Poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r.

Daniel Gołda dla Zapinamypasy: - Mamy z Carlitosem wspólny cel

Gościem inauguracyjnego magazynu kibiców Wisły Kraków w radiu internetowym, Zapinamypasy.pl, był dziś dyrektor wykonawyczy "Białej Gwiazdy", Daniel Gołda. Tematem przewodnim były oczywiście sprawy kontraktowe zawodników, a głównym dementowanie plotki o rzekomym odejściu po zakończeniu bieżącego sezonu Carlosa Lópeza do... poznańskiego Lecha, która to przewija się ostatnio na forach internetowych oraz w mediach społecznościowych.

- W pierwszej kolejności, gdy taka informacja do nas dotarła byliśmy bardzo mocno zdziwieni, że taki temat w ogóle się pojawił w przestrzeni publicznej i że ktoś próbuje wokół naszej drużyny narobić zamieszania. Myślę, że nieprzypadkowy był termin tej informacji, bo ta plotka ukazała się w dniu meczu, kiedy jeszcze walczyliśmy o górną "ósemkę" - mówił Gołda. - Ja odczytywałbym tą informację, bodajże z Twittera, czy też forum kibicowskiego, jako próbę destabilizacji, czy próbę wprowadzenia niepokoju w szeregi naszego zespołu, bo mówiąc krótko - nie ma takiego tematu. Kontrakt Carlitosa został przedłużony na kolejny sezon. W umówionym terminie otrzymał on oświadczenie ze strony klubu o przedłużeniu kontraktu. Mogę potwierdzić, że w regulacjach PZPN-u istnieje możliwość - co należy zaznaczyć - uregulowania jednostronnie opcji umowy tak, aby to zawodnik miał uprawnienie do zawarcia kontraktu z innym klubem, po wpłaceniu kary umownej, natomiast to nie jest ten przypadek. Jasno i wyraźnie muszę to podkreślić, że takiej możliwości zawodnik nie ma. Otrzymał oświadczenie w marcu, o czym informowaliśmy zresztą na oficjalnej stronie internetowej klubu. Kontrakt jest przedłużony do końca kolejnego sezonu. Muszę także powiedzieć, że mamy z Carlitosem wspólny cel, chcemy aby Wisła grała jak najlepiej i żeby on poprawiał swoje umiejętności i prezentował się jak najlepiej, więc tego typu plotka nie ma pokrycia w rzeczywistości - przyznał dobitnie dyrektor Wisły.

- Cały czas rozmawiamy z Carlitosem o nowym kontrakcie, chcemy żeby był zawodnikiem Wisły przez dłuższy czas. Jego wpływ na wynik, na grę zespołu, jest niebagatelny, zresztą wszyscy widzimy jak ważnym piłkarzem dla Wisły Kraków jest Carlitos. Kwestia jednostronnego przedłużenia kontraktu wynikała z terminu w umowie, który on miał. Wynikał on też z przepisów cytowanych przez kibiców i łatwo sprawdzić do kiedy musieliśmy to zrobić. My z tej klauzuli skorzystaliśmy po to, aby mieć Carlitosa na kolejny sezon. Toczą się ponadto negocjacje w sprawie nowego kontraktu dla tego zawodnika. Aktualnie Carlitos ma kontrakt z Wisłą, który obowiązuje do końca czerwca 2019 roku i więcej nie muszę tutaj dodawać - podkreślił ponadto Daniel Gołda.

Ponadto Gołda potwierdził informacje dotyczące przedłużenia umów z Michałem Buchalikiem oraz Jesúsem Imazem. Dyrektor Wisły poinformował ponadto, że z tym drugim toczą się również rozmowy, aby jego umowa z "Białą Gwiazdą" obowiązywała dłużej, niż do końca czerwca 2019 roku. Gołda powiedział także, że Wisła negocjuje wciąż nowy kontrakt z Polem Llonchem.

Cały program przesłuchać możecie na stronie zapinamypasy.pl, tutaj », a warto to zrobić tym bardziej, że Daniel Gołda opowiadał także o formie wypożyczenia Petara Brleka oraz ewentualnych nowych umowach dla takich piłkarzy, jak Arkadiusz Głowacki, czy Paweł Brożek. Dodatkowo gośćmi programu byli również byli piłkarze "Białej Gwiazdy", Marcin Baszczyński oraz Andrzej Iwan.


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


19    Komentarze:

~~~GURULI 76
Brożek i Głowa
Z całym szacunkiem ale czas już odejść na emeryturę przyjdą następni młodzi i gniewni.........

105            -21
~~~FanNatic9 0Abg!!!
Jak by lopez zostal
Na dłużej to była by petarda

70            -2
~~~WisłaNaZa wsze
bardzo dobra
audycja. Polecam. W ogóle uważam jak o nas robią programy to trzeba słuchać, nabijać im słuchalność aby im się opłacało robić o nas programy. Także TSW na weszło też polecam. Programów o innych klubach nie polecam ;-)

59            -1
Szczypior
Zamieszanie robią
panny Amiki lekkich obyczajów pod auspicją niekaranego Fryzjera.

28            -3
Szczypior
Redaktor zapnijpasy
Pozdrawiam, kultura, rzeczowość prowadzenia dziś i podczas relacji meczy Wisły.

35            -3
kalafior
Głowacki i Brożek
Tak na nich narzekacie, tak mówicie żeby kończyli kariery, a tak naprawdę nie wiadomo w jakiej formie teraz jest Paweł bo ciągle gra Carlitos który ma pewne miejsce w 11. Po sezonie Carlitosa pewnie sprzedamy za kilka milionów i co wtedy? Nasza liga jest specyficzna i od lat strzelają tu zawodnicy mający patent na Ekstraklase np Robak, Paixao, Piech itd. Po za tym jeśli nastają trudniejsze chwile w zespole, jeśli potrzebna jest chłodna głowa i doświadczenie to tacy zawodnicy są nieocenieni. Tak samo jak niektórzy z Was nie widzą tego jak wielkie znaczenie ma "szatnia" czyli spójność, atmosfera, przywództwo. W trudniejszych chwilach potrzebni są tacy zawodnicy, którzy mają Wisłę w sercu a nie tylko tacy którzy czekają na przelew lub dla których Wisła to przystanek i możliwość wybicia się. Szkoda że niektórzy patrzą tylko krótkowzrocznie. Młodzi też potrzebują takich weteranów od których mogą nauczyć się profesjonalizmu, stylu bycia czy pokazania miejsca w szeregu żeby czasami sodówka nie odbiła. Szanujmy legendy, tak mało ich w dzisiejszych czasach zostało w świecie gdzie rządzi pieniądz

60            -59
szczebelek
Konieczność odmłodzenia kadry...
Szczerze to jak nowe kontrakty lub ich przedłużenia należą się Llonchowi, Bashy czy Velezowi, bo legendy to fajna sprawa gdy ich forma na danej pozycji pozwala im na grę... Głowacki ma podobne problemy jak na początku pobytu we Wiśle czyli regularne kontuzje w sumie Wasilewski ma ten sam problem...Co do Boguskiego czy Brożka podam przykład Żurawskiego był w tym wieku co oni gdy wrócił i zauważył, że jest słabszy poprosił trenera by go nie wystawiać o ile w poprzednim sezonie ta dwójka strzeliła 18 bramek to w tym jest mizeria i serio nie ma podstaw liczbowych. Cywka czy Mitrovic? Wolałbym w ich miejsce kolejnego Bashe czy Halilovicia...

23            -5
Maxi
kalafior
Bzdury piszesz i tyle . Brożek jest w formie beznadziejnej od 2 lat i już rok temu nie powinno się z nim kontraktu przedłużać bo grał piach . To że mają Wisłę w sercu nie znaczy że mają grać u nas do 50 ki . Krótkowzrocznie to patrzysz ty !!! Wisła płaci tym ,, weteranom ,, grubą kasę za nic dosłownie za nic bo albo nie grają albo jak Boguski grają fatalnie . Młodzi mają wzory w Wiśle chociaż by taki Sadlok .

40            -16
kalafior
@Maxi
Gdyby zostali to pewnie za dużo niższe pieniądze. Sadlok ma być wzorem? Przecież jak spóźniali się z wypłata to pierwszy chciał kontrakt rozwiązywać, dla mnie on nigdy nie będzie legendą na miarę Arka czy Pawła

14            -8
~~~z podgórza
Transmisja
Same ogólniki zero konkretów, szkoda że nie było pytania o inwestora i sytuację finansową.

15            -7
~~~zjarany typ
carlos
Martwi to, że jest coś na rzeczy z tym odejściem Carlitosa, o czym nawet Iwan mówi w drugiej części audycji...

9            -5
~~~~the real thomas
...
Nie wiem czego wy oczekujecie ? że zostanie z nami na 5 lat ? :D Przecież każdy w miarę ogarnięty kibic Wisły wie, że po sezonie będziemy się żegnać z Carlitosem, pytanie tylko na jakich warunkach. Czy przedłuży z nami kontrakt i wyciągniemy większą kasę, czy nie przedłuży i puścimy go za ok 2 mln euro.

22            -2
~~~Raf
Raf
Na szczęście ktoś pomyślał i zabezpieczył te kontrakty możliwością automatycznego przedłużenia. Kolejne gorące tematy to przedłużenie Lloncha i Bashy, bo będąc w zdrowiu powinni we dwójkę zabezpieczać def. pom. I na koniec mały prztyczek. Brakuje dziś kreatywnego pomocnika, który by obsłużył Carlitosa ułatwiając mu grę. Przypominam tu Semira Stilica, z którym rozwiązano kontrakt. Od samego początku nie potrafiłem zrozumieć jak można było dopuścić do takiej sytuacji. Piłkarz skrojony na tę ligę odrzucony przez klub. Mając w głowie chęć zwolnienia kiko piko co było widoczne od początku, a później potwierdzone w wypowiedziach po zatrudnieniu Carrillo, jak można było dopuścić do pozbycia się tak świetnego piłkarza, który teraz - dobrze wkomponowany w grę zespołu miałby na jej wyniki niebagatelny wpływ? Totalnie tego nie rozumiem i tutaj wbijam potężną szpilę w działania osób za taki stan rzeczy odpowiadających.

20            0
nales
the real thomas
To oczywiste , nikogo nie zatrzymamy na siłę . Wszyscy się zgadzają , że to inteligentny gostek - to co ? sądzicie , że nie zna realnej swojej wartości , że tego nie widzi jakie układy w Wiśle panują ? . Na jego miejscu zachowałbym się podobnie skoro to On w sumie decyduje o wartości zespołu , a siedzący na ławie mają zdecydowanie wyższe kontrakty . To klub winien spowodować żeby chciał podpisać nowy kontrakt i tyle w temacie . Już dawno o tym pisałem w swoich komentach : dla legend klubowych szacunek , kontrakty dla grających na boisku - chyba zrozumiałe dla wszystkich .

15            -1
Tss
Z tego co mówił Iwan
można wywnioskować, że z Carlitosem mozemy się pożegnać już przed lub w trakcie rozgrywek finałowych. To by oznaczało wakacje dla nas wszystkich, bo bez niego nic nie ugramy ponad 7-6 miejsce.

7            -15
Maxi
kalafior
Sadlok jeszcze nie jest legendą Wisły ale może nią być . Każdy popełnia błędy i on też. Obecnie Sadlok podpisał nowy kontrakt na 3, 5 roku i wypowiada się w samych superlatywach o Wiśle że chce być jej kapitanem że dobrze się tu czuje i że Wisła nie jest mu obojętna . Arek Głowacki to legenda Brożek też ale i oni popełniają błędy poczytaj sobie tutaj link » Arkowi ciężko było powiedzieć trzy zdania . Skład trzeba odmłodzić i tyle kontrakt za piękne oczy ??? i za zasługi chcesz dawać . Mówisz Brożek sory kolego ale on się już nie przyda mamy Carlitosa tak mamy Kolara , Bałaniuka . Pamiętasz jak było ze Stępińskim nie grał u nas bo Brożek blokował mu miejsce poszedł do Ruchu walną tam naście bramek i odszedł za 1,5 miliona euro .

19            -5
Maxi
Ps......
...na czym chcesz budować potęgę Wisły na emerytach ?? Sory jesteśmy obecnie biednym klubem i może to się niektórym podobać albo nie ale powinniśmy iść drogą amiki Poznań raz na rok wypromować młodego zawodnika i potem sprzedać go za grubą kasę pozwoliło by to nam w perspektywie kilku lat powalczyć o MP bo inaczej nie mamy szans no bo skąd weźmiemy kasę ?? na lepszych zawodników albo z transferów albo od bogatego wujka z ameryki na razie bogatego wujka nie ma więc postawmy na młodych i potem ewentualną kasę z ich sprzedaży

11            -3
~~~Ted
Wygasające kontrakty
Gonzalez, Basha, Llonch - fajnie jakby udało się chociaż 2 z nich zatrzymać. Wasilewski, Cuesta, Chorążka - też by się przydali, aczkolwiek gdyby się nie udało to tragedii by nie było. Mam wątpliwości co do Cywki i do Głowackiego - ten drugi ma już swoje lata, ale potrafił w tym sezonie jeszcze grać nieźle, a reszta zależy od tego jak on sam czuje czy może jeszcze grać. Boguski, Mitrović, Brożek - z nimi kontraktu bym nie przedłużał. Boguś i Brozio to legendarne wręcz postacie dla dzisiejszej Wisły, ale w następnym sezonie będą mieli odpowiednio 34 i 35 lat. O ile w tamtym sezonie Rafał był naszym najlepszym strzelcem, to w tym ma 2 gole i jedną aystę. W przypadku Pawła wiek robi swoje - w całym 2017 roku zdobył ledwo 3 bramki. Mitrović - zapowiadał się jako solidne wzmocnienie, ale nie widać tego, niestety. Wygląda to tak, jakby grał w wyjściowej 11-ce tylko dzięki znajomości trenera. To taki kamyczek do ogródka trenera Carrillo, bo profesjonalny trener nie powinien sobie na takie coś pozwalać, a właśnie za profesjonalistę można było go uznać, kiedy spojrzy się na jego całkiem dobre wyniki trenerskie w innych klubach.

5            -6
~~~Kibol z Reymonta
do Tss
Okienko transferowe zaczyna się 1 lipca więc po co Iwan pier............i takie farmazony.

14            -1