Niedziela, 6 maja 2018 r.

Zoran Arsenić: - Obrona kluczem do zwycięstwa

- Gdyby ktoś popatrzył tylko na wynik tego spotkania, to pewnie pomyślałby, że było ono łatwe. A było zupełnie inaczej, za nami bardzo trudny mecz. Broniliśmy w nim jednak bardzo dobrze i uważam, że był to klucz do zwycięstwa. Tak samo było z Jagiellonią, dobra gra w defensywie napędzała nasz atak. Bronimy razem i dzięki temu stwarzamy sobie dużo okazji po drugiej stronie boiska - mówił po wysokiej wygranej w Kielcach, obrońca krakowskiej Wisły, Zoran Arsenić.

- Bardzo dobrze zaadaptowaliśmy się dziś do sytuacji boiskowej i tego naporu Korony. Na pewno nie chcieliśmy się bronić cały mecz, ale czasami trzeba się do tego dostosować. Korona grała dobrze, grała wysokim pressingiem, przez co za mało utrzymywaliśmy się przy piłce. Byliśmy jednak bardzo skoncentrowani w defensywie, wyprowadzaliśmy bardzo groźne kontry. Wyglądało to bardzo dobrze - mówił Chorwat.

- Grałem w Kielcach już wcześniej dwukrotnie i nie udało nam się nawet zremisować. Nie wiedziałem, że Wisła nie wygrała tutaj od pięciu lat. Zawsze przyjemnie jest przerywać negatywne wyjazdowe passy, a w tym sezonie przychodzi nam to z dużą łatwością. My jednak przyjeżdżamy na każdy stadion po zwycięstwo, niezależnie od historii. Dobrze jest przerwać ten zły rekord - dodał Arsenić.

- Zawsze skupiamy się tylko na kolejnym spotkaniu, nie chcemy kalkulować co się stanie, gdy my wygramy, a wyniki spotkań bezpośrednich rywali w tabeli ułożą się po naszej myśli. Chcemy wygrać wszystkie mecze, które nam zostały. Do tego spotkania nie skupialiśmy się na naszym kolejnym przeciwniku - Zagłębiu, nie oglądaliśmy ich spotkań, nie mieliśmy analizy. Mamy do tego meczu dwa dni i musimy się do niego przygotować najlepiej jak tylko się da. Najważniejszy jest dla nas mecz z Zagłębiem, a nie inne spotkania, które będą przed nami później - mówił wiślak.

- Słyszałem o tych plotkach, że pojawiło się zainteresowanie moją osobą ze strony klubów Bundesligi, widziałem zdjęcia w Internecie, ale do tego czasu nic mi o tym nie było wiadomo. Jest to jednak bardzo przyjemne, że ktoś z klubów ligi, należącej do europejskiego topu, jest mną zainteresowany. To jest duża przyjemność. Teraz jednak skupiam się tylko na Wiśle. Jestem tutaj szczęśliwy. Zobaczymy co stanie się na koniec sezonu - zakończył Chorwat.


 KK

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »

Nikt nie komentował jeszcze tej informacji. Może Ty to zrobisz?