Poniedziałek, 27 listopada 2017 r.

Do Niecieczy po zwycięstwo! Biała Gwiazda gra dziś z Bruk-Betem Termaliką

Sporo emocji towarzyszyło 17. kolejce LOTTO Ekstraklasy, ale to spotkanie, na które czekaliśmy najbardziej, zostanie rozegrane dopiero na jej zakończenie. Mowa oczywiście o czekającej nas dziś wieczorem rywalizacji piłkarzy “Białej Gwiazdy" z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. I choć popularne “Słoniki" są często ekipą niedocenianą, to nie mamy wątpliwości, że czeka nas kolejne trudne spotkanie, o czym świadczą choćby liczby.

Niepokonani od września

Na własnym stadionie ekipa z Niecieczy ostatni swój mecz przegrała… grając na wyjeździe z Sandecją. Oczywiście może to brzmieć zabawnie, ale jak wiadomo beniaminek z Nowego Sącza swoje mecze rozgrywa właśnie na tym podtarnowskim stadionie. Nie zmienia to jednak faktu, że od 17 września br. na własnym obiekcie “Słonie" są niepokonane, bo zaliczyły na nim zwycięstwa z Lechią i Piastem oraz remis z Arką. W międzyczasie, grając w delegacji, przegrali wprawdzie w Płocku, ale też wygrali w Szczecinie oraz dopisali wyjazdowe remisy z Cracovią i Jagiellonią - co daje bilans ostatnich siedmiu meczów z aż 12 punktami. I jest to… o jeden punkt więcej, od osiągnięć w analogicznym okresie Wisły Kraków.

W Niecieczy zawsze wygrywamy!

Za wiślakami przemawia z kolei inna statystyka. Wprawdzie zawsze w Niecieczy nasze mecze były wyrównane i niezwykle emocjonujące, to każdorazowo je wygrywaliśmy. W historycznej inauguracji 4-2, z pamiętnym debiutem na naszej trenerskiej ławce Dariusza Wdowczyka, a także wiosną bieżącego roku, kiedy to w doliczonym czasie gry gola na wagę trzech punktów i zwycięstwa 3-2 zdobył Mateusz Zachara. Podobnych emocji można się spodziewać także dziś, bo niecieczanie z góry zapowiadają, że zamierzają wreszcie na własnym stadionie Wisłę pokonać.

Debiut Wasyla?

Wiele wskazuje na to, że “Biała Gwiazda" zagra w Niecieczy ze swoim najnowszym nabytkiem, którym jest Marcin Wasilewski. Wprawdzie zawodnik niedawnego mistrza Anglii nie jest jeszcze w pełni gotowy do gry i być może niekoniecznie będzie w stanie wystąpić przez pełne 90 minut, ale trener Kiko Ramírez zapowiada, że chce już teraz skorzystać z tego doświadczonego defensora. I bez wątpienia fakt ten to dodatkowy “smaczek" czekającego nas dziś meczu.

Gramy u siebie!

Jak zwykle przy okazji wizyty Wisły w Niecieczy - sporą część trybun tego stadionu zajmą fani “Białej Gwiazdy". Można więc przyznać, że wiślacy będą mogli poczuć się tak, jakby grali to spotkanie “u siebie". I liczymy na to, że powinno im to pomóc w osiągnięciu jak najlepszego wyniku. A za taki uchodzić będzie wyłącznie zwycięstwo, bo też tylko ono pozwoli nam wrócić na ligowe podium.

Do boju Wisełka!


Poniedziałek, 27.11.2017 r. 18:00

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Wisła Kraków

17. kolejka LOTTO Ekstraklasy.
Stadion Sportowy Bruk-Bet Termalica, Nieciecza.
Sędziuje: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Transmisja TV: Eurosport 1 HD.

» Wisła zmierzyła się dotychczas w oficjalnych meczach z Bruk-Betem Termaliką 7 razy. 4 spotkań wygrała, 2 zremisowała oraz 1 przegrała. Bilans bramek to: 13-8.
» W pierwszej rundzie bieżącego sezonu Wisła po bramce Petara Brleka, w 89. minucie, pokonała niecieczan 1-0.
» Zawodnicy nieobecni w Wiśle:
→ Paweł Brożek (kontuzja),
→ Iván González (kontuzja),
→ Marko Kolar (kontuzja),
→ Pol Llonch (kontuzja),
→ Zdeněk Ondrášek (kontuzja),
→ Francisco Vélez (kontuzja).
» Wiślackie akcenty w Bruk-Becie Termalice:
→ w kadrze zespołu z Niecieczy znajduje się dwóch były piłkarz "Białej Gwiazdy". Są to obrońca Patryk Fryc oraz bramkarz Dariusz Trela.

 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


3    Komentarze:

~~~FanNatic9 0Abg!!!
Gramy u siebie
Tylko 3 pkt

44            -2
~~~El toro NH
Zabiorę do Niecieczy!
Panowie Spontan ... Jedzie ktoś ze mną ? Ja z NH

14            -2
~~~tss
oni są na 14 miejscu
my na 5. Bez jaj że tam nie wygramy. Trzy punkty w ciemno. Carlitos nich ładuje na bramkę jak w tarczę w turbokozaku i po sprawie :rotfl:

4            -2