Czwartek, 18 stycznia 2018 r.

Kontuzja Kamila Wojtkowskiego

Jak poinformowała "Gazeta Krakowska" - do niestety wciąż licznego grona kontuzjowanych zawodników Wisły Kraków dołączył Kamil Wojtkowski. Jak wykazały przeprowadzone badania młody pomocnik "Białej Gwiazdy" uszkodził podczas treningu mięsień czworogłowy i czekać go może nawet sześciotygodniowe leczenie.

Przypomnijmy, że aktualnie wśród zawodników kontuzjowanych wymienić trzeba dwóch bramkarzy - Juliána Cuestę oraz Michała Buchalika, a także Jesúsa Imaza. Na szczęście urazy te nie wydają się być poważnymi.

Wciąż rehabilitację po kontuzjach odniesionych jeszcze w ubiegłym roku przechodzą Iván González, Fran Vélez oraz Zdeněk Ondrášek, a od początku okresu przygotowawczego tylko indywidualnie ćwiczy Paweł Brożek.

Na szczęście są też pozytywne informacje, bo do treningów z zespołem wrócili Arkadiusz Głowacki oraz długo nieobecny Marko Kolar.

Źródło: Gazeta Krakowska, Wisła Kraków, własne


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


9    Komentarze:

~~~tabaluga
ehhh
takie porównanie - jak był Smuda i mieliśmy tylko tak naprawdę jedną żelazną jedenastkę to posypało się wszystko dopiero w rundzie finałowej... Co jest nie tak z tymi zawodnikami a w szczególności z Cuestą? Przecież to bramkarz, kontaktu z zawodnikami i fauli ma jak na lekarstwo. Taki Załuska w roku 2017 rozegrał wszystkie spotkania w lidze jakie były a chłop starczy o dobre 7 lat... Masakra...

72            -2
~~~~the real thomas
...
najlepszy obok Carlitosa zawodnik ofensywny...

63            -8
Lerrisan
Kontuzje
Dobrze, że wraca Marko. Dużo sobie obiecywałem po tym zawodniku, a niestety nie miał tak naprawdę okazji na pokazanie swoich umiejętności. Arek wiadomo, kapitan, to też świetna wiadomość. Osobiście bardzo martwi mnie kolejna już kontuzja Cuesty. Wygląda na bramkarza, który może faktycznie zamurować bramkę i kiedy po jego transferze sprawdziłem jego profil w transfermarket, to naprawdę sporo po nim oczekiwałem. Na ten moment dla mnie numer jeden na bramkę Wisły, bo jak Buchalik, przy całym szacunku dla niego, gra, każdy widzi. Chorążka musi jeszcze nabyć doświadczenia, ale potencjał ma. Szkoda też Kamila, ale akurat w środku pola mamy wielu zawodników, więc, co może się niektórym nie spodobać, jego najłatwiej zastąpić. Największym jednak wzmocnieniem, według mnie, będzie powrót Ivana i Frana, zwłaszcza tego pierwszego.

29            -4
~~~qazimierz
do tabaluga
Bla, bla, bla... O Boże! Co jest z Milikiem? Kontuzja po kontuzji! A przecież tak profesjonalnie się prowadzi i ma takich profesjonalnych lekarzy... Co jest z Błaszczykowskim? To samo! Ojej! Co cię stało z Lewym? Przez tyle lat był jak robocop. Grał wszystko i nagle złapał kontuzję? Dziwne... wręcz podejrzane... Załuska był odporny na kontuzje na przykład, bo to bramkarz. Dziwne, żeby bramkarz mógł być w ogóle kontuzjowany, bo przecież nic nie robi. Nie rzuca się, nie koziołkuje, nie walczy o górne piłki wpadając na rywali. Stoi sobie jak ten słup. To skandal, że Miśkiewicz miał jakiś uraz! Za Smudy proszę ciebie, to były czasy! Wszyscy podlewali tuje, byli zajeżdżani na maksa, bez żadnych badań, wszystko na nos i byli zdrowi! Nikt nie był kontuzjowany! No, może dopiero w rundzie finałowej, ale to się przecież nie liczy... No i Franz nigdy nie szukał głupich wymówek, że są jakieś kontuzje w zespole. Bla, bla, bla... ;-)

45            -18
~~~tabaluga
@qazimierz
Porównywać piłkarzy skali światowej do naszej piłki kopanej xD z tego co wyczytałem to takie barcelony i reale będą miały w ciągu 65 dni 20 meczow, czyli jak dobrze liczę co mniej wiecej trzy dni grają, a u nas? przerwa letnia, zimowa, jak jest mecz w środę to już wszyscy padają. Ktoś to może uznać za czepianie, owszem, ale mało było kontuzji w tym sezonie? Chyba trochę za dużo.

39            -5
rafal
kontuzja troche dziwna
w relacji video z treningów w Hiszpanii to raczej choruje na język bo na nogę to wcale nie utykał..;-)

1            -13
~~~qazimierz
do tabaluga
Czy ty nie ogarniasz, że ja nie robiłem żadnych porównań, tylko kręciłem po prostu bekę z twojego wcześniejszego wpisu? Ta buźka z przymrużonym oczkiem na końcu nie była przypadkowa ;-) Nie mam nic do ciebie, jednak rozbraja mnie takie wielkie zdziwienie kontuzjami, próba snucia jakichś domysłów i paplanie z którego nic nie wynika. Jeżeli masz jakąś przekonującą, spójną teorię na temat ostatnich urazów w Wiśle, to ją zaprezentuj i najlepiej poprzyj dowodami, a nie zasypujesz nas jakimś chaotycznym zlepkiem półprawd, niczym Antoni w sprawie pewnej katastrofy... :rotfl: Kontuzje to rzecz złożona. Składa się na to mnóstwo czynników. W kadrze mamy urazy stare, przewlekłe, a także i nowe, cięższe i chwilowe. Zaraz może się okazać, że połowa kontuzjowanych wróci do składu. Jeżeli sztab szkoleniowy i medyczny znałby jakąś złotą metodę żeby zminimalizować ryzyko, to by jej zapewne użył. Ponawiam więc prośbę. Jeżeli wiesz coś więcej od sztabu, to podziel się tą wiedzą dla dobra Wisły. ;-) Na koniec, wywołany do tablicy dokonam jednak porównania, żeby ci pokazać, że pewne rzeczy są bardziej skomplikowane niż ci się wydaje. Owszem, piłkarze z topowych klubów grają dużo więcej i na większej intensywności niż ci z ekstraklasy. Jednak są to zazwyczaj starannie wyselekcjonowane jednostki, kosztujące grube miliony. Zachwycamy się techniką niektórych zawodników. Ale nie zapominajmy, że nie zrobiliby oni tak wielkich karier, gdyby nie mieli również odpowiednich predyspozycji fizycznych. Nie mamy tu do czynienia z przeciętniakami. Poziom wytrenowania też jest zupełnie inny. Odnosząc to do kontuzji, czasem są one wynikiem przeciążenia, a czasem prędzej złapie je zawodnik, który gra niewiele, nie jest w rytmie itd. Dlatego lepiej zostawmy tę dyskusję, bo jest ona jałowa. Niech się tym zajmą ci, którzy się na tym na prawdę znają.

22            -16
~~~MaxiWisla
@~~~qazimierz Bredzisz człowieku strasznie
Co drugi twój post to wypociny vide GrzgorzS. Ni to ładu ni to składu. Nie mówiąc już o sensu. Byle coś napisać.;-) ;-)

16            -30
cinefun
szkoda go
Chłopak ma talent, charakter i wlaściwe podejście, ale zdrowie go kompletnie zawodzi. Nie znam się na tym, ale oby udało się go jakoś wzmocnić. Musi być na to jakiś sposób, ale musi dostawać profesjonalne rady co robić żeby się wzmocnić bo on łapie ciężkie kontuzje i na dłuźszą mete to go wyeliminuje z poważnej kariery.

13            0