Środa, 27 grudnia 2017 r.

Wisła złożyła ofertę transferu Szymona Żurkowskiego!

Jak poinformował katowicki "Sport", krakowska Wisła złożyła Górnikowi Zabrze ofertę transferu 20-letniego pomocnika, Szymona Żurkowskiego. Ta jednak, wg doniesień dziennika, "nie jest dla zabrzan satysfakcjonująca", tym bardziej, że beniaminek nie zamierza zimą osłabiać swojego składu.

Dodajmy, że Żurkowski ma podpisany z Górnikiem kontrakt do 30 czerwca 2020 roku.

20-latek jest wychowankiem MOSiR-u Jastrzębie Zdrój, skąd trafił do Gwarka Zabrze, a następnie do Górnika.

Źródło: Sport, własne


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


55    Komentarze:

mackub
to ciekawe
Bo albo mamy kasę tak sami z siebie albo dostaniemy ją za...Carlitosa. Tak czy siak nie jest to zła wiadomość, że kogoś chcemy kupić. Czyli to co opowiadał Kiko o braku kasy to chyba była duża przesada. No pożyjemy, zobaczymy. Sezon ogórkowy rozpoczęty!!!

53            -8
Kosmaty
Cóż, trzeba przyznać, że zaskakująca i pozytywna
informacja o zainteresowaniu i ofercie Wisły. A to, że Górnik nie chce sprzedawać czołowego piłkarza - w dodatku tak perspektywicznego - jest czymś normalnym. Jeśli już go sprzedadzą, to będą chcieli bardzo dużych pieniędzy, których Wisła niestety teraz nie ma.

47            -4
~~~FanNatic9 0Abg!!!
Mala
Szansa na powodzenie

36            -6
~~~~the real thomas
JJJBG
Fajnie, że złożyli ofertę, ale oni sami chyba nawet nie wierzą że im się uda. Chłopak już teraz jest wart jakieś około pół miliona lub milion euro. Ale i tak pozytywnie. Informacja idzie w eter mimo wszystko.

41            -7
~~~Zet
Heh
trzeba przyznać, że ambicje niezłe włodarzy naszego klubu, ale bez szans na ten transfer.

26            -10
~~~gk
to chyba zagrywka pod PR
bez jaj, to nierealne, działacz Górnika, który by go sprzedał teraz, gdy młody ma szansę na mundial powinien być sądzony za niegospodarność. Nikogo w Polsce nie stać na więcej niż 1.5m €, a co dopiero nas. A za niego to i tak byłaby mega okazja

29            -8
~~~samaprawd a
chyba tylko
po to żeby legii cene pobić

43            -7
~~~Nasa
Co najmniej dziwne
Kiko żali się wszędzie, że Wisła nie płaci pensji.. a składa ofertę za jednego z najbardziej utalentowanych pomocników w lidze. Choć oferta nie była satysfakcjonująca to napewno tez nie była niska.. To jak wkońcu jest? Są pieniążki czy ich brak??

27            -8
~~~Emiraty
Sponsor?
A co jeśli po nowym roku pojawi się jakis megasponsor? :) i wyłoży lekką ręką ten milion ojro?

20            -36
~~~Pablitos8 4
Żurkowski
Świetny zawodnik, bawił się w Krakowie z Perezem i Bashą jak z dziećmi, a ma dopiero 20 lat. Potencjał na najlepszego pomocnika naszej ligi i przyszłego kadrowicza. Ciężko będzie go ściągnąć.

34            -7
~~~teesik
@Emiraty
... a naprawdę uważasz że Żurkowski jest już warty kwoty ze znaczkami mln EUR ? Z całym szacunkiem do umiejętności Szymona, ale właśnie takie podejście klubów w tym kraju niszczy tą ligę i poziom piłkarski.

53            -6
Maxi
Ofertę to można złożyć nawet i na Messiego
I co z tego jak szanse że Barca przyjęła by ofertę Wisły są zerowe . Podobnie niestety jest z Żurkowskim . Górnik raz nie chce się osłabiać a dwa jak już to zawoła sobie za niego kilka milionów euro . Ta oferta to moim zdaniem przykrycie tego co mówi Kiko o tym że Wisła zalega pieniądze i jemu i zawodnikom za kilka miesięcy.

33            -8
~~~Marek z TT
Według informacji grubego Janka z TT
Wisła zaoferowała za Zurkowskiego 700tys euro. To byłby najwyższy transfer od czasów Meliksona. Tak jak wcześniej mówiłem Po spłaceniu długów mamy kasę na transfery. Od stycznia zarobiliśmy prawie 4,5mln euro

40            -8
TTT
szukać Żurkowskich w niższych ligach
A teraz tak na koniec dodam to co lubicie pisać najbardziej. " Brać Go !!!! " :)

23            -7
tekstyl
typowe działanie
by odwrócic uwagę od prawdziwych transferów.

35            -2
Kosmaty
@~~~Emiraty
W zeszłym roku była mowa o potężnym sponsorze (kilkakrotnie mówiła o tym pani Sarapata) i sprawa miała rozstrzygnąć się w tym roku. Więc to co mówisz teoretycznie jest możliwe. Jednak nie liczyłbym na taki rozwój wypadków. 1. rozmowy były trudne i jeśli zakończą się pomyślnie, to raczej nie na samym początku roku. 2. Nawet jeśli sponsor pojawi się już teraz, to efekty napływu gotówki znajdą przełożenie raczej latem niż już zimą. Pierwsze w kolejności będą spłaty istniejących jeszcze długów (choć to już końcówka w porównaniu do tego co było, to jednak wciąż istnieje) i ewentualnych bieżących zaległości. Jest mała szansa, że ewentualny nowy sponsor wyłoży taką kasę która od ręki starczy na wszystko. Nie ta liga, nie te warunki umów sponsorskich.

19            -7
~~~Hives4
Hives4
Ta oferta dla Górnika za Żurkowskiego to tylko i wyłącznie granie na dobry PR - żeby mówiono w mediach o Wiśle, że jest dobrze w kwestii finansowej i że wracamy do gry o najwyższe cele, więc sygnał dla piłkarzy, którzy faktycznie są w naszym zasięgu - chodźcie do nas. NAWET gdyby udało się wyjąć taką samą kasę na niego jaką są w stanie zapłacić zagraniczne kluby i dać mu super kontrakt to i tak by do nas nie przyszedł. Więc czy to faktycznie dobry PR? Ktoś w klubie chyba przedobrzył i jednak trochę ośmieszył klub. Równie dobrze można składać ofertę za Lewandowskiego...

15            -29
~~~qazimierz
No i macie odpowiedź dlaczego nie sprowadzamy Polaków
Bardzo ciężko jest o transfery dobrych, młodych Polaków. Za takich woła się wielkie pieniądze. A przecież nie interesują nas średniacy w średnim wieku, za których też trzeba swoje zapłacić. Dlatego sprowadzamy z zagranicy, bez odstępnego. W ten sposób udało się nam trafić paru bardzo ciekawych grajków, na których pozyskanie nie byłoby nas stać, gdyby grali w ekstraklasie. Tym bardziej trzeba docenić. że trafił do nas Wojtkowski. Nie zawsze jednak da radę takiego chłopaka wyłowić, bo ceny i żądania agentów są zaporowe. Na przyszłość, zanim ktoś zacznie psioczyć, że idziemy taką a nie inną drogą, proponuję przemyśleć jak wygląda polski rynek transferowy.

45            -3
taki tam
Kto przeczytał wywiad z prezesem Górnika
To już wie jakie są szanse na sprowadzenie tego zawodnika

23            -2
~~~ZK
żaden PR
o tym, że Wisła chce sprowadzić Żurkowskiego wiadomo było od dawna, kwoty jakie padały niech będą tajemnicą. Powiem tak, w Wiśle pod względem kasy już jest nieźle, naprawdę nieźle. Jeśli sprzedamy Carlitosa za 3 mln Euro, to będzie można się już skupić wyłącznie na bieżących opłatach. tylko do jasnej cholery zacznijmy chodzić na mecze...

34            -8
~~~Lukasz
Jakie ośmieszanie klubu
Żurkowski to piłkarz z ogromnym potencjałem, możliwe, że już poza zasięgiem finansowym wszystkich polskich klubów, jednocześnie piłkarz, którego zweryfikuje runda wiosenna, a może i kolejne. 700 tys. euro które gdzieś się tam przewija to konkretna oferta - oczywiście Górnik liczy przynajmniej pewnie na 2 jak nie 2,5 raza większą więc tego nie zaakceptuje, ale jeżeli serio są takie możliwości klubu to ok, zapytali i wiedzą na czym stoją.

27            -3
~~~mk
Wywalić Zarząd
Mogli przecież złożyć ofertę Messiemu, a nie iść na łatwiznę!

20            -72
TTT
do ~~~mk
Chłopcze zastanów się co piszesz troszkę się kompromitujesz.

37            -6
~~~WiślakTSW K1906
...
Prosty, aczkolwiek bardzo słaby i czytelny zabieg marketingowy by pokazać wszystkim do okoła, że w klubie wcale nie jest tak źle jak to mówił Kiko. Nie dajcie się nabrać na takie bzdury. :-)

17            -57
~~~sympatyk
...
a ja po cichu licze na zainteresowanie...Adamem Gyurco...nasz trener zna go b.dobrze z czasów swojej pracy na Węgrzech

32            -15
~~~Misiol z telefonu
To tylko marketingowa podpucha
Ale moze oznaczac ze faktycznie sprzedajemy Carlosa i czesc sumy zainwestujemy. Ale potrzebujemy przede wszystkim skrzydlowego

11            -18
Willem de Zwijger
Słusznie kilku Kolegów powyżej
zauważyło, że za ofertą Wisły nie stała bezpośrednio chęć sprowadzenia Żurkowskiego. Z góry było wiadomo, że szanse, by Górnik zgodził się na taki transfer, są żadne. Zasadne jest więc pytanie o celowość tej oferty. Odpowiedzi na to pytanie mogą być różne: 1. akcja mająca poprawić wizerunek klubu i sugerująca, że Wisłę obecnie stać na kupno piłkarzy (i to najlepszych ligowych), i klub nie musi ograniczać się do sprowadzania darmowych zawodników; 2. poprawienie PR po wypowiedziach Kiko na temat nienajlepszej sytuacji finansowej klubu; 3. odwrócenie uwagi od innego, finalizowanego już transferu; 4. sygnał dla potencjalnego inwestora, że klub będzie się rozwijał i warto w niego inwestować. Obecnie trudno powiedzieć, który z wymienionych motywów stał za ofertą władz Wisły.

31            -9
~~~abc
@~~~sympatyk
Też liczę, że Carillo monitoruje sytuację Węgra z Pogonii. To bardzo dobry skrzydłowy, ale tam zupełnie popadł w marazm. Ma jednak duże możliwości. Carillo by go szybko odbudował.

34            -1
~~~kibol z Reymonta
A nie lepiej tą kasę....
przeznaczyć na zatrzymanie Carlitosa?No chyba ,ze Carlitos juz jest sprzedany a klub tylko czeka na odpowiedni moment aby to podać do publicznej wiadomości.

16            -6
~~~bodzio
Plus dla zarządu
Jeżeli faktycznie Wisła zaoferowała 700 tys euro to zarządowi należy się pochwała. Oczywiście szanse transferu są nikłe, ale oferta w takiej wysokości z pewnością nie ośmiesza klubu a buduje jego pozytywny wizerunek. Oczywiście Górnik nie sprzeda go za taką kwotę, ale realna wartość zawodnika nie jest obecnie większa.

33            -3
~~~mopek
a piotrowski
z pogoni?

14            -4
~~~kibol z Reymonta
Ta oferta była zlożona juz jakiś ....
czas temu,gdy Żurkowskiemu kończył się kontrakt z Gornikiem a nowego jeszcze nie podpisał.Teraz to już jest nieaktualne a podanie tej wiadomosci do mediow to zabieg czysto marketingowy.

15            -5
~~~AaronWisl a
@~~~Marek z TT kasę na transfery mamy
Ale dla piłkarzy na wypłaty już nie,tak? Nie bredź.

15            -11
~~~Mazel
@~~~qazimierz bo takich zawodników
Się szuka po niższych ligach i kupuje się po 100tysięcy złotych.

20            0
Willem de Zwijger
@kibol z Reymonta
Sugerujesz, że Wisła złożyła Górnikowi ofertę za Żurkowskiego wiosną 2016? Szymon Żurkowski aktualny kontrakt podpisał 1 lipca 2016. Poza tym ten zawodnik jeszcze rok temu grał w III ligowych rezerwach zabrskiego klubu. I kolejna wątpliwość: co to za akcja marketingowa polegająca na informowaniu o ofercie kupna sprzed półtora roku? I co najważniejsze: byłaby to akcja marketingowa Górnika, a nie Wisły, bo przecież to ktoś od nich po upływie takiego czasu poinformował katowicki "Sport". Twoja teza budzi zbyt wiele wątpliwości, dlatego sądzę, że jeśli jest to akcja marketingowa, to ze strony Wisły, a poza tym ta oferta musiała dopiero co do Zabrzan trafić.

21            -5
~~~kibol z Reymonta
do Willem de Zwijger
Sugeruję,że złożyła ją w ostatnim letnim okienku transferowym (lipiec-sierpień 2017r)Nie przypadkowo Gornik dał Żurkowskiemu spora podwyżkę w grudniu tego roku bez przedłuzania kontraktu.Zresztą ten jego kontrakt z Gornikiem tez nie wiadomo jak jest skonstruowany.Niby obowiązuje do 30.06.2020r. a Gornik robi wszystko zeby tylko Żurkowski dograł ten sezon u nich.News poszedł w Polskę i pisze się i mowi w mediach o zawodniku ale takze i o klubach.W tym kontekście marketingowo zostało to nieżle wykorzystane.

14            -3
~~~Jatoja
Żurkowski
Jak dla mnie Junco zrobił to specjalnie żeby pokazać że o Polaków też się staramy :) Teraz już będzie mógł sprowadzić Chorwatow i Hiszpanów i nikt nie powie że nie chciał Polaka :) Swoją drogą ten Piotrowski z Pogoni nieźle się prezentuje i jego bym brał jak da rade

23            -4
Willem de Zwijger
@kibol z Reymonta
Tym samym sugerujesz, Kolego, że Górnik czekał z podaniem informacji o złożeniu oferty przez Wisłę prawie pół roku. Wybacz, Kolego, ale to jest zupełnie bez sensu. A co do podwyżki, to Żurkowski był wyróżniającym się piłkarzem Ekstraklasy, więc ta podwyżka jest jak najbardziej uzasadniona, nawet bez ewentualnych ofert (wcześniej ponoć tym piłkarzem miała być zainteresowana Legia). PS Można wiedzieć, skąd wiesz, że oferta była złożona w ostatnim letnim okienku?

11            -6
~~~Dragan
oferta
To że Wisła złożyła ofertę za Żurkowskiego już jakiś czas temu i że nie jest to świeża sprawa i że oferta została odrzucona napisał Michał Knura, więc prawdopodobnie jest to prawda i nie ma o co się spierać.

12            -2
Willem de Zwijger
@Dragan
Gdzie i kiedy Michał Knura pisał wcześniej o takiej ofercie? Jedyny tekst autorstwa tego redaktora, jaki znalazłem na temat propozycji kupna Żurkowskiego, pochodzi z 27 grudnia tego roku i odwołuje się do artykułu w katowickim "Sporcie". link » Owszem, wczoraj (a nie o wiele wcześniej) na TT Michał Knura podał również następujące info: "Wisła złożyła ofertę za Żurkowskiego już jakiś czas temu, to nie jest świeża sprawa. Oczywiście została odrzucona". Z tego wpisu nie wynika, kiedy oferta został złożona, ani skąd wiedzę, że oferta nie jest "świeża". Jednak nie sądzę, by taka oferta mogła trafić do Górnika półtora roku temu lub pół roku temu, co sugerował kolega Kibol z Reymonta. Dlaczego nie, uzasadniłem w swoich wcześniejszych wpisach.

10            -6
Kosmaty
Być może jest to zagrywka by pokazać,
że "chcemy polaków, ale nas na nich nie stać" i ma to tylko upudrować ciągłe sprowadzanie obcokrajowców (choć statystyki temu przeczą, bo aż 5 klubów e-klasy bardziej stawia na obcokrajowców, a 4 kolejne są niewiele "mniej obce" od Wisły: link » ). Ale nawet jeśli tak jest, to nic na to nie poradzimy, bo rzeczywiście Wisły nie stać na Polaków o odpowiedniej jakości. No prosta sprawa: tych, na których nas stać nie chcemy w klubie, bo są o wiele za słabi na nasze realne potrzeby (ot by rzeczywiście walczyć i może zdobyć miejsce w pucharach), a pamiętajmy, że kibice mają jeszcze wyższe wymagania (oczywiście mistrzostwo, najlepiej na wczoraj z przewagą 50 punktów). Z drugiej strony za tych, którzy mają potrzebną wartość sportową (jak rzeczony Żurkowski) i dadzą odpowiedni wynik na boisku, a może nawet zadowolą wybrednych kibiców Wisły... trzeba płacić takie kwoty, że nie stać na nie nie tylko Wisły, ale nikt w Polsce nie jest w stanie wydać tyle na pojedynczy transfer (jednocześnie zawsze znajdą się chętne kluby zagraniczne, a nawet jeśli będzie trzeba opuścić trochę, to przynajmniej nie będzie to ligowy rywal). Nawet jeśli jest się wyznawcą teorii spiskowej (Junco zły, bo nie chce kupować Polaków, woli swoich Hiszpanów... w dupie z tym, że przy okazji wyczynia prawdziwe akrobacje ze skromnym budżetem by sprowadzić takich zawodników jak Imaz, Basha, Velez, Llonch, Gonzalez, Wojtkowski, którzy z powodzeniem i łatwością podnoszą poziom Wisły, a nawet całej ligi, zamiast płacić duże prowizje agentom i kwoty odstępnego klubom takich piłkarzy jak np. Śpiączka (prawie milion złotych samej kwoty odstępnego, a chłopak w 21 spotkaniach dał zaledwie 1 asystę i 1 gola), a jak myślicie ile zgarnęli agenci i ile zarabiają Robak i Kosecki w Śląsku? Jednocześnie obaj RAZEM mają mniej bramek i asyst niż jeden Carlitos (przy tym transferze największe ukłony w stronę Ramireza, ale dalej potwierdza on słowa Junco).

10            -4
~~~Dżejkob
Zmyłka
Jest to działanie oby odwrócić uwagę od prawdziwych problemów. W kasie pustki, prowadzone sprawy sądowe z byłymi trenerami. Zaległości ze strony Włochów w sprawie przelewu za Brleka. Uwielbiam jak ludzie niezorientowani w sytuacji finansowej klubu piszą tu elaboraty. Ta władza nie wyprowadzi na prostą klubu nawet z tak skutecznym Junco. To Zarząd podejmuje decyzje i jak widać najpierw musi przytulić kasę dla siebie, później spłacanie długów oraz pensje dla pracowników. Proponuję kubeł zimnej wody dla wszystkich optymistów i ekspertów.

16            -50
gonzalez
luz
Panowie, nie wiem czemu się tak spinacie? To już oferty nie można wysłać za piłkarza? Skoro Wisła zdecydowała się na ten krok tzn, że chciała Żurkowskiego kupić za konkretną kasę. Inna kwestia jest taka, że Górnik tej oferty nie przyjął. I na tym zakończyłbym ten temat. Do wszystkich pesymistów... tak WISŁA jest wielkim klubem i może a wręcz powinna starać się zakontraktować najlepszych polskich piłkarzy młodego pokolenia. Dowód mamy w postaci (jeszcze niedocenianego) Wojtkowskiego. Ten chłopak to nasza przyszłość i materiał na świetnego zawodnika.

24            -3
~~~abc
@~~~Dżejkob
Wracaj fajfusie na druga strone Błon.

29            -6
~~~kibol z Reymonta
do Willem de Zwijger
Logika wskazuje ,ze musiało to być ostatnie letnie okienko transferowe.Wczesniej Zurkowski niczym się nie wyrozniał.Zagrał kilka meczy w I Lidze a większość w rezerwach Gornika.Tak faktycznie to odpalił z poczatkiem sezonu.Kto wie czy ta oferta nie została złożona po meczu Gornik-Wisła(3-2).Ale to juz czysta spekulacja.

14            -3
Willem de Zwijger
@kibol z Reymonta
Logika? Dlaczego Górnik dopiero teraz nagłośnił sprawę? Po co ktoś miałby po pół roku powiadamiać media, by stwierdzić (po pół roku!): Wisła złożyła ofertę kupna Żurkowskiego. Górnik przypomniał sobie o starej ofercie, by zorganizować akcję marketingową? Wybacz, Kolego, ale to jest niedorzeczne. Logika - jak to w powyższych wpisach starałem się uargumentować - wskazuje na coś przeciwnego: oferta wpłynęła w ostatnich dniach i jest to najprawdopodobniej efekt akcji marketingowej naszego klubu.

9            -7
~~~Romuald z pekaesami
@Willem deZwijger
Żeby podbić cenę za zawodnika, którego można byłoby sprzedać. Bo nie wiadomo jak będzie grać na wiosnę????

15            -4
Willem de Zwijger
@Romuald z pekaesami
Problem w tym, że Górnik nie zamierza teraz sprzedawać Żurkowskiego (patrz: wywiad z prezesem Sarnowskim), a podbijanie ceny pół roku przed ewentualną transakcją, zwłaszcza - jak sam piszesz - gdy nie wiadomo, jak zawodnik będzie grał na wiosnę, nie ma żadnego sensu.

3            -10
~~~Marek z TT
Aron
Śmieszny czlowieczku kto Ci powiedział że zawodnikom nie płacimy? Biedny płacząc Ramirez? Dzieciaku dorosnij. Najlepszy lewy obrońca ligi przedłuża z nami kontrakt bo mu nie płacą. Dorosnij

18            -5
~~~Misioł
@~~~Marek z TT
wydaje mi się, że Ramirez żalił się na temat sytuacji na początku, kiedy klub faktycznie nie płacił. Facet musiał mieć jakieś argumenty, chociaż ja bym na jego miejscu argumentował słabą grę rewolucją kadrową i nieprzygotowanymi do sezonu nowymi graczami. Ale teraz faktycznie mogą się jeszcze pojawiać poślizgi w wypłatach, ot choćby ze względu na to, że Genoa nie płaci rat na czas. A że Sadlok przedłużył, to spory sukces zarządu. Tylko wcale jeszcze nie oznacza, że płacimy wszystko na czas. Facet widzi, że idziemy w dobrym kierunku a zarabiając kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie nie ma zagrożenia, że w przypadku miesięcznego poślizgu jego dzieci nie będą miały co jeść...

11            -2
~~~AronWisla
@~~~Marek z TT Po pierwsze grzeczniej , nie jest Twoim
Kolegom. Po drugie jak nie masz pojęcia na dany temat to nie zabieraj głosu. Oczywiście , że są zaległości w wypłatach. Nie wiadomo tylko czy wynoszą miesiąc dwa czy trzy. Zanim coś napiszesz następnym razem to dwa razy pomyśl.

9            -7
~~~Romuald z pekaesami
Podsumowując: Nie podniecajcie się, bo nie ma kim.
Zachowujecie się jakby jakiś Messi albo Ronaldo do nas przychodził. Koniec tematu.

14            -1
~~~Romuald z pekaesami
@Willem deZwijger
Mówić można jedno a robić drugie. Piłka nożna od kuchni to stek kłamstw, kalumnii i insynuacji. To coś innego niż widok na murawę z pozycji kibica na trybunie...

17            -2
Willem de Zwijger
@Romuald z pekaesami
Zdaję sobie z tego sprawę, o czym piszesz, jednak przypominanie sobie o ofercie złożonej pół roku temu, by wypromować swego zawodnika, wygląda niedorzecznie. Zwłaszcza jeśli uwzględnić fakt zainteresowania - znacznie późniejszego (bo z grudnia tego roku) - tym zawodnikiem klubów zagranicznych i Legii. PS A Żurkowski nie jest teraz na sprzedaż. Górnik nie będzie sobie strzelał w stopę (czy nawet w głowę), gdy jego działacze myślą o walce o puchary na wiosnę. Dlatego wierzę prezesowi Sarnowskiemu.

6            -7
~~~niko
No Panowie troche nie tak
Po co te mądrości i dokazywanie jeden drugiemu....? Pytanie zasadnicze .... a odpowiedź prosta . Czy Żurkowski chce grać w Wiśle? ?? Byli już tacy co nie chcieli jak np. KAŁU UCHE .... WISŁA GO NIE ZATRZYMAŁA I POSZEDŁ ZA GROSZE. Górnik może mieć podobny problem... pozdrawiam.

5            -1