Poniedziałek, 9 października 2017 r.

Najnowszy raport medyczny. Kontuzja Vullneta Bashy nie jest poważna

Jak poinformowała oficjalna strona internetowa naszego klubu, sobotni mecz sparingowy z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, z drobnymi skręceniami zakończyli Zoran Arsenić oraz Denys Bałaniuk, ale obydwaj są gotowi do gry. Kontuzję odniósł natomiast Vullnet Basha, który narzeka na problemy z przywodzicielem.

Na szczęście uraz albańskiego pomocnika nie jest bardzo poważny i pod koniec tygodnia powinien on wrócić do treningów.

Cały czas rehabilitowany jest z kolei Fran Vélez. Zmiana pourazowa rozcięgna prostego brzucha nie pozwala jeszcze na wznowienie treningów, lecz Hiszpan znajduje się pod opieką lekarzy.

Podobnie jest w przypadku Patryka Małeckiego, który po artroskopii kolana będzie zmuszony pauzować przynajmniej miesiąc.

Do indywidualnych treningów wprowadzany jest z kolei Julián Cuesta, a do pracy z drużyną powracają Kamil Wojtkowski oraz Zé Manuel, którym stopniowo będą zwiększane obciążenia.

Źródło: Wisła Kraków SA


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


7    Komentarze:

edek16
Szkoda Małego...
Ale mam nadzieję, że przez to trener da więcej szans Bartoszowi i Wojtkowskiemu. ;-)

58            -4
~~~mk
Basha
No, rzeczywiście, uraz Bashy jest tak mało poważny że już tylko miesiąc nie trenuje.

6            -66
~~~mk
Basha
A nie, pomyliłem Bashę z Velezem. Mój błąd.

48            -10
~~~~the real thomas
...
mam wrażenie, że te ciągłe kontuzje nowych zawodników Wisły to pokłosie tego, że oni mało albo praktycznie nie grali w piłkę w ostatnim czasie... i dlatego coraz większa intensywność treningowa i obciążenia sprawiają, że ich mięśnie, stawy itd tego nie wytrzymują i potem muszą pauzować długie tygodnie aż dojdą do właściwej dyspozycji...

29            -3
~~~l
Hiszpanie powinni
powinni byc w podstawowym skladzie w wiekszosci poniewaz maja dobre wyszkolenie techniczne,drybling ,sklad na mecz ze Slaskiem Cuesta,Arsenic,Gonzalez,Glowacki,Sadlok Llonch.Imaz,Perez,Basha,ZeManuel,Carlitos

10            -39
Kosmaty
@~~~~the realthomas
To całkiem logiczne. Ale nie do końca tłumaczy sytuację. Ondraszek przeszedł okres przygotowawczy w pełni. Velez w zeszłym sezonie grał... pod koniec stracił co prawda miejsce w podstawowym składzie, jednak wciąż pojawiał się na boisku, tak jak i Basha. Kolar i Bałaniuk byli podstawowymi zawodnikami swoich poprzenich klubów przez cały ostatni sezon, z czego Marko już w tym sezonie przychodząc do Wisły był w rytmie meczowym. Nie można więc powiedzieć, że mieli długą przerwę w grze. Być może bardziej chodzi poprostu o intensywną walkę na treningach, w końcu skład jest na tyle szeroki i z tyloma nowymi twarzami, że nie można odpuścić, bo z łatwością można wypaść poza meczową osiemnastkę, nie mówiąc już o wyjściowej jedenastce. Druga kwestia to zwykły pech. Tak czy siak w tym sezonie ilość kontuzji jest niepokojąca. Praktycznie cały czas jest po kilku zawodników niegotowych do treningów na pełnym obciążeniu lub co gorsza zupełnie niezdolnych do jakichkolwiek treningów, a to bezpośrednio przekłada się na jakość gry w meczach o stawkę.

16            -3
GrzegorzS
No bileciki na legię ida dobrze, i jak
ktoś chce mieć pełny wybór to musi sie pospieszyć, bo na niektóre sektory za chwile ich braknie.

17            -5