Niedziela, 27 maja 2018 r.

Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec w Ekstraklasie

Znamy już zespoły, które zastąpią w przyszłym sezonie rozgrywek piłkarskiej Ekstaklasy zdegradowane drużyny Bruk-Betu Termailki Nieciecza oraz Sandecji Nowy Sącz. Są to - debiutująca na tym szczeblu rozgrywkowym - Miedź Legnica oraz wracające do ligi, po dziesięciu sezonach przerwy, Zagłębie Sosnowiec.

Obydwa zespoły zapewniły sobie awans w 33. kolejce rywalizacji I ligi.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że w awansie Miedzi spory wkład mieli byli wiślacy - Wojciech Łobodziński oraz Łukasz Garguła.


 Redakcja, KK

Tagi:


Zobacz także:


Dodaj komentarz:


Nick:

Temat:

Tekst:

UWAGA: Dodając komentarz akceptujesz naszą politykę prywatności » oraz regulamin komentarzy »


16    Komentarze:

~~~gdf
miedź
super, kolejny mecz by śląska wyzywać! WRWE!

18            -71
heheheHELMAN S NK
I jest duża szansa, że uda się awansować Garbarni do I ligi!
Fajnie jakby były za niedługo kolejne derby w Ekstraklasie.

88            -5
Kosmaty
heh,ciekawe czy znowu nie będzie potworka
w stylu Sandecji. Ok, od kilku sezonów beniaminkowie wnoszą świeży powiew do naszej ligi i to całkiem pozytywny (Sandecja to pierwsze w ciągu kilku lat odstępstwo od tego trendu). Poziom sportowy widać po wynikach, spokojne utrzymanie, ba nawet wyniki w pobliżu podium. Ale teraz chodzi mi przede wszystkim o ich infrastrukturę. Ładne stadiony w momencie wejścia do ekstraklasy miało kilka lat temu Zagłębie Lubin, Arka Gdynia, nawet kameralny obiekt w Niecieczy był na odpowiednim poziomie, a Górnik Zabrze oprócz pięknego obiektu wprowadził także tabun kibiców. Ba standardy ekstraklasy spełniał nawet obiekt w Płocku, choć brzydki, pozwalał na rozegranie tam spotkań. O Miedź jakoś się nie martwię, widziałem ich stadion. Kameralny, nietypowy (nie jest to zamknięta bryła, tylko osobne trybuny, w tym tylko jedna zadaszona), ale to obiekt schludny i na odpowiednim poziomie. Ale zastanawiam się czy w Sosnowcu będą mogli rozgrywać swoje mecze w domu, czy kolejny klub będzie musiał szukać innego miejsca do rozgrywania swoich domowych spotkań. Przy ich obiekcie nawet "podkowa" Pogoni wygląda lepiej (zwłaszcza, że w Szczecinie trwają prace nad nowym obiektem, choć się ślimaczą). Co do strony sportowej nowych beniaminków, to na dziś jest to wróżenie z fusów, więc na ten temat nie ma co dywagować.

26            -5
76piwowar76
zagłębie sosnowiec
6 darmowych punktów dla kurtyzany w fazie zasadniczej. mam nadzieje że szybko spadną.

45            -7
~~~Kibol z Reymonta
do heheheHELMANS NK
Garbarnia nie wejdzie bo nie ma kasy i infrastruktury na grę w I Lidze.Ledwo udało się warunkowo dostać licencję na grę na swoim stadionie w II Lidze. Zero szans na montaż jupiterow a granie w Niepołomicach nie kalkuluje się finansowo nie mowiac juz ze i sportowo.Sandecja to modelowy przykład.

25            -14
~~~DZIMI
@76piwowar76
Pokonali kiedyś Legie 2:1. Patryk Małecki ma gdzie odejść.

17            -5
~~~Franek S.
@~~~DZIMI
Ty też. I szajs i kiepscy się utrzymali

9            -4
szymasss
@Kosmaty
O ile dobrze pamiętam Wisła jeszcze nie tak dawno rozgrywała tam spotkania w roli gospodarza czy to w lidze czy w Pucharach. Myślę,że brzydki bo brzydki ale wymagania spełni. Chyba, że faktycznie Ekstaklapa, aż tak uciekła infrastrukturalnie. Ciężko to rozstrzygnąć. Pożyjemy, zobaczymy.

16            -1
Mario
nowinka
Garguła i Łobodziński w Ekstraklasie. :)

20            -2
stary wiślak
Kosmaty!
Tobie chodzi o estetykę stadionu w Sosnowcu,czy formalne wymogi ekstraklasy? Stadion posiada podgrzewaną murawę,odpowiednie oświetlenie i odpowiednią ilość zadaszonych miejsc.Od strony czysto infrastrukturalnej spełni wymogi licencyjne, A,że jest brzydki to nie ma znaczenia.

14            -15
~~~znw ....
-
Garbarnia nie ma zamiaru odpuszczać walki o awans. Tym bardziej że prawdopodobnie 4 miejsce nie będzie barażowym tylko premiowanym bezpośrednim awansem. Umowę na grę Niepołomicach mają już dogadaną.

14            -1
~~~Kisielek
Garbarnia
Przecież Garbarnia może grać na Hutniku, który spełnia normy Ekstraklasie

12            -2
Kosmaty
@szymasss, @stary wiślak
@szymasss tak jak piszesz: "pożyjemy - zobaczymy". Tyle, że to "całkiem niedawno" było jednak kilka lat temu. Od tamtego czasu wymagania i standardy e-klasy poszły jednak do przodu, a obiekt w sosnowcu... nie zmienił się. @stary wiślak to, że brzydki to jedno, chodzi mi rzeczywiście o sam obiekt względem podręcznika licencyjnego. Oświetlenie, zadaszone miejsca i podgrzewana murawa to bodaj najbardziej znane punkty licencji dotyczące stadionów, ale nie jedyne. Choć Zagłębie w awans celowało już od jakiegoś czasu, więc możliwe, że o to zadbali, mimo to nie jest to łatwe na takim obiekcie. Inna sprawa, że podobno istnieją 2 koncepcje na budowę nowego obiektu dla Zagłębia, a po awansie lokalne władze Sosnowca zaczną na wyścigi deklarować kiedy to on nie powstanie... oby nie tak jak zrobiono to w Nowym Sączu.

8            -2
Maxi
Ani mnie ziębią ani grzeją te awanse
Wolał bym Stal Mielec i GKS Katowice

12            -10
~~~Herti
@~~~Kisielek
Podobno nie bo - tego nie wiem słyszałem więc moze ktoś potwierdzi - Hutnik znowu nie ma oświetlenia.

3            -1
David875
Obyśmy wygrali z beniaminkami!
Mam nadzieję, że Garguła i Łobo nie strzelą bramek przeciwko nam! hahaha

4            -2