Sobota, 16 września 2017 r.

Dariusz Wdowczyk: - Z przebiegu gry nie byliśmy zespołem gorszym

- Gratuluje przede wszystkim Wiśle zdobycia trzech punktów. Czy zasłużonych? Nie wiem, ale strzeliła dwie bramki i zdobyła trzy punkty. Z przebiegu gry nie byliśmy zespołem gorszym, a w wielu przypadkach to my prowadziliśmy grę. Znowu tego, czego zabrakło, to ostatniego podania oraz walki i takiej zadziorności, żeby ten dobry rezultat osiągnąć, żeby zdobyć bramkę. Nie udało się - powiedział po spotkaniu w Krakowie, trener Piasta Gliwice, Dariusz Wdowczyk.

- Przegrywamy spotkanie w końcówce meczu. Trudno jest mi się z tym pogodzić, bo wyglądaliśmy w dzisiejszym spotkaniu nieźle, ale niektórzy zawodnicy popełnili tak proste błędy, że na tym poziomie rozgrywek nie powinny się zdarzyć. Proszę o pół napastnika, nie całego, ale pół - zakończył Wdowczyk.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


8    Komentarze:

~~~FCChicago
FcC
Nie byliscie i to jest przerazajace...

32            -8
blacksmith
Zalatuje od Wdowczyka brakiem profesjonalizmu..
A tak zupełnie z innej beczki: Szczęście sprzyja lepszym

22            -6
ABAROS
Wdowczyk
Panie Dariuszu, z przebiegu CZEGO? Na pewno nie gry. Jedni i drudzy kopali się w czoło. Wisła ma zabójcze końcówki i indywidualność w postaci Carlitosa, dlatego zdobyła trzy punkty. Proszę nie pierniczyć o grze, bo czegoś takiego dzisiaj nie było - z jednej i drugiej strony.

63            0
ja-n
Pół napastnika ?
Przecież tak mozna określić Maćka Jankowskiego

35            -2
~~~Piki
A ja zaluje
Że nie jest już naszym trenerem Piast piłkarsko lepiej od nas wyglądał no ale za chwilę wyznawcy kiko się odezwa w obronie gry bez ładu i składu.

7            -13
Maxi
~~~Piki
Widać jak znasz się na piłce Piast w tym sezonie gra beznadziejnie a trener już szuka sobie alibi bo jest na wylocie i mówi że by mu dali pół napastnika ?? jak się muszą czuć napastnicy w Piaście skoro trener taką ma opinię . Facet o napastnika trzeba było prosić przed sezonem a nie szukasz teraz sobie alibi że w razie jak cię zwolnią to nie twoja wina . Wyjątkowo go nie cierpię w Wiśle mówił że klub nie ma wobec niego zaległości że nie jest tu dla kasy a potem upominał się o kasę . Tacy ludzie nie mają prawa trenować w ekstraklasie nie dość że to słaby trener to jeszcze obłudnik

7            -2
~~~qazimierz
do trolla o nicku Piki
Na jakiej podstawie twierdzisz, że Piast wyglądał od nas lepiej piłkarsko? Na podstawie opinii innych trolli? Bo meczu chyba nie widziałeś, skoro wygłaszasz takie osądy? Wisła grała może nie piękny, ale wyrachowany futbol. Mimo to posiadanie piłki do przerwy było 60 do 40 na naszą korzyść. Był to jednak bardzo wyrównany mecz. Im bliżej końca, tym coraz bardziej spychaliśmy Piasta do głębokiej defensywy. I to było kluczowe! Po tym poznaje się klasowe drużyny, że w najważniejszych momentach potrafią przejąć inicjatywę. Gdyby Piast był piłkarsko lepszy, nie dałby się tak zepchnąć. Bramki są zasługą indywidualnej jakości Carlitosa, ale też tego że mocno cisnęliśmy w końcówce. Ogólnie rzecz biorąc nasza taktyka w tym sezonie polega na tym aby dotrwać do 70 minuty bez strat i wtedy wrzucić wyższy bieg na zmęczonego rywala. To nie przypadek że w ten sposób odnieśliśmy wiele zwycięstw. Jak na naszą ligę to bardzo skuteczna taktyka. Niemniej jednak, w międzyczasie doszło wielu nowych piłkarzy ofensywnych i niedługo powinniśmy być w stanie zdominować rywala od początku. Potrzeba czasu na zgranie. W czym Wdowczyk jest lepszy od Ramireza? Po powrocie z niebytu w Pogoni cudów nie zdziałał i go zwolnili. U nas pobił rekord 7 porażek z rzędu. Nie chciał angażować się w życie klubu, pracował od godziny do godziny i uciekał szybko do domu. W Piaście dołuje, zaraz go zwolnią. Żeby nie było, mnie też swego czasu urzekła jego charyzma. To na prawdę bystry facet z jajami. Nic do niego nie mam. Zachował się w porządku, gdy nie opuścił klubu w najtrudniejszym momencie. Wyprowadził drużynę z dołka w który sam ją wpędził i dopiero później odszedł. Ten człowiek ma w sobie jednak coś nieprzewidywalnego, szalonego, jakiś niepokój. Czasy afery korupcyjnej odcisnęły nad nim piętno. Z pozoru bardzo rozsądny gość, jednak w każdej chwili może mu odbić jakaś palma, do głosu dojść jego druga, dzika natura. Ja tam wolę jednak Kiko, który jest na maksa zaangażowany w swoją robotę. To jego przewaga nad trenerami z ekstraklasowej karuzeli. A warsztatowo im nie ustępuje. Wisła jest życiową szansą dla Ramireza. Wdowczyk odejdzie z Wisły to pójdzie do Piasta. Wyląduje znów w ekstraklasie. Kilko w razie niepowodzenia wróci na niższy szczebel rozgrywkowy.

8            -6
~~~Tw bolek
qazimierz
Wyluzuj człowieku bo akurat Tobie przydało by się troszkę pokory w świetle tylu niespełnonych przepowiedni wieszczonych przez Ciebie. Nieładnie nazywać kogoś trolem a zwłaszcza kiedy ten ktoś ma takie samo zdanie jak eksperci w tv którzy patrzą na sprawę z innej perspektywy niż kibic zakochany w drużynie. Masz to coś że czytając Twoje teksty człowiek zaczyna w nie wierzyć ale w rzeczywistości już nie jest potem tak kolorowo.

4            -1