Wtorek, 25 lipca 2017 r.

Gazeta Krakowska: TS Wisła nie uznaje oferty kupna klubu!

Jak informuje "Gazeta Krakowska" - pełnomocnik Stechert Gruppe, Norbert Bernatzky, otrzymał od Towarzystwa Sportowego Wisła oświadczenie, w którym członkowie zarządu krakowskiego klubu nie uznają jego działania w imieniu Stechert Gruppe. Zdaniem członków Zarządu Wisły, przesłany w dniu 21 lipca dokument nie spełnia wymogów oferty nabycia akcji Wisły Kraków SA.

Według informacji "Gazety Krakowskiej" dokument, który 21 lipca trafił do siedziby TS Wisła Kraków, zawiera liczne niespójności, w tym pieczątek oraz danych zawartych w dokumencie.

Więcej przeczytasz na łamach serwisu internetowego Gazety Krakowskiej, tutaj »


 Redakcja

Tagi:
Zobacz także:Najczęściej czytane w ostatnim tygodniu:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


54    Komentarze:

loskolczoner os
........
Miały być miliony i odbudowywana potęga, a zapowiada się na kolejną kompromitację i wojenkę, która tylko zaszkodzi klubowi...

63            -22
Stasiek
ts chce jak najdłużej prowadzić klub
nie mają pieniędzy niemcy mają tylko będą przedłużać i tak kupią i tak kupią

35            -24
Tochimo
Swego czasu
Wszyscy byli za Meresiem gdy ten kupował, teraz jest to samo. Oczywiście, tutaj kibice wiedzą więcej o tej firmie i złożonej umowie niż jakiś TS! To tutaj ludzie mają wgląd w umowy i kondycję firmy, a nie jakieś towarzystwa sportowe czy inne dziwadła...

34            -35
~~~TSW
wojna
Czyżby Pani prezes bała się o swoją posadę? Przecież to ogromna szansa dla Wisły na odbudowę potęgi.

57            -25
~~~FanNatic9 0abg! !
Lepiej nie sprzedawać 100 procent akcjii
Dogagajcie się jakoś nie róbmy jaj .. kasa jest Wiśle potrzebna a kibice chcą sukcesów Mistrzostw

23            -7
~~~oalf
Że co?
Sprzedawać! Chyba że chcecie kolejne 10 lat stać w miejscu z 20 mln długu i patrzeć jak Legła zdobywa kolejne puchary

29            -17
~~~tabaluga
Ehhh
Miało być super a tu kibole rozwalą transakcję. Już witał się z gąską... Przypominam tsowi że już pięć miesięcy czekam na swoje nagrody ;)

40            -10
~~~FanNatic9 0abg! !
Tsh powinien zrobić tak może bardziej telefonika
Że nowy właściciel ma dać 4 miliony euro na funkcjonowanie klubu i z 1.5 miliona euro na transfery i zarząd trenera zostawic.

7            -4
1991
BRAWO !
Będziemy budować klub po naszemu a nie za EURO NIEMCÓW ! Won z niemcami 100 % poparcia dla TS - lepiej skromie z zasadami niż budować kolosa na glinianych nogach za euro wujka niemcka, którzy jakby przyszło co do czego spuści nas do 6 ligi.. Polska dla Polaków !

24            -67
~~~oalf
Zaraz zaraz
A czy to nie jest tak że TS Wisła nie ma tu nic do gadania? Kwestią przejęcia klubu przez Stechert miała się chyba zajmować tylko Telefonika która dostała roczne pełnomocnictwo

20            -8
~~~Śląski Wiślak
Cytat z PS
Pojawił się też pomysł, aby do Krakowa ściągnąć jednego z byłych zawodników Białej Gwiazdy, inwestor jest już po wstępnych rozmowach z klubem tego zawodnika i uznał, że jest to możliwe do zrealizowania. Stwierdzono, że na podanie nazwiska jest za wcześnie. ??;-) Kuba

22            -7
luk1964
Transakcja
Audyt i sprawdzenie kondycji klubu to szansa na rozwój Wisełki. W biznesie jakim jest piłka przejrzystość i uczciwość to wymagane normy. Czego boi się TS tak postępując?

22            -8
RomTSW
Zwycięży Orzeł Biały?...
Kiedy czytam te zachwyty nad nowym niemieckim inwestorem, tylko dlatego, że ma spłacić nasze długi i obiecuje rozwój drużyny, mam tylko jedno pytanie: Jak będzie po niemiecku: "Zwycięży Orzeł Biały, zwycięży polski ród, zwycięży nasza Wisła, bo to krakowski klub!"? Przypomina mi się zdanie pewnego pisarza, którego w naszym kraju mało kto zna, a szkoda: "Niemiecka okupacja zrobiła z nas bohaterów, sowiecka robi z nas gówno". Z kolei w III RP wmówiono nam, że kapitał nie ma narodowości. Ciekawe, dlaczego coraz bardziej jesteśmy kolonią zachodniego sąsiada. Wystarczy popatrzeć na towary w sklepach: Chiny i Niemcy. Na gazety: ponad 90 procent tytułów lokalnych w rękach Niemców. Prasa kolorowa - wiadomo. Portale internetowe: wiadomo. Naprawdę macie to gdzieś? To znaczy, że te media zrobiły swoje. Ciekawe, kiedy się obudzimy. :-(

22            -38
~~~krzysiekk k...
Nie uznaje i nie musi
Bo nie jest stroną,a jest nią Tfonika bo ona ma pelnomocnictwo,wysyłanie wypowiedzenia tegoż pelnomocnictwa po zlozeniu tej oferty jest aktem żenady,prawo nie dziala wstecz,jesli mamy takich prawbikow nie dziwie sie ,ze przegrywamy sprawy w Uefa,klub zostanie sprzedany skonczy sie raj dla Skkw?to dlatego?

28            -10
nales
No to robi się ciekawie
Czekam na konferencję i dalszy rozwój wypadków .

15            -1
~~~styc
TSW
TSW nie róbcie nam tego

20            -11
jumbo75
skromne zdanie
Wydaje mi się, że TS chce faktycznie dobra klubu. Wstrzymajmy się z opiniami. Być może chcą ochronić klub przed powtórką z Meresińskim.

21            -18
stary wiślak
Czyli co? Pytam się co?
Zrezygnować z poważnego inwestora,dla ambicji grupy ludzi? Jak długo można ciągnąć sytuację długów i nawet zaległości z wyplatą zobowiązań kontraktowych? Nie rozumiem tego zamieszania,albo zbyt dobrze rozumiem i nic już nie dodam!

24            -13
~~~Wiślak
innego chętnego może już długo nie być ...
bez sensu.. Niemcy chcą ustanowić budżet klubu na 80 mln czyli mniej więcej jak 7egła... Pytanie, czy Zarząd TS i SSA działa dla dobra Klubu?

19            -13
~~~Komentato r
Straszne
Wystarczyło, że na horyzoncie pojawił się Niemiec z walizką pieniędzy, a już wszyscy zapomnieli, co TS zrobił dla klubu i że TS to prawdziwi kibice Wisły, a prawie anonimowi biznesmeni o zupełnie niewiadomych intencjach. "Boją się o swoje posady", "TS działa na szkodę klubowi", "nie mają pieniędzy, a nie chcę oddać klubu" - to tylko wybrane komentarze kibiców, przeczytane w internecie, które zaczęły pojawiać się, jak tylko pojawiło się hasło o 80 mln zł dla Wisły. Napiszę tylko jedno - ludzie, leczcie się!

19            -29
~~~ja
tak czy owak..
znowu burza.. mnie interesuje jak będzie wyglądał mecz w Zabrzu... czy ta cała afera odbije się na chłopakach... i mam spore obawy...:rotfl:

17            -3
~~~Slaw
Tu jest Polska
Kompletnie mnie nie dziwi działanie Zarządu. Pokazują na czym im zależy i o co w tym chodzi.

9            -11
Kosiarz
tak na chłopski rozum
kto wykłada 40 mln.zł żeby swierdzić, że kończy zabawę... ile jest w stanie wyciągmąć za wyprzedaż piłkarzy... bo raczej nic więcej do sprzedania nie ma... Z tego co pamiętam to Meresiński przedstawił tylko obietnice, a nie przelew ... Tak czy inaczej znowu mamy mega niepewność co do dalszych losów. Pozostaje mieć nadzieję, że nie odbije się to na grze zawodników. Powodzenia Wisło!

15            -2
~~~Piki
A może
To element targowania się o ts chce większej kasy?

8            -3
~~~kulka
oferta na ostatnią chwilę
na łapu capu tak nie działa poważna firma. Mogli kupować po zakończeniu sezonu przedstawić wizję budowy klubu zrobić transfery. A tak wygląda na straszną amatorkę a mowa o 80 mln to już bajki straszne. Papier wszystko przyjmie

17            -13
~~~ddd
Ts pogielo?!
Wisła może znowu być wielka (+ BYŁY gracz Wisły może wrócić! ) a oni odwalja cyrki i może to się skończyć tragedia.Pani Sarapato,proszę pomyśleć o Wiśle! :-(

22            -13
Kosmaty
Jeśli są jakieś niespójności w przesłanych dokumentach
to oczywiście trzeba się temu koniecznie przyjrzeć... natomiast wątpię, by transakcja ta nie doszła do skutku. Jeśli ktoś wykłada 40 milionów na stół już w pierwszym rzucie, to raczej ze swojej strony wszystko ma pod kontrolą. Tak samo jak TS może nie uznawać pełnomocnictw, których samo nie wystawiało? Jeśli Niemcy potwierdzą te pełnomocnictwa, to tyle w temacie. Natomiast wiadomo teraz, że wszelkie niespójności i niedopowiedzenia trzeba szczególnie dokładnie przeskanować. Pytanie tylko jak to wpłynie na klauzule sprzed roku. To znaczy niby oferta wysłana w terminie, ale jeśli nie spełnia wymogów formalnych to tak jakby jej nie było. Jeśli Niemcy ją potwierdzą, ale poprawią dokumenty w późniejszym terminie (czyli de facto wyślą ją raz jeszcze), to czy wciąż jest to w ramach klauzuli, która wiąże TS ręce i stawia ich tylko w roli widza, w dodatku oddającego aż 60% kwoty zakupu dla TF, czy jednak TS stanie się równoprawną (i jedyną) stroną rozmów, a ewentualną kasę zgarniają w całości dla siebie? Jeśli Niemcy okażą się zdeterminowani i wiarygodni, to rozgrywka będzie się toczyła bardziej między TF i TS o kasę z zakupu (60% z 40 milionów to przecież aż 24 miliony złotych).

16            -3
~~~FanNatic9 0abg! !
Z jedanej strony giga kasa
Z 2 strony pełne poparcie dla TS bo uratowali moja Wiśle przed 4 liga!! I za to dziękuję. Super dobre transfery i pełne poparcie

24            -9
~~~Nestor
Osłabiają mnie
Ja nie wiem dlaczego w naszym kraju jest takie przywiązanie do pieczątek? Nie pieczątka jest ważna ale podpis osoby!! Jak widać przywiązanie do PRL-owskiej tradycji, że bez 20 pieczątek pismo jest nieważne w TS-ie trwa nadal. Nie chciałbym, aby Wisła przeszła na własność Niemców, ale do prowadzenia klubu przez TS też mam wiele zastrzeżeń. Może sprzedaż klubu nowemu właścicielowi nie byłaby taka zła. Mam jedynie nadzieje, że kolejna "wojenka" nie doprowadzi do tego, że będziemy mieli powtórkę sprzed roku, kiedy Wisła wylądowała na dnie tabeli.

6            -5
~~~FanNatic9 0abg! !
Chce MOCARNEJ I ZWYCIĘSKIEJ WISŁY BEZ DLUGOW
Juz teraz!! Chcę Mistrza Polski!

8            -7
edo
Orzeł Biały?
nie Orzeł ale Orlik. TS w współczesnym świecie nie zapewni jej całkowitej stabilizacji.

6            -2
~~~markos
I po herbacie...
;-)

1            -1
~~~PiotrS
A może
Nie chodzi o to aby zablokować transakcje tylko zrobić ją z datą po 23 licpa ? Czyz cała kasa nie poszła by wtedy do TS ? A to już dla nich spokój na dłuuuugie lata. Lada moment pewnie się okaże.

5            -3
~~~qazimierz
Heloooł! Wy macie kilkanaście milionów długu!
Skoro nie chcecie sprzedać klubu bogatemu inwestorowi, który uczyniłby z niego potęgę, to aby uratować twarz, powinniście do jutra spłacić wszystkie długi. Inaczej nie wytłumaczycie się baranki z tego wierzycielom. Oni was zniszczą! Miasto, piłkarze i wszyscy którym wisicie kasę też mają coś do powiedzenia! Jak ma się długi, to nie jest się w pełni niezależnym w podejmowaniu decyzji. I my zwykli kibice, którzy wspieraliśmy finansowo klub też mamy coś do powiedzenia! Abstra[...]ąc od tego, że i tak przegracie tę sprawę z prawnego punktu widzenia, jak wy wyobrażacie sobie ewentualną przyszłość, po tej wojnie jaką wywołacie? Przecież kibice, piłkarze, miasto, pozostali wierzyciele będą na was wściekli! Media was zaorzą! Sponsorzy się odwrócą. Pójdziecie na dno z długami i nikt wam nie pomoże! I nie błagajcie później nas normalnych kibiców o darowizny, skoro odstawiacie taką dywersję! Nie igrajcie z ogniem głupcy! Weźcie te 16 milionów, pozbądźcie się długów i skupcie się na działalności TS. Na dobrych relacjach z nowym właścicielem też byście zyskali, może dzięki swoim kontaktom też załatwiłby wam sponsora? Zresztą już samo to że piłkarska Wisła będzie wielka, ciągnęłoby też biznes TS wizerunkowo. Ech... jesteście głupcami. A może macie tak nabałaganione w papierach, że nie chcecie aby ktoś w nie zaglądał i dlatego gracie na czas? Ech... głupcy, to i tak wam nic nie da, a stracicie jakąkolwiek wiarygodność i będziecie mieli pod górkę... Opamiętajcie się póki nie jest za późno. No i jest jeszcze kwestia protestów łysoli na stadionie. Nie macie panowie żadnych racjonalnych argumentów do protestu i się tylko zbłaźnicie. stracicie twarz.

17            -12
Ukicookie
Dobro klubu?
Ja tylko nie wiem co większość ma na myśli stwierdzając: "to teraz się okaże czy TS na prawdę na ma sercu dobro klubu". Chyba udowodnili przez rok że im zależy i nie będę tu wymieniał co bo każdy z nas to wie. Co to za stwierdzenie - Marzena Sarapata boi się o swoje stanowisko? To Ja się boję że ona może odejść. Popatrzcie na poprzednich prezesów - Bednarz, Basałaj, Gaszyński itd... Jak dla mnie: nowy Sponsor, Inwestor - tak. Właściciel: nie koniecznie

15            -6
GrzegorzS
Rozsądne stanowisko
TS-u. Niom zaczniemy rozmawiac to powinna być porządna sformuowana oferta, plan inwestycyjny, powini być przedstawieni odpowiedzialni ludzie a nie tylko informacje od Migi i jakieś wadliwe pismo od nieznanego pełnomocnika. Coś to sprawia jednak wrażenie jakiejś partyzantki i oferty pod znakiem zapytania. Trzeba to pięć razy obwachać, by nie wpaśc w tarapaty.

12            -11
aadalbertoo
transfer powitalny
Na PS sugerują że wróci były piłkarz Wisły i są po wstępnej rozmowie i uważają że to możliwe. Transfer Kuby na dzień dobry. To bardzo populistyczne... ale nie pogardzam

6            -4
~~~kulka
Poczytajcie dziennikarze
pytając o Bernatzky`ego, ale tam nikt o nim nie słyszał. Ładny wałek chcieli zrobić dobrze że dziennikarze i kibice czuwają.

7            -11
~~~bodzio
manipulacje przekrętu sportowego
Poczytajcie uważnie artykuły przekrętu. Jak starają się uwiarygodnić wątpliwego "inwestora", prowincjonalną firmę bez wielkiego kapitału. Pierwsza wrzutka to że gostek który stoi za próbą przejęcia przyjaźni się z właścicielem Red Bula. Nawet jeśli to prawda to co z tego? (ciekawe czy właściciel Red Bula wie o tej "przyjaźni"). Dziś :80 milionów na rozwój klubu a w tekście że w tym jest 40 milionów zapłaty za kupno. Jak niby te 40 milionów które wpłynie do TF i TS wpłynie na rozwój klubu? Zaangażowanie przekrętu sportowego budzi niepokój.

9            -14
Kosiarz
Wierzyciele
Czy wie ktoś jaka jest granica ich wytrzymałości (przychylności) ?

3            -5
~~~Martens
As
Moze ktos sie boi audytu? Moze okazać sie ze spłata długów przez Ts to fikcja, obym sie mylił. Tak czy inaczej bez większego kapitału zostaniemy średniakiem.

14            -6
GrzegorzS
Kosmaty jak ktoś
w poważnym interesie wykłąda 40 milionów na stół jak piszesz to potrafi chociaz sforuować podstawowe zgodnie z wymogami procesowymi dokumenty. Pewnie, że można komus podpisać przejęcie nawet miliarda na serwetce z restauracji i prawnie to przejąc, ale potem jednak musza iść za tym znormalizowane zgodne z formami i zasadami dokumenty finansowe opatrzone własciciwymi pieczeciami podpisami. Narazie to od wczoraj powoli po szoku wywołanym pojawieniem sie oferty i jej wielkościa zaczynają się pojawiac informacje budzace wątpliwość i podważające ten projekt. Kurcze dokumentację ofertową to można meilem przesłać i może ona być dobra i własciwa. To sprawia takie wrażenie inicjatywy chwili, jak by ktos sie dowiedział cos komus kazał, uznał, ze to jakis pomysł na interes i postanowił wykorzystac momentbo jakis termin mija i trzeba zdążyć. To nie jest przygotowana strategia a wygląda na pomysł chwili impuls, z którego oferent się może w każdej chwili wycofać i uciec. Tak to kosmaty niestety wygląda. Do tej pory myślałem, że do TS wpłynęło sformalizowanie prawnie pismo a tu wychodzi, że owszem wpłynął do niczego nie zobowiązujący świastem formatu A4. To nie budzi zaufania. . TS zachowuje się rozsądnie nie odrzucił definitywnie, ale rząda formalnej ofery i biznes planu. Narazie te pieniądze to sa wirtualnie opisane, no co innego gdyby nagle na koncie TS pojawiło sie 40% z oferowanych 40 milionów. Była by inna mowa a tu mamy xle sporządzony i oznakowany dokument formatu A4.???

10            -5
~~~qazimierz
do FanNatic90abg ! !
Oczywiście TS należą się podziękowania za uratowanie Wisły. Jednak czas nie stoi w miejscu i nie żyjemy w próżni. Teraz nie mamy do czynienia z ratowaniem klubu, lecz mamy możliwość zrobienia wielkiego kroku naprzód. I ten krok niestety TS blokuje. Blokuje bo przedkłada swój interes nad interes Wisły. Im wielki klub nie jest potrzebny. Zadowalają się tym co jest bo dzięki temu kibole mogą robić swoje interesy. Nam normalnym kibicom Wisły zawsze chodzi jednak o to aby klub był wielki. Liczy się dla nas tylko Wisła. Nie żaden TS i ludzie za nim stojący. Dlatego pełne poparcie dla Wisły, nie dla TS!

15            -6
~~~xxx
Do Wiślaka
Czytaj ze zrozumieniem! Chca dac 80mln na rozruch.Z tego połowa idzie na zakup klubu, kolejne 20mln na długi- i z tego tylko 20mln zostaje na biezace działanie Klubu.

10            -2
~~~mario
Mario
Ja tam wolę poczekać na lepsze czasy,a szwaby niech sobie kupują u siebie kluby,Ts sobie poradzi.

6            -10
~~~tss
Powiem tak.
TS uratował Wisłę i posprzątał bałagan w klubie. Fajnie to wyglądało. Trener nowi zawodnicy wszystko z głową robione. Zajmujemy pierwsze miejsce i jestem pewny że z tymi ludzmi u steru możemy powalczyć realnie o mistrza. Ale żeby zaistnieć w Europie potrzebujemy większej kasy, a taką TS nam nie zagwarantuje nawet jak znajdzie sponsora. Ale nie możemy być sprzedajną k... i patrzeć tylko na kasę

7            -11
Kosmaty
@GrzegorzS
Dla tego na końcu dopisałem "Jeżeli Niemcy okażą się zdeterminowani I WIARYGODNI", dla tego też napisałem "[...] niby oferta wysłana w terminie, ale jeśli nie spełnia wymogów formalnych to tak jakby jej nie było. Jeśli Niemcy ją potwierdzą, ale poprawią dokumenty w późniejszym terminie [...]". Dziś kilka znaków zapytania powinno zostać wyjaśnionych na konferencji, bo jak narazie z oficjalnych informacji mamy wyłącznie oświadczenie rzecznika prasowego TS, że oferta wpłynęła oraz oświadczenie TF, że oferta wpłynęła i spełnia 2 podstawowe warunki umów sprzed roku (czyli zgadza się kwota i termin). Reszta to wyłącznie doniesienia prasowe.

2            -1
~~~Mike DeVili
Skoro już się zrobiło patriotycznie...
... to może nieco polskiej poezji. "Wolę polskie gówno w polu, Niż fijołki w Neapolu". I trochę dramatu "Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna". Szkoda, że minęły setki lat od czasów Wyspiańskiego i Tetmajera, a mentalność wielu z nas się nie zmieniła. Pomijam trollownię, bo kilka nicków powstało zapewne na potrzeby tej akcji ale przestańcie lansować retorykę sekty kurdupla w kontekście Mojego Ukochanego Klubu. Owszem nie znamy większości faktów. Oczywiście chwała obecnej ekipie TS i WKSSA za to co zrobili w ciągu ostatniego roku ale jeśli jest chociaż teoretyczna szansa na wielkie halo, to poczekajmy i zobaczmy ile możemy zyskać, a ile stracić. Chyba, że wolicie emocjonować się wyłącznie potyczkami z Sandecją czy Piastem. Jazda, jazda, jazda.

11            -7
~~~bodzio
kolejny przekręt przekrętu sportowego
Piszą że wróci były piłkarz Wisły. Niewiniątka oczywiście nie piszą o kogo chodzi. Wiedzą że kibice podjarają się że chodzi o Kubę. Kuba w Wolfsburgu ma bodaj 2 mln euro rocznie. Firma która chce przejąć Wisłę taką kwotę wydaje pewnie na wszystkich swoich pracowników za cały rok. Przekręt sportowy ohydnie manipuluje aby skłócić kibiców Wisły, zepsuć atmosferę w klubie i wokół niego nastawić kibiców przeciwko TS. Bolą ich dupska że Wisła zaczyna zagrażać ich legiuni.

14            -3
~~~zb
@~~~FanNatic90abg! !
szkoda, że wszystko na kredyt !

4            -1
~~~Kibic Wisły
Prawnicy, marketingowcy, księgowi :)
Myślicie że zarząd klubu postępuje niesłusznie ? chyba niektórzy zapomnieli juz o jednym takim ktory chciał przejąć klub a okazało się że jest kryminalistą... Zarząd robi dobrze, że dmucha na zimne i wszystko kontroluje i powinniście im bić brawo bo robią co mogą , żeby ratowac klub. Albo nie przeczytaliście do końca artukułu ze zrozumieniem albo sami podpisujecie umowy jak popadnie nie patrząc na konsekwencje. Ciekawe co byście pisali o zarządzie jesli akcje by zostały przekazane a ktoś rozprzedałby drużynę nie licząc się niczym. Tak jak i Wam tym ludziom zależy na tym, żeby Wisła miała pieniądze na działalność i żeby szła cały czas w górę. Cieszcie się, że mamy wreszcie mądrych ludzi u sterów i robią co do nich należy. Jeśli wszystko się wyjaśni i faktycznie ktoś wyłoży kasę na stół to super jednak jak na razie nie ma się czym podniecać i rwać włosów z głowy bo wszytko na to wskazuje, że to kolejny cwaniak który mysli, że trafił na głupszego.

10            -3
~~~.......
i tak trzymac
mie oddawac zlodziejom

6            -1
Robert.
@~~~krzysiekkk...
Jak to nie jest stroną? A kto? To Towarzystwo jest stroną, bo to do niego należą akcje, a Telefonika jest tylko pełnomocnikiem. Pełnomocnictwo nie oznacza, że ten który go udzielił nie może działać. Przeciwnie, może działać wbrew pełnomocnikowi i zablokować każde działanie pełnomocnika.

6            -1
Maxi
Gdzie są teraz ci tchórze co popierali przejęcie Wisły .....
...przez Niemców. Nie wstyd wam. Po tym co przeczytałem dzisiaj to przejąć nas chciał ktoś ala Meresiński Internacional . Bernatzky walną jakąś pieczątkę ,,, "Internacional DiplomaticMission People`s Diplomacy European Ukraine. European Parliament Accredtitation Brussels, Belgium. Norbert Bernatzky". Skontaktowaliśmy się z europejską misją Ukrainy w Brukseli, pytając o Bernatzky`ego, ale tam nikt o nim nie słyszał .Co więcej, u góry przesłanej przez niego oferty widnieje adres w Katowicach ze skrytką pocztową i adresem poczty e-mail, jednak innym niż na dole strony. Pismo wygląda tak, jakby zostało sporządzone na papierze firmowym European Agency Office - nie wiadomo, co to za twór. Pod podanym berlińskim adresem znajduje się... UFA, czyli wielka agencja zajmująca się handlem prawami marketingowymi i telewizyjnymi.

8            -4