
5. Boban Jović 5.83 20
6. Arkadiusz Głowacki 5.65 19
26. Richárd Guzmics 5.56 20
77. Wilde-Donald Guerrier 5.34 16
29. Krzysztof Mączyński 5.13 20
23. Paweł Brożek 5.02 17
4. Maciej Sadlok 4.91 13
21. Łukasz Burliga 4.79 20
9. Rafał Boguski 4.40 21
50. Rafael Schuler Crivellaro 4.35 12
10. Denis Popovič 4.27 15
7. Maciej Jankowski 4.25 19
8. Alan Uryga 4.25 19
19. Tomasz Cywka 3.38 11

Kilku zawodników, którzy jesienią występowali, nie znalazło się na powyższej liście. Jak bowiem wiadomo - do rankingów zbiorczych, jak np. "piłkarz rundy" kwalifikowani są tylko Ci zawodnicy, którzy oceniali byli w minimum 50% rozegranych spotkań. I są to: Jakub Bartosz (średnia 5.87 w 3 meczach), Grzegorz Marszalik (4.37/3), Kamil Kuczak (3.52/2), Krystian Kujawa (3.10/2), Jakub Mordec (3.06/1), Michał Buchalik (2.67/1) oraz Michał Czekaj (2.08/1).

Przypominamy też zwycięzców w poprzednich rundach:

wiosna 2015 - Wilde-Donald Guerrier (5.49)
jesień 2014 - Arkadiusz Głowacki (6.12)
wiosna 2014 - Semir Štilić (5.50)
jesień 2013 - Arkadiusz Głowacki (6.63)
wiosna 2013 - Radosław Sobolewski (5.46)


 Redakcja

Tagi:Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

kibic1
fajnie jakby został
ale podobno juz nawet z nim nie rozmawiają bo nas na niego nie stać.czyz nie lepiej pozbyc sie kilku balastów którym sie tez płaci niemało i dac wiecej Radkowi, ale czy ktos u nas mysli.pewnie znowu beda niezliczone testy bramkarzy.

19            -3
Krow Mando
Obrona
Jak zwykle na jesień, obrona najlepsza, mimo ze 5 ostatnie mecze to wielka parodia. Po prostu jak się nie strzela bramek, to się nie wygrywa, nawet z dobra obrona.

11            -1
Kosmaty
Nic dziwnego, że obrona najlepsza.
Jedyna formacja, w której na każdej pozycji jest solidny zawodnik nie budzący wątpliwości swoimi umiejętnościami. Do tego formacja zgrana już w poprzednim sezonie i mimo że jest małe pole manewru personalnie, to dzięki uniwersalności Burligi i Sadloka każda pozycja była obsadzona solidnie nawet jeśli jeden czy nawet 2 zawodników wypadło. No i miła niespodzianka w smutnej końcówce jesieni w postaci Bartosza. Nic więc dziwnego, że w najbardziej stabilnej formacji była najwyższa forma, najwyższe noty, no i młodzik wchodzący do gry także miał możliwość dobrze się zaprezentować. Odrazu zastrzegam, odnośnie noty samego Cierzniaka. Nie piszcie, że wstyd, że bramkarz wygrywa, bo to znaczy, że reszta drużyny kiepska. Takie postawienie sprawy deprecjonuje formę i osiągnięcie Radka. On zapracował na tą ocenę i pozycję swoją formą. To, że inni powinni grać znacznie lepiej niż obecnie nie ma tu nic do rzeczy. Inna sprawa, że faktycznie ofensywa w tym sezonie słabiutko i zdecydowanie do poprawy. Guerrier świetny początek rundy, ale później wyraźnie spuścił z tonu i grał znacznie słabiej, a mimo to jest najlepszym zawodnikiem ofensywy. Brożek niestabilny. Kurcze jak strzeli gola, to zaraz dorzuca drugiego, a w kolejnym meczu zatnie się i tak mu zostanie na kilka kolejek. Brak snajpera który strzelałby regularnie to główna przyczyna słabszych wyników niż te, które były możliwe. I nawet nie jest to wina samego Brożka, który często wkładał masę pracy w mecz. Poprostu z wiekiem stał się innym zawodnikiem i już nie nadaje się na łowcę goli, który zostanie królem strzelców. Teraz lepiej pasowałaby mu inna rola. Niestety to wina wąskiej kadry i braku snajpera jakim kiedyś był np Frankowski.

6            -2
Kosmaty
Swoją drogą solidna obrona oznacza jeszcze jedno:
Są solidne fundamenty do budowania mocnego zespołu. Nie bez przyczyny na każdym kroku mówi się, że drużynę buduje się od obrony, albo że mecze wygrywa się atakiem, ale puchary obroną. Kiedy nie strzeli się gola można punkty uciułać, ale kiedy się gola straci można wyjść z niczym. Po sezonie ta formacja niestety diametralnie się zmieni (koniec kariery Głowy i prawdopodobne odejście Guzmicsa (ciężko będzie utrzymać podstawowego obrońcę uczestnika mistrzostw europy)), ale na bazie tej formacji można jeszcze w obecnym sezonie zbudować drużynę mogącą powalczyć o dobry wynik w tym sezonie i dającą podstawy już na kolejny sezon (nawet mimo tych kluczowych zmian w obronie). Poza tym widać tu jak wielkie znaczenie ma zgranie drużyny i stabilizacja.

2            -4
woytek1974
Gratulacje dla Radka
Fajnie, że mamy świetnego bramkarza ale jednocześnie ten wybór pokazuje prawdziwy obraz naszej drużyny. Mam nadzieję, że Mądre Głowy w naszym klubie też to widzą i coś z tym zrobią!

13            -1
~~~maxel
Ostatnią szóstkę
Pożegnam beż żalu. Myślę , że jeszcze Łukasz kopie się po czole Burliga i Maciek myślami od pół roku w Legii Sadlok też się załapią.

5            -4
Mario
Ceirzniak musi zostać! i nie ma żadnego ALE!!!!
koniec z mrzonkami itp., Radek zostaje z nami taki musi być komunikat!

12            -2
kibic 357
Priorytety
Musimy spowodować aby R.Cierzniak został w naszym klubie, pytania skąd na to finanse - odpowiedź zalegajmy z płatnościami prezesowi czy tez zarządowi a dajmy pieniądze piłkarzom którzy mogą przynieść dochody i rozwój klubowi.Właściwa inwestycja zawsze się zwraca i stawiajmy na rozwój.

7            -3
~~~wiślak90b r
komentarz
Klub który zawsze slynął z ofensywnej gry tzw krakowskiej piłki......a zawodnikiem rundy został. ...bramkarz Komentarz dodatkowy jest chyba zbyteczny...........

10            -1