Środa, 25 kwietnia 2018 r.

Manuel Junco był gościem Weszlo.FM

Dyrektor sportowy Wisły Kraków, Manuel Junco, był gościem cyklicznego programu radia internetowego weszlo.fm pt.: "Tego Słuchaj Wiślaku". W związku z gorącym okresem, związanym ze zbliżającym się oknem transferowym, to właśnie ten temat zdominował rozmowę. Materiał ten jest już dostępny do odsłuchania...

... a w nim m.in. powrót do sprawy Carlitosa oraz jego przedłużonej jednostronnie przez klub umowy. I Manuel Junco przyznał, że całość jest zgodna z prawem, ale też to, że rozmawiał z zawodnikiem o przedłużeniu kontraktu na dłużej niż to ma aktualnie miejsce. Drugą opcją jest oczywiście jego transfer do innego klubu już latem br. Dyrektor sportowy zdradził także, że ma na swojej "liście" trzech zawodników, którzy mogliby zastąpić Carlosa Lópeza w Wiśle. Co ciekawe jeden z nich jest... Polakiem, a drugi kolejnym Hiszpanem.

Poruszano także oczywiście temat nowej umowy dla Pola Lloncha, który jak na razie, i wraz ze swoim menadżerem, nie zaakceptował proponowanych przez "Białą Gwiazdę" warunków. Junco przyznał, że sprawa tego ważnego dla drużyny pomocnika, powinna rozstrzygnąć się ostatecznie do końca bieżącego miesiąca.

Junco zapytany został także o Nikolę Mitrovicia, który ma w swojej umowie opcję przedłużenia kontraktu o kolejny sezon, ale Wisła ma czas na decyzję w jego sprawie do końca maja.

Dyrektor sportowy Wisły poruszył także sprawę ewentualnych nowych umów z Wisłą dla Vullneta Bashy oraz Tomasza Cywki. Ten pierwszy ma zresztą opcję przedłużenia kontraktu, z kolei mimo medialnych doniesień o przenosinach Cywki do poznańskiego Lecha, niekoniecznie jest to przesądzone.

Na razie nie wiadomo jaka będzie z kolei przyszłość naszych "klubowych legend", a więc Arkadiusza Głowackiego i Pawła Brożka. Rozmowy z tymi piłkarzami mają zostać podjęte w maju.

Junco potwierdził również, że Rafał Boguski i Marcin Wasilewski mają w swoich kontraktach opcję ich przedłużenia, po rozegraniu odpowiednich liczby minut. W przypadku tych zawodników dyrektor Wisły przyznał jednak, że bez względu na ten fakt - może dojść do podpisania niezależnych od tego - nowych umów.

Całość znajdziecie poniżej:


 Redakcja

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


37    Komentarze:

~~~z podgórza
Sponsor
Czyli temat z inwestorem umarł, o czym nasz szanowny zarząd nie raczył nas kibiców poinformować, czyli kolejny sezon ligowy średniak.

52            -65
~~~sympatyk
zasadnicza kwestia to...
czy piłkarze maja płacone na bieżąco...?

90            -10
~~~cdefgah
Super
Super! Więcej emerytów i mitroviciow. Gdy klub podpisze kontrakt z mitroviciem pokaże zupełny brak profesjonalizmu i szacunku do kibiców a wszelkie zapowiedzi okażą się czczym gadaniem. Jeśli nasz trener nie wyobraża sobie drużyny bez tego drewnianego garbusa ja nie wyobrażam sobie drużyny z nimi oboma. Kolejny rok druzyny z łapanki orqz podpisywaniem umów na łapu capu.

50            -37
~~~dr
Tak z perspektywy czasu uważam, że Junco to średniej
jakości dyrektor sportowy. Jeżeli innemu człowiekowi pozwolić na ściągnięcie takiej masy zawodników to zapewne też w 1 czy 2 przypadkach trafiłby na jakąś perełkę. Z tą różnicą, że można było zakontraktować 15 chłopaków np. z 4 ligi z pensją 3 tysiące za miesiąc. I nie chce mi się wierzyć, że każdy byłby drewniany.

31            -94
~~~dzik
Jak podpiszą...
...z Brożkiem, Boguskim, Ondraszkiem, Głowackim czy tym śmiesznym Mitroviciem to oznacza, że zarząd kolejny sezon nas okłamuje (w lipcu znowu powie, że walczymy o puchary - w to czcze gadanie wierzą chyba tylko szczyle z maczetami) i nie ma sensu kupować karnetu. Gdzie ten inwestor?

69            -37
~~~jony
Panie Junco więcej takich piłkarzy jak Llonch czy Velez
a ograniczyć szukanie niespełnionych talentów typu Kolar Bałaniuk albo szklanych typu Basha Palcic, ogólnie dyrektor na plus :-)

66            -14
ddd
Podsumowujac
Jeśli Mitrovic przedłuży to będzie jak naplucie kibicom w twarz. Dyr Junco, takie pokraki NIE SA GODNE GRY W WIŚLE KRAKÓW!!! Cywka do lecha, starszyzna się sypie, potrzebni Polacy OBOWIĄZKOWO. Wiem, że Polacy nie zawsze mają normalne wymagania finansowe, ale na pewno da się znaleźć paru chłopaków, którzy nie powinni zarzadac jakiejś galaktycznej kasy. I oby tak się stało. PS:Może to będzie głupota, ale czy tym polskim napastnikiem jest Sobiech??? ;-) Choć wątpię by nas było stać. A i proszę zrobić WSZYSTKO , by Pirania dalej była w Wiśle! ;-)

40            -20
szczebelek
Czyli strata kluczowych i utrzymanie średniaków
Tak ogólnie, to do końca maja nie wiadomo co będzie, jednakże dostajemy informację, że ponownie raczej tracimy podstawowych zawodników i to za darmo w przypadku Pola i sprzedamy Carlitosa do tego inni z pozostałych 13- stu piłkarzy z ważnym kontraktem na przyszły sezon też może odejść za kasę. Za to dowiadujemy się, że Brożek, Cywka, Boguski, Głowacki, Wasilewski mogą zostać tak samo jak Mitrovic i szklany Basha... Do tego wypożyczymy młodych, którzy nie będą mieć miejsca, bo zostawimy wcześniej wymienionych. Jeśli takie plany są w klubie, to przepraszam, ale nikt się nie nabierze na walkę o puchary, ponieważ aktualna kadra nie ma mocy w linii pomocy, a po odejściu płuc i snajpera będzie płacz i zgrzytanie zębów.

42            -18
~~~~the real thomas
...
Wygląda na to, że kolejny sezon będziemy biedować... Mam tylko nadzieję, że przed sprzedażą karnetów na przyszły sezon zarząd w tym Pani Sarapata przestanie opowiadać bajeczki o pucharach itp. i w zamian powie jaka jest prawdziwa sytuacja klubu i jakie są realne cele na przyszły sezon.

42            -10
~~~jan_09
Wywiad
Wywiad faktycznie nie jest optymistyczny, ale mimo wszystko strasznie narzekacie. Co chcieliście usłyszeć? Odnośnie inwestora nie należy brać wypowiedzi Junco jako główne źródło informacji. To jest praca zarządu. Junco jest dyrektorem sportowym i nie do niego należy kierować tego typu pytania. Martwić może jednakże fakt, że transfery do Wisły będą uzależnione od tego ile klub "dopiero" zarobi. Wiąże się to oczywiście ze sprawą Carlitosa, którego jak Junco powiedział - nie koniecznie Wisła będzie chciała zastąpić nowym piłkarzem - tylko obecnymi - w tym również branym pod uwagę Brożkiem. Z drugiej strony trzeba również cedzić ten wywiad i warto brać pod uwagę to ile Junco faktycznie chciał powiedzieć. Pamiętajmy, że nasz dyrektor sportowy zwykle nie rozpowiadał o ewentualnych planach transferowych. Dystansu trochę potrzeba

46            -8
tekstyl
Mam nadzieje
Że ten wywiad to ściema. Nam potrzeba świeżej krwi po co nam brozki Boguskie i glowackie.im mimo zasług czas już podziękować A cyrki już nie chce widzieć.

25            -23
~~~cdefgah
Pytanie do pana Junco
Czy zarząd klubu i jego pracownicy podobnie jak piłkarze otrzymują swoje pensje z opóźnieniem? Wspominał pan wielokrotnie, że od nowego sezonu chce pan sciagnac do klubu młodych Polaków, pytam więc jakim argumentem dla nich ma być przyjście do Wisły? Szansa na rozwój? ( w klubie emeryta ) Renoma ( może 8 lat temu) pieniądze? ( przemilczymy to ) Możliwość wybicia? Aktualnie łatwiej jest trafić wyżej z Zagłębia Lubin. Co klub może zaoferować młodemu piłkarzowi tak aby ten był skłonny przyjść do nas a nie do Korony, Wisł Płock, Cracovii, Zagłębia czy Arki? Bo obecnie w takim pułapie się obracamy. Nie wspominam o Legii, Lechu czy Jadze bo do nas może co najwyżej trafić odrzut i drużyny rezerw. Taka jest bolesna prawda. Jeśli będzie miał tu trafić jakiś Polak to będzie to poziom Krzysia Drzazgi z całym szacunkiem dla niego.

38            -17
RafalW
Hmm
Czyli Lopez prawie na pewno pożegna się z Wisłą w tym okienku transferowym, chociaż mniemam iż nie za darmo odejdzie. Mitrovic, Boguski, Brożek, Głowacki, Ondrasek uważam, że czas tych piłkarzy w Wiśle dobiegł końca. Wasylowi jednak dałbym kontrakt jeszcze na rok. A co do wcześniejszych nazwisk to na pewno nie zarabiają mało a drużynie pod względem sportowym praktycznie nic już nie dają. Czas na młodych! Panie Junco w obecnej sytuacji musimy postawić na Polaków. Dlaczego? A dlatego, że zawodnicy muszą wiedzieć co to jest Wisła Kraków. Przykład Lopeza wskazuje na to iż on już jest myślami kilka set kilometrów od Krakowa. Tylko, żeby nie wylądował w Lechu lub Legii, chociaż uważam, że to jednak Lech obecnie jest jedynym polskim klubem który mógłby skusić Carlosa. Jeden z kandydatów do zastąpienia Lopeza jest Polakiem...czytam tu o jakichś Sobiechach...ludzie ochłońcie trochę. Sobiech w życiu nie przyjdzie do nas ze względy finansowe. Już nie jesteśmy luksusową limuzyną. Spodziewał bym się tu raczej jakiegoś 1 ligowca lub Polaka grającego zza granicą jednak w jakiejś ogórkowej lidze.

37            -7
~~~Mruk
Drużyna rezerw!
Panie Junco! pilna potrzeba reaktywacji drużyny rezerw! bo każdy piłkarz bez występów meczowych to cofanie się w rozwoju !!!

48            -9
~~~Uchej1
Panowie
Pytanie do wszystkich bo widze ze zycia kompletnie nie znaja... ocxywiscie Junco nic nie zdradzil i poqiedzial co musial powiedziec ze "wszyscy zostaja" a dla czego? Bo w dalszym ciagu miejsce jest wazne do konca sezonu. Lepej by bylo waszym zdaniem tak: Cywka Brozek Ondraszek itd. Wypierdalamy z klubu po sezonie, mamy 5 ciekawych zawodnikow w ivh miejsce... na miejscu Cywki staral bys sie?

15            -4
taki tam
O Polu możecie już zapomnieć
Nie od dziś wiadomo że jest podpisany gdzie indziej A tu takie mydlenie oczu ;-)

26            -14
76piwowar76
małe sprostowanie
Ondraskowi kończy sie kontrakt dopiero 31.12.2019 także nie wiem po co niektórzy go wymieniają. Transfer gotówkowy raczej niemożliwy bo mało grał.

25            -2
~~~Reymonta2 2
transfery
W tym oknie trzeba postawić na jakość zawodników, a nie znowu na ilość. Ciężko jest zrozumieć, jak w naszej sytuacji finansowej można utrzymywać kadrę 30 zawodników. Naprawdę nie jest sztuką podpisywać ponowne kontrakty z zawodnikami, których nikt nie chce!!! (już nie będę wymieniał z nazwiska bo przewijają się postach dość często) Potrzeba piłkarzy nie tyle młodych, czy z konkretnej narodowości, ale takich których można wypromować i sprzedać z zyskiem. ps. Zdenek ma chyba kontrakt do 31.12.2018

12            -9
~~~Misiol
Junco sredni?
A bierzesz kolego pod uwage jaki mial budzet na te transfery? Pierwszoligowe kluby maja wieksze..

40            -5
mkayw1
Łukasz Stupka
Łukasz Stupka podobno odchodzi z Wisły, Podobno wypowiedział umowe. Ciekawe,,,

21            -1
Wqrwiony
Ciemne chmury......
A wiec ten post w G.K. to jednak prawda?Po panu Bargielu w biurach Wisly juz nawet zapach Jego meskich perfum sie ulotnil?Juz wiem tez dlaczego Mitrovic musi "przeczlapac" odpowiednia ilosc minut na boisku-zastanawia mnie tylko jedno:kto ma z tego "biznes"?Czy dyr.Junco czy nadtrener Carrilo.Bo nie wierze,ze ktos tak bezinteresownie pozwala druzynie na gre w 10-ciu.Toz przy tym Czlapaku to Boguski jest drugim "Polem Lloynchem".Zle.Zle sie dzieje a jak widac to ida jeszcze gorsze czasy dla Wisly.

37            -19
~~~miquel
Bragiel
Ale gdzie w tym wywiadzie jest jakakolwiek mowa o Bragielu?

20            -3
tekstyl
Dopóki nie bedzie
Poważnego inwestora o miejscu w czołówce może zapomnieć.niestety szybko nikt się nie pojawi bo zarząd pilnuje swoich stołków.bede nam myśleć oczy o pucharach i wspominać jak to odbiło klub z rak meresia.

21            -12
tekstyl
I jeszcze jedno
Dajcie ludzi spokój z tymi młodymi Polakami.nie pogadamy w skrajności w skrajność. Nam potrzeba i młody i też doświadczonych piłkarzy samymi młodymi nic nie ubrany.

31            -4
~~~Mike DeVili
Czy zadajecie sobie pytanie...
... dlaczego do polskiej piłki ligowej nie zbliżają się poważne firmy?? Dlaczego bujamy się w nicości od lat??!!

33            -1
~~~Gienio
Brożek, Boguski powinni zostać.
Brożek, Boguski powinni zostać. Głowacki też się przyda, bo obrona jest często przetrzebiona przez kontuzje i kartki. Nie będzie Carlitosa, to kto będzie z młodymi w ataku? Boguski jest lepszy od Cywki. A Junco już nie mówi, że trenera bronią wyniki (tak samo było z Ramirezem - pierwsza ósemka, to "dobry wynik")? Może by tak przekonać Carillo do próbowania innych zawodników, a nie tylko ulubieńców? Trener uparciuch, to nie jest dobry trener.

14            -41
Maxi
Drogi dyrektorze sportowy ...
...Wisła powinna się rozstać z Cywką , Boguskim , Brożkiem , Mitrovicem a pieniądze w ten sposób zaoszczędzone dać w nowym kontrakcie Llonchowi . Nad Głową bym się zastanowił . Wasyl niech gra to walczak młodzi się od niego sporo mogą nauczyć .

40            -17
~~~goal
Najbardziej prawdopodobny scenariusz.
Cywka odejdzie (pozytywna zmiana), Głowacki, Brożek i Boguski pozostaną, jako rezerwowi, z kilkakrotnie mniejszą pensją (pozytywna zmiana), Wasilewski pozostanie jako rezerwowy (pozytywna zmiana), Ondrašek dogra tylko do końca kontraktu (pozytywna zmiana), Carlitos odejdzie za kwotę znacznie mniejszą, niż pierwotnie zakładano (negatywna zmiana), Llonch nie przyjął warunków, więc prawdopodobnie odejdzie za darmo lub dostanie podwyżkę za zaoszczędzone pieniądze ze "starych Polaków" (negatywna lub pozytywna zmiana), Mitrović dostanie szansę tylko do końca sezonu (pozytywna zmiana), Pietrzak nie wróci z wypożyczenia (pozytywna zmiana), dojdzie zawodnik zakontraktowany pół roku temu i dodatkowo ktoś zagadkowy na miejsce Carlitosa. Pozostaje niewiadomą, co dalej z Bałanyukiem i Kolarem, bo trener boi się ich wystawić, będąc pod presją wyniku. Tak to wygląda na dziś.

14            -14
pawelkaper1
@ taki tam
Kolego to gdzie będzie grał Pol?

13            -4
GrzegorzS
Jak się czyta co wy tu potraficie napłodzić
to odnosi się wrażenie, że większośc ma problem ze słuchem lub pisze nie wysłuchawszy audycji lub nie zrozumiało co tam zostało powiedziane. A potwierdzono sporo ważnych i ciekawych informacji. Podstawowoa to ta, ze kształt drużyny na przyszły sezon będzie zależny od wyzwań przed jakimi zostanie ona postawiona. Druga informacja to stwierdzenie, że Carillo nie będzie rozliczany z tego jakie miejsce zespół zajmie i jak obecnie gra. Osiągnął cel podstawowy z tą kadrą która zastał i miał zadanie zdiagnozować, kto z obecnej kadry ma zostac, kto może lub powinien odejść. I dopiero potem kim go zastąpić. A kandydaci są. Proponowałbym więc zachowac spokój, szaleństw finansowych nie będzie. Zreszta były by one nieuzasadnione, bo by wygrać nasza lige jak pokazuje nawet ten sezon to można trafiając dwa trzy transfery. Za dużo punktów straciliśmy jesienia by miec realne szanse na planowanie pod kontem pucharów. Rozumiem więc, że Carillo to program długofalowy i rozliczany będzie za rok o tej porze, a klub jest przygotowany na to by dac mu narzedzia do pracy czyli budowy nowej lub raczej przebudowy starej drużyny. Szkoda, że w tym udziału raczej nie weźmie Llionch, który narazie odrzucił nasze propozycje i jest spora obawa, że ma po prostu lepsze oferty z naszej lub innej ligi. Napewno by chciał zagrac w pucharach. Moim zdaniem w podtekście tak ewentualnego pozostania u nas Llioncha czy transferu Lopeza jest sprawa, czy zagramy czy nie zagramy w europejskich pucharach. Więc grając musimy czekać na ostateczne rozstrzygnięcia a potem będa zapadac konkretne decyzje. Patrząc na pobyt i prace Pana Junco i doświadczenia z jego pracy myśle, ze przystępując do treningów w czerwcu z grubsza będziemy znac skład zespołu, który będzie walczył o ligowe punkty jesienia 2018 roku.

37            -24
szczebelek
Kolejny sezon to też będzie ósemka
Podobno jeszcze Arsenicia chcą sprzedać jak dla mnie to obok Carlitosa, Lloncha i Cywki zawodnik, który nie wypadł ze składu na miesiące z powodu kontuzji. Ostatniego nie zaliczam do grona najlepszych, ale jeśli tamta trójka w komplecie odejdzie, to naprawdę zacznie się budowa od nowa. Na stoperze oprócz Arsenicia praktycznie Velez mógłby grać kilka sezonów, w pomocy przebudowa pewna oraz ilość napastników zostanie zredukowana, bez zmian na flankach ogólnie nowy sezon i nowy szkielet. Co do tematu młodych Polaków to w przypadku jednego rywalizacja z Pogonią, w drugim z Lechem itd. Ktoś mówi o małych budżetach w Jadze czy w Płocku, ale Wisła obecnie ma mniejszy budżet, więc skąd ta megalomania w skali krajowej? W sumie co do nowego inwestora jeśli stanęło na tym, że ma zajmować się budować siecią zagranicznych sponsorów i nie dokładać kasy do transferów to wcale się nie dziwię, że rozmowy utknęły lub wleką się jak żółw.

3            -2
~~~informato rinfo
Karol Angielski
podobno to on ma być tym polskim napastnikiem, Wisla ma też zabiegać o 3 innych młodych Polaków Gąska, Dziczek, Kuchta.

3            -3
~~~ABG22
Lepiej twardo stapac po ziemii
Niz opowiadac pierdoly. Junco robi fajna robote. Carrillo tez cudu dokonac w 2 miesiace nie mogl, zwlaszcza przy tylu kontuzjach. Jak z Bayernu wyciagnac Lewego to tez jakosc im spada...

10            -8
~~~xxx
Podobno...
Podobno to mecenasi Bragiela jeszcze przeglądają papiery a ze strony Wisły wszystko gotowe, podobno Bragiel z partnerami z USA stworzy bardzo ciekawy biznes powiązany z Wisłą , podobno przed zakończeniem rundy poznamy kolejnego , większego partnera Wisły z branży energetycznej.Podobno...

9            -10
cinefun
Obawy
Z natury jestem optymistą, ale dwie rzeczy mnie martwią. Odchodzą dwaj najlepsi, moim zdaniem, zawodnicy: Carlitos i Llonch. Druga sprawa to trener. Jest za wcześnie żeby go oceniać, ale niepokoi mnie, że z reguły w drugich połowach meczów zawsze wyglądamy znacznie gorzej niż w pierwszej. Co to mówi o wskazówkach trenera w przerwie meczu i jego umięjętnościach skorygowania taktyki?

11            -1
~~~z Reymonta
Konkrety
Oczekujemy konkretów w sprawie zawodników, rozwoju klubu oraz inwestora

14            -2
~~~widz
zmiany
Panie Junco prosze skonczyc z sprowadzaniem graczy ktorzy pol roku nie grali w pilke albo sie nie nadają fizycznie. Nie moze byc tak ze przez pol roku kadra ma 25 piłkarzy a do grania ciezko zebrac 11, oraz wprowadzic mozliwosc rozwiazania kontraktu z graczen non-stop kontuzjowanym, gosc gra 2-3 mecze w sezonie a placi mu sie caly rok !! kazdy by tak chcial, oczywiscie rowniez trener od przygotowania fizycznego won. Potrzebni sa gracze typu Llonch ktorzy nie maja problemow ze zdrowiem ,a nie Ondraski, Gonzalesy, Palcicie i inni.

0            0