Niedziela, 26 listopada 2017 r.

Wiślaczki lepsze od sosnowiczanek

Koszykarki krakowskiej Wisły wygrały swoje dziewiąte spotkanie z rzędu w rozgrywkach Basket Ligi Kobiet. Wiślaczki pokonały tym razem zespół JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec i to wysoko, bo aż 79-44.

Pierwsze minuty spotkania zapowiadały łatwe i spokojne zwycięstwo wiślaczek. Gdy w 2. minucie ładna akcję "2+1" przeprowadziła Cheyenne Parker było już 8-1. Jednak sosnowiczanki nie miały zamiaru łatwo się poddawać. Bardzo dobrze pod koszem radziła sobie najwyższa na parkiecie Egle Šikšniute, która ładnymi wejściami pod kosz zniwelowała przewagę krakowianek do jednego oczka, gdyż było już 8-7. Do końca pierwszej kwarty mecz się wyrównał i na kolejna część spotkania nasze zawodniczki wychodziły z tylko dwupunktową nadwyżką (17-15). Jednak kolejna część spotkania pokazała, kto w lidze będzie bił się o mistrzostwo, a kto tylko o pierwszą ósemkę. Bardzo dobra obrona wiślaczek oraz składne akcje w ataku spowodowały, że z minuty na minutę nasze zawodniczki zaczęły przyjezdnym odjeżdżać. Bardzo dobra zmianę daje mało wykorzystywana w dotychczasowych meczach Klaudia Niedźwiedzka, dobrze punktuje Leonor Rodríguez i do przerwy mamy wynik 40-23.

Ten w drugiej połowie otwiera dwoma ładnymi wejściami pod kosz Parker, a gdy w 24. minucie ładną "trójką" popisuje się debiutująca przed krakowska publicznością Tamara Radočaj jest już 49-26 i w zasadzie było "po meczu". Na koniec tej kwarty tym razem za trzy trafia Niedźwiedzka i przed ostatnią częścią meczu na tablicy jest 58-34. W pierwszych minutach ostatniej części spotkania ponownie dwie skuteczne akcje kończy Niedźwiedzka, dobrze w ataku prezentuje się również Sonja Greinacher i na trzy minuty przed końcem przewaga wzrasta do 40 punktów (79-39). Ostatecznie niedzielny pojedynek kończy się efektownym zwycięstwem zawodniczek "Białej Gwiazdy" 79-44.